جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶

تلاش عربستان و اسرائیل برای جلوگیری از راهپیمایی روزقدس در کشورهای مسلمان

Share/Save/Bookmark
برخی منابع مطبوعاتی می‌گویند عربستان در هماهنگی با رژیم صهیونیستی از چندین کشور عربی خواسته که مانع برگزاری راهپیمایی روز قدس شوند.
کد مطلب: 21666
 
اطلاعات روز#برخی منابع مطبوعاتی و رسانه‌ای از هماهنگی میان عربستان و رژیم صهیونیستی برای ممانعت از برگزاری مراسم‌های روز قدس در پایتخت‌های عربی صحبت می‌کنند.

«علی مراد» روزنامه‌نگار لبنانی در توئیