چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰

اقرار عضو کابینه روحانی به افزایش 50برابری فاصله طبقاتی

Share/Save/Bookmark
دفاع ناشیانه وزیر بهداشت از حیث اقتصادی معنای بسیار پرهزینه‌ای برای دولت دارد که اگر وزیر محترم عنایت به این نکته میداشت، شاید همان ترجیح میداد که فعالیت سیاسی خود را با عیادت از چهره های مشهور ادامه دهد!
کد مطلب: 21047
به گزارش گروه سیاسی اطلاعات روز# محمدرضا مهدیار اسماعیلی درباره دفاع وزیر بهداشت از برخی حقوق های نجومی، نوشت: وزیر بهداشت در دفاع از حقوقهای نجومی برخاسته و تلویحاً فرموده که چون مدیران دولتی مانند پزشکان از طبقه اول جامعه هستند، پرداخت حقوقهای 50 برابری و 100 برابری به آنها فاقد اشکال است؛ با این توجیه که ای ملت فکر کنید اگر پزشک ها کار نکنند چه به روزتان می آید؟!
 
بماند که این گونه دفاع بیش از آنکه استدلالی پشتش باشد، مبتنی بر تهدید است. یعنی عملا می گوید اگر کمش کنید می رویم تا دستتان بماند لای پوست گردو! این دفاع ناشیانه وزیر بهداشت از حیث اقتصادی معنای بسیار پرهزینه ای برای دولت دارد که اگر وزیر محترم عنایت به این نکته میداشت، شاید همان ترجیح میداد که فعالیت سیاسی خود را با عیادت از چهره های مشهور ادامه دهد!
 
معنای ادعای این عضو هیات دولت، اقرار آن به افزایش 50 برابری فاصله طبقاتی دهک اول و آخر جامعه است.
 
قبلاً توضیح داده ام که از آنجا که بدنه حقوق بگیر ایران، نمونه آماری معتبری نسبت به کل جامعه است، اعتراف به اینکه مدیران عالی اجازه دارند مثل پزشکان (که جزء دهک اول درآمدی اند) 50 تا 100 برابر کارمندان سطح آخر سازمانشان حقوق بگیرند یعنی شاخص نسبی ضریب جینی ایران طی این سه سال، از 10 به 50 رسیده است! اکنون تبعیض آمیزترین کشور دنیا این شاخصش به سختی به 18 میرسد!
 وقتی بلد نباشی، می آیی ابرو درست کنی اما چشمش کور میکنی!!
 
https://telegram.me/joinchat/BHD8vDycKNk83EiI03dP9Q
کلمات کليدی: کابینه روحانی/حقوق نجومی/وزیر بهداشت/اطلاعات روز