دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱

هاشمی:سلامت‌یاران کاردرمانی انجام نمی‌دهند

Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یکی از زیباترین ارگان‌هایی است که مورد اعتماد مردم قرار دارد، ایجاد سرمایه عظیم اجتماعی را یکی از وجوه مهم فعالیت داوطلبانه سلامت‌یاران هلال احمر در بیمارستان‌ها عنوان کرد.
کد مطلب: 17408
اطلاعات روز# وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یکی از زیباترین ارگان‌هایی است که مورد اعتماد مردم قرار دارد، ایجاد سرمایه عظیم اجتماعی را یکی از وجوه مهم فعالیت داوطلبانه سلامت‌یاران هلال احمر در بیمارستان‌ها عنوان کرد.
 
سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح رسمی طرح داوطلبانه سلامت یار هلال احمر که ظهر امروز در بیمارستان حضرت رسول اکرم تهران برگزار شد، با بیان اینکه هلال احمر یکی از موثرترین ارگان‌هایی است که با توده مردم ارتباط دارد و مورد اعتماد آنهاست، اظهار کرد: در حال حاضر بنای کار در هلال احمر دستگیری از مستمندان است. بسیاری از مراکز درمانی ما نیز وقف هلال احمر است که نشان دهنده اعتماد مردم به این سازمان مردم‌نهاد است.
 
وی بااشاره به طرح سلامت‌یاران، تصریح کرد: کسی به پرستاران و بهیاران نباید اطلاعات نادرست بدهد. به هیچ وجه قرار نیست سلامت‌یاران کار درمانی انجام دهند. کارهای متعددی وجود دارد که باید برای مریض انجام شود اما روی زمین مانده است.
 
وی یکی از وجوه مهم فعالیت سلامت‌یاران در بیمارستان‌ها را ایجاد سرمایه عظیم اجتماعی عنوان کرد و گفت: اگر از دوره دبیرستان، دانشگاه و ... افرادی جذب کار عام‌المنفعه شوند کشور فضای متفاوت‌تری خواهد داشت.
 
هاشمی با انتقاد از برخی منعفت‌طلبی‌ها در حوزه‌های تخصصی و صنفی پزشکی، اظهار کرد: سلامت‌یاران از وقت، استراحت، تفریح و کار خود برای خدمت به مردم می‌زنند اما نگاه ما همیشه منفعت‌طلبانه است و سراغ کسانی می‌رویم که سودی به ما برسانند در حالیکه آموزش‌های دینی ما خلاف این موضوع است.
 
وزیر بهداشت در ادامه بدآموزی در خانواده، مدرسه و دانشگاه را عامل ایجاد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: این در شرایطی است که خانواده ها می‌توانند افرادی را تربیت کنند که تاریخ یک مملکت و دنیا را تغییر دهند.
 
در ادامه این مراسم نماد صلح جمعیت هلال احمر توسط رییس جمعیت هلال احمر به وزیر بهداشت اهدا شد.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: سلامت یاران/وزیر بهداشت/هلال احمر