شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴

توصیه اقتصادی مراجع تقلید به روحانی

Share/Save/Bookmark
مراجع عظام تقلید در دیدار رئیس‌جمهور خطاب به وی بر ضرورت توجه بیش از پیش دولت بر حل مشکلات معیشتی و اقتصادی و اشتغال مردم تأکید کردند.
کد مطلب: 18190
اطلاعات روز# حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز گذشته در سفری یک‌روزه به‌منظور دیدار با مراجع تقلید و همچنین زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) به شهر قم رفت.
 
عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور روحانی را در سفر به قم همراهی می‌کنند.
 
اولین دیدار و گفت‌و‌گوی روحانی پس از ورود به قم بر اساس اعلام سایت رسمی ریاست‌جمهوری، دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی بوده است.
 
آیت‌الله صافی گلپایگانی:‌ لزوم مراقبت از رعایت قوانین شرعی و حفظ احکام اسلام در مناسبات سیاسی و اجتماعی در کشور
 
حسن روحانی با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در قم، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ولی عصر(عج) به ایشان، گزارشی از اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه رفع مشکلات اقتصادی و اداره کشور در شرایط دشوار دوران تحریم و کاهش شدید قیمت نفت در سال ٩٤ ارائه کرد.
 
رئیس‌جمهور با بیان "خوشبختانه در سال جاری با ایجاد فرصت‌ها و فضای مناسب برای توسعه روابط خارجی، بیش از هر زمان به بهبود شرایط اقتصادی کشور امیدواریم"، گفت: فراتر از تلاشهای دولت؛ دستیابی به شرایط خوب اقتصادی و فرهنگی نیازمند وحدت، اتحاد و همدلی عمومی در کشور است.
 
روحانی با اشاره به شرایط حساس و اوضاع نابسامان در برخی کشورهای منطقه خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان کشوری امن و باثبات؛ برای تأمین صلح، آرامش و امنیت در منطقه تلاش می‌کند.
 
رئیس‌جمهور با یادآوری حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در آرامش و امنیت کامل، اظهار امیدواری کرد تا دولت تدبیر و امید به‌واسطه دعای خیر و حمایت مراجع و علما و ادامه حضور مردم بتواند هماهنگ‌تر و فعال‌تر از گذشته در مسیر رفع مشکلات کشور گام بردارد.
 
روحانی اجرای احکام الهی در کشور را هدف اصلی انقلاب اسلامی و مجاهدت‌هایی که در این مسیر انجام شده دانست و ادامه داد: همه ادیان الهی به‌دنبال بسط معنویات الهی و انسانی هستند و دولت از ابتدای فعالیت خود تلاش کرده تا در این مسیر، به‌ویژه آشنا کردن بیشتر نسل جوان با معنویات اسلام، تلاش کند.
 
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز در این دیدار با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) به رییس جمهوری و آرزوی توفیق برای دولتمردان در مسیر خدمت به مردم و تعالی کشور، افزودند: خوشبختانه با اقدامات و تلاش‌های دولت و حسن تدبیر رییس جمهوری، مردم نسبت به بهبود شرایط بسیار امیدوارتر از گذشته شده‌اند و مطمئناً با تلاش بیشتر و تدبیر شما، مشکلات برطرف خواهد شد.
 
وی با اشاره به لزوم مراقبت از رعایت قوانین شرعی و حفظ احکام اسلام در مناسبات سیاسی و اجتماعی در کشور، بر ضرورت ادامه سیاست‌هایی که به ثبات، آرامش و امنیت مردم منطقه به‌ویژه در سوریه، عراق و یمن منجر می‌شود، تأکید کردند.
 
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی توسعه روابط با دیگر کشورها را ضروری و مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: باید در مجامع بین المللی حضور و مشارکتی فعال داشته باشیم و به‌گونه‌ای پیش برویم که مردم به توسعه روابط با دنیا امیدوارتر باشند و ما و دیگران از این ارتباط بهره ببریم.
 
