چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲

نمی‌توانیم کشته‌شدن ملامنصور را تاییدکنیم

Share/Save/Bookmark
وزیر کشور پاکستان اعلام کرد، اسلام آباد نمی‌تواند این مسأله را تأیید کند که فردی که در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده، ملا اختر منصور، رهبر طالبان افغانستان بوده است.
کد مطلب: 18547
اطلاعات روز# وزیر کشور پاکستان اعلام کرد، اسلام آباد نمی‌تواند این مسأله را تأیید کند که فردی که در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده، ملا اختر منصور، رهبر طالبان افغانستان بوده است.
 
به گزارش شینهوا، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پیش از این با انتشار بیانیه‌ای خبر کشته شدن ملا اختر منصور را در جنوب‌غرب پاکستان را تأیید کرد. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و برخی مقام‌های دیگر افغان نیز کشته شدن این رهبر طالبان را تأیید کردند. با این حال، پاکستان تأکید دارد، بررسی‌های مختلف درباره تعیین هویت فرد کشته شده در حال انجام است.
 
چودری نثار علی خان، وزیر کشور پاکستان در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: اسلا‌م‌آباد منتظر نتایج آزمایش DNA است تا بتواند هویت فرد کشته شده را مشخص کند.
 
وی ادامه داد: بستگان ملا منصور به مقامات پاکستانی مراجعه کرده و خواستار تحویل جسد وی شده‌اند اما تصمیم‌گیری در این رابطه، منوط به مشخص شدن نتایج آزمایش DNA است.
 
وزیر کشور پاکستان افزود، مقام‌های این کشور در حال بررسی این مسأله هستند که گذرنامه پیدا شده در محل حمله هوایی آمریکا در اختیار فرد کشته شده در این حمله بوده است یا خیر.
 
چودری نثار علی خان همچنین گفت که کشورش پیش از انجام حمله هوایی آمریکا در جریان آن نبوده و اطلاعات مربوط به این حمله هفت ساعت پس از آن به اسلام‌آباد داده شده است.
 
وی در ادامه اقدام آمریکا در انجام حملات هوایی اخیر را غیرقانونی و تعرض به قوانین بین‌المللی قلمداد کرد.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: پاکستان/ملامنصور/طالبان