وی همچنین با تصریح بر لزوم عدم اختلاف و تفرقه و رعایت اتحاد و همدلی در کشور برای پیشبرد امور افزود: حفظ این روحیه امیدواری در مردم حائز اهمیت است و مطمئن هستیم که مشکلات با حسن تدبیر جناب‌عالی برطرف خواهد شد و همواره دعاگوی رییس‌جمهوری و مسئولان هستم.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی: بیکاری یکی از معضلات اساسی جامعه امروز است
 
 
روحانی در دومین دیدار خود به بیت آیت‌الله مکارم شیرازی رفت؛ حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های دولت یازدهم برای اعتلای ایران اسلامی، تصریح کرد: دولت برای بهبود وضعیت کشور و رسیدگی به وضعیت محرومان و اقشار ضعیف جامعه اقدامات زیادی انجام داده و در این مسیر به موفقیت‌های خوبی نیز دست یافته است که باید با عزم بیشتر و حمایت همگان ادامه یابد.
 
این مرجع تشیع خطاب به روحانی گفت: شما رییس جمهوری موفقی هستید و با وجود همه مشکلاتی که بخشی از آن میراث گذشته و بخش دیگر نیز شیطنت اجانب و بیگانگان است، به تلاش‌های خود برای ساختن کشور ادامه می‌دهید.
 
وی با تأکید بر اینکه "نباید انتظار داشت که مشکلات یک‌شبه حل شود"، گفت: برای رفع این مشکلات زحمات زیادی متقبل شده‌اید و بحمدالله موفقیت‌های خوبی نیز نصیب دولت شده است که باید با جدیت بیشتر برای خدمت به مردم و به‌ویژه محرومان ادامه یابد.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی با تصریح بر ضرورت تقویت وحدت در جامعه تأکید کرد: برخی با ایراد گرفتن‌های بدون توجه به امکانات و حتی ارائه یک پیشنهاد برای رفع مشکلات، به‌دنبال مأیوس کردن مردم هستند و این در حالی است که انتقاد کردن صرف، و بدون ارائه پیشنهاد، عادلانه و منصفانه نیست.
 
وی در همین ارتباط ضرورت پرهیز از جناح‌گرایی و توجه به منافع ملی را خاطرنشان کرد و گفت: متأسفانه برخی هنوز جناحی فکر می‌کنند که معنای آن، فدا کردن منافع ملی به پای منافع جناحی است؛ حرکتی که همگان به‌شدت باید از آن پرهیز کنند.
 
این مرجع جهان تشیع در ادامه با ارائه رهنمودهایی در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی اظهار داشتند: بیکاری یکی از معضلات اساسی جامعه امروز است و دولت باید با اطلاع رسانی بیشتر، دستاوردهای خود را در این حوزه برای مردم تشریح کند و برای حل قطعی مشکل اشتغال، همچنان اهتمام داشته باشد.
 
حضرت‌‌ آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه، توزیع نامناسب یارانه‌ها را یک معضل برای اقتصاد کشور دانستند و با تأکید بر ضرورت عزمی راسخ برای رفع این معضل، افزود: در حالی که کشور برای پیشبرد طرحهای مرتبط با تولید و آبادانی و اشتغال به‌شدت نیازمند سرمایه است، مشکل بزرگ توزیع یارانه به‌صورت عمومی باید حل شود.
 
رئیس‌جمهور نیز در ابتدای این دیدار، حوزه‌های علمیه، به‌ویژه حوزه علمیه قم و مراجع عظام تقلید را یکی از بزرگترین پشتوانه‌ها و سرمایه‌های معنوی و فرهنگی ملت و دولت دانست و اظهار داشت: در ترسیم راهبرد فرهنگی کشور و در صحنه نگه‌داشتن مردم، حوزه نقش اساسی دارد.
 
روحانی با تشریح برنامه‌ها و دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، از حوزه‌های علمیه، مراجع عظام تقلید و به‌ویژه حضرت آیت الله مکارم شیرازی که در تمام مراحل و سختی‌ها، از دولت پشتیبانی کرده‌اند، سپاسگزاری کرد.
 
رئیس‌جمهور با ارائه آمار و استنادات اظهار داشت: در حوزه‌های علمی و فرهنگی و به‌ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها، حرکت خوب و رو به رشدی در کشور انجام گرفته که این روند باید با شتاب بیشتری ادامه یابد.
 
روحانی، برقراری آرامش در بازار اقتصادی کشور، کاستن از نرخ تورم و رشد یک‌درصدی در سال 94 به‌رغم کاهش بهای نفت را، از جمله دستاوردهای دولت برشمرد و تأکید کرد: تمام تلاش دولت یازدهم رسیدن به نرخ رشد 5درصدی در سال جاری است.
 
رئیس‌جمهور افزود: در بحث اشتغال به‌رغم اینکه طی سالهای گذشته اشتغال خالص تقریباً صفر بود، اما این رقم از سال 93 افزایش یافت و روند اشتغالزایی با ایجاد رونق در کشور، ادامه می‌یابد.
 
روحانی ابراز امیدواری کرد با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های حوزه‌های علمیه که در تاریخ کشور همیشه پیشتاز بوده و امروز نیز این پیشتازی را حفظ کرده‌اند، جایگاه ایران اسلامی در منطقه و جهان بیش از پیش ارتقا یابد.
 
آیت‌الله وحید خراسانی:‌ تأکید بر رفع مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان
 
روحانی در ادامه دیدارهای خود با مراجع تقلید، به منزل آیت‌الله وحید خراسانی رفت. حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی در این دیدار، ضمن آرزوی توفیق برای دولت در مسیر خدمت بیشتر به مردم و حل مسایل کشور، گفت: باید در انجام تمام امور به دستورات قرآن عمل کنیم، و شما و دولت نیز با توکل به خداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت(ع) بر همه مشکلات فائق خواهید شد.
 
این مرجع عالی‌قدر جهان تشیع، همچنین با تبریک میلاد مسعود حضرت صاحب الزمان(عج)، اظهار داشت: در مسایل داخلی باید مسئولیتها را بر اساس امانت و تخصص واگذار کرد و در ارتباط با کشورهای جهان نیز با زبان نرم و خوش سخن بگوییم و بتوانیم تعاملی سازنده با آنها داشته باشیم.
 
حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی همچنین بر ضرورت تلاش بیشتر مسئولان کشور برای رفع مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان تأکید کردند.
 
رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با اشاره به تلاش و برنامه ریزی دولت یازدهم برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار برای جوانان کشور ابراز کرد: رسیدگی و توجه به بهبود شرایط زندگی مردم اصلی‌ترین اولویت دولت تدبیر و امید است.
 
وی با بیان اینکه دیدار با علما و مراجع عظام تقلید همواره ره‌آورد و توشه خوبی برای دولتمردان در ادامه مسیر خدمت به مردم داشته است، افزود: با تلاش دولت، امروز فضا و فرصت خوبی برای فعالیت اقتصادی و تعامل با کشورهای خارجی فراهم شده و ظرفیت‌های سرمایه گذاری گسترده‌ای نیز در استان‌های کشور برای توسعه تولید و اشتغال ایجاد شده است.
 
رئیس‌جمهور همچنین ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف، ادامه داد: دولت در سال ٩٤ با وجود شرایط نامناسب اقتصاد جهانی و کاهش شدید قیمت نفت توانست بدون استقراض کشور را اداره کند.
 
روحانی با اشاره به برخی اقدامات دولت در حوزه آموزش، فرهنگ و دانشگاه‌ها گفت: پاسداری از فرهنگ، اخلاق و اعتقادات مردم و به‌ویژه نوجوانان و جوانان، از موضوعات مهم برای دولت به شمار می‌رود.
 
رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت ادامه تلاش در راستای جلوگیری از ترویج تفکر ایران هراسی در دنیا، خاطرنشان کرد: امروز دنیا می‌داند که ایران اهل منطق و تعامل سازنده است و در مبارزه با گروههای تکفیری و تروریستی پیشگام است.
 
روحانی با بیان اینکه امروز ایران در منطقه پرآشوب خاورمیانه در بهترین شرایط ثبات و امنیت قرار دارد و برگزاری پرشور و همراه با آرامش انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری موجب امیدواری بیشتر مردم شده است، بر ادامه تلاش و کمک به تقویت ثبات و امنیت مردم منطقه تأکید کرد.
 
رئیس‌جمهور همچنین  با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به زیارت بارگاه نورانی کریمه اهل بیت(ع) مشرف شد.
 
آیت‌الله علوی‌گرگانی:‌ تأکید بر تلاش بیشتر دولت در حل مشکلات و بهبود شرایط زندگی مردم
 
دیدار و گفت‌و‌گو با آیت‌الله علوی‌گرگانی از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در قم بود. آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به ضرورت صبر و ایستادگی در برابر دشواری‌ها در مسیر خدمت به مردم و تعالی کشور، بر ادامه تلاش مسئولان برای حل مشکلات و بهبود شرایط زندگی مردم تأکید کردند.
 
مرجع عالی‌قدر جهان تشیع در این دیدار با یادآوری موفقیت‌های مهم دولت در عرصه‌های مختلف، افزود: علی‌رغم این توفیقات، توقع و انتظار مردم از دکتر روحانی به‌عنوان شخصیتی که هم در کسوت روحانیت و هم مسئولیت ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، بیش از سایر افراد است؛ و لذا تلاش بیشتر دولت نسبت به رفع مشکلات مردم در بخشهای مختلف به‌ویژه در حوزه کشاورزی و تولید ضروری است.
 
وی همچنین توجه مسئولان کشور به مسایل اجتماعی و تلاش در راستای حفظ اخلاق اسلامی در جامعه را مورد تأکید قرار دادند و توفیقات روزافزون رییس جمهوری و دولتمردان در دولت تدبیر و امید را از خداوند متعال خواستار شدند.
 
روحانی نیز در این دیدار با تقدیر از نقطه نظرات و حمایت‌های مراجع عظام تقلید از دولت یازدهم در بخشهای مختلف، گزارشی از اقدامات و عملکرد دولت در راستای بهبود شرایط اقتصادی کشور و تعامل سازنده با جهان ارائه کرد.
 
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز به‌واسطه تلاش‌های دولت، حمایت مردم و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام، شرایط بهتری برای فعالیت مردم و امید بیشتری نسبت به آینده در کشور به وجود آمده است؛ اظهار امیدواری کرد تا در سایه هدایت علما و حوزه‌های علمیه و با تکیه به وحدت و انسجام مردم دولت به وظایف سنگین خود عمل کند.
 
روحانی همچنین با اشاره به ثبات و امنیت مثال‌زدنی ایران در منطقه، آن را مرهون ایثار و فداکاری نیروهای نظامی و امنیتی دانست و گفت: امیدواریم با افزایش معنویت و وحدت در کشور بتوانیم در مسیر توسعه کشور و خدمت به مردم گامهای مؤثرتری برداریم.
 
آیت‌الله سبحانی:‌ تأکید بر حل مشکلات مردم و رونق بخش تولید
 
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری در ادامه دیدارهای خود در قم به دیدار آیت‌الله سبحانی رفت.
 
حضرت آیت الله العظمی سبحانی در این دیدار ضمن بیان "همواره برای موفقیت دولت دعا می‌کنم"، بر ضرورت انطباق هرچه بیشتر نظام بانکی کشور بر مبنای احکام شرعی تأکید کرد.
 
وی گفت: کارمزد بانک‌ها باید واقعی و در مسیر کمک به بخش تولید و رفع مشکلات مردم باشد و متخصصان برای حل این موضوع تلاش کنند.
 
تکمیل تأمین آب آشامیدنی شهر قم از نظر کمی و کیفی از دیگر موضوعاتی بود که آیت الله العظمی سبحانی در این دیدار به آنها پرداختند.
 
رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با تشریح برنامه‌های دولت یازدهم برای رونق و آبادانی ایران اسلامی، اظهار امیدواری کرد که با وحدت، همدلی و حمایت‌های علما و مراجع عظام و همچنین برنامه‌های دولت؛ امسال، سالی پرخیر و برکت برای مردم باشد.
 
روحانی در خصوص موضوع بانکداری نیز گفت: تلاش دولت فراهم کردن شرایطی است که فعالیت بانکها بیش از پیش منطبق بر فقه اسلامی باشد و در این مسیر از مراجع معظم یاری می‌طلبد.
 
حضرت آیت الله سبحانی در این دیدار مجموعه کتاب هفت‌جلدی "ریحانة الادب" و همچنین کتاب "فتنه تکفیر" را به رییس جمهوری اهدا کردند.
 
آیت‌الله موسوی اردبیلی:‌ ضرورت اهتمام مسئولان کشور برای حل مشکلات مردم، به‌ویژه محرومان و ادامه روند رو به توسعه کشور
 
حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی نیز در دیدار رئیس‌جمهور، از مساعی و اقدامات دولت در اداره کشور، بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل سازنده با کشورهای جهان با وجود مشکلات فراوان تقدیر کرد.
 
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف به‌ویژه در حوزه سیاست خارجی، بر ضرورت اهتمام مسئولان کشور برای حل مشکلات مردم، به‌ویژه محرومان و ادامه روند رو به توسعه کشور تأکید کردند.
 
وی خطاب به رییس جمهوری گفت:‌ بنده همواره برای توفیق شما و همه مسئولان دولت دعا می‌کنم و امیدوارم با حسن تدبیر بتوانید در خدمت به مردم و کشور همچنان موفق باشید.
 
رئیس‌جمهور نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مراجع عظام تقلید، اظهار داشت: دولت یازدهم در مسیر اداره کشور توانسته با کمک مردم و استفاده از رهنمودها و حمایت رهبر انقلاب و مراجع عظام از بسیاری از پیچیدگی‌ها و مشکلات عبور کند.
 
رئیس‌جمهور افزود: امروز با رفع تحریم‌ها و به‌وجود آمدن فضای مناسب در روابط بین المللی، بستر مناسبی برای تعامل بیشتر با کشورهای خارجی ایجاد شده و مردم امید و اعتماد بیشتری برای حضور در فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری پیدا کرده‌اند.
 
روحانی با ارائه گزارشی از روند سرمایه‌گذاری‌های خارجی و برنامه‌های اقتصادی کشور، اظهار کرد: امیدواریم که با یاری خدا، حمایت و کمک مراجع و مردم بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم و شرایط بهتری را در کشور به وجود آوریم.
 
رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در امنیت و آرامش خاطرنشان کرد: دولت امیدوار است با همکاری و تعامل بیشتر با مجلس دهم بتواند در مسیر حل مشکلات مردم و توسعه کشور گام های مؤثرتری بردارد.
 
آیت‌الله شبیری زنجانی:‌ دعا برای موفقیت بیشتر دولت در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی کشور
 
حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی نیز در دیدار رئیس‌جمهور با تأکید بر "ملت ایران بار مسئولیت سنگینی بر دوش شما گذاشته است"، اظهار داشت: عنایت خداوند شامل همه مجاهدینی است که در مسیر خدمت به مردم گام می‌بردارند و مشکلات هرچند بسیار است، اما با وحدت و تلاش همگانی حل‌شدنی هستند.
 
مرجع عالی‌قدر عالم تشیع در این دیدار که عصر جمعه برگزار شد، با دعا برای موفقیت بیشتر دولت در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی کشور، گفت: از خداوند متعال می‌خواهم در مسیر خدمت به ملت بزرگ ایران همچنان موفق باشید و گام به گام بر سایر مشکلات فائق بیایید.
 
وی در پایان مشکلات، سختی‌ها و سنگینی مسئولیت رئیس‌جمهور و دولت را قابل توجه، اما توکل به خداوند و اخلاص مسئولان در عمل را موجب سربلندی دولت دانستند.
 
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز در این دیدار ضمن تبریک ایام ولادت حضرت ولی عصر(عج) گزارشی از برنامه‌های دولت در بخش‌های مختلف ارایه کرد.
 
آیت‌الله جوادی‌آملی:‌ پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اقدامات سفارشی امکان‌پذیر نیست/ توصیه به توجه بیش از پیش دولت به وضعیت معیشتی مردم و حل مسایل اقتصادی
 
 
 حجت‌الاسلام حسن روحانی همچنین در جریان سفر خود به قم با آیت‌الله جوادی آملی نیاز دیدار و گفت‌‌وگو کرد.
 
آیت‌الله العظمی جوادی آملی در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های دولت در جهت کاهش تورم و ایجاد رونق اقتصادی در کشور، گفت: همه تلاش‌ها باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی در عمل متمرکز شود.
 
این مرجع تشیع در این دیدار که شامگاه جمعه برگزار شد، تصریح کرد: حفظ استقلال و پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اقدامات سفارشی امکان‌پذیر نیست؛ بلکه تلاش، عزم، توکل و جدیت می‌خواهد و البته دولت در این راستا همه تلاش خود را به‌کار گرفته است که باید ادامه یابد.
 
وی همچنین ضرورت مبارزه جدی با انواع فساد و دست‌اندازی به بیت‌المال را مورد تأکید قرار داد و گفت: با اصلاح مقررات بانکی و جهت دادن منابع بانکها بر مبنای موازین شرعی و در جهت کمک به تولید و نیازهای مردم، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ممکن خواهد شد.
 
آیت‌الله جوادی آملی توجه بیش از پیش به وضعیت معیشتی مردم، حل مسایل اقتصادی و اشتغال را ضروری دانستند و ابراز کردند: اگر با وحدت و توکل به خدا و بدون هراس از موانع و مخالفتها، همانند زمان جنگ عمل کنیم، پیروزیم.
 
این مرجع عالی‌قدر عالم تشیع افزود: دولت به‌لطف خداوند تاکنون توفیقات زیادی به دست آورده و ما برای تداوم و توسعه این دستاوردها، برای تک تک اعضای دولت دعا می‌کنیم.
 
رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های حوزه علمیه، مراجع عظام و به‌ویژه آیت‌الله جوادی آملی از دولت یازدهم، اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای کاستن از مشکلات مردم، به کار گرفته و به‌رغم تمامی موانع به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
 
حسن روحانی به کاهش نرخ تورم و ایجاد رونق در بخش اقتصاد اشاره کرد و گفت: رویکرد دولت در سال جاری رسیدن به رشد 5درصدی در اقتصاد است و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، هماهنگی قوا و پشتیبانی مردم و شرایط مناسب‌تری که در کشور ایجاد شده، مسیر رسیدن به این میزان رشد هموارتر شده است.
 
روحانی با تشریح اقدامات دولت یازدهم در بخش کشاورزی، افزود: در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و ظرف دو سال گذشته؛ با افزایش صادرات و کاهش واردات، تراز محصولات کشاورزی کشور 4.7 میلیارد دلار بهبود پیدا کرده است.
 
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری برگزاری انتخابات باشکوه مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: رقابت‌های دوره انتخابات را باید به رفاقت بیشتر برای خدمت به جامعه تبدیل کرد.
مرجع : تسنیم
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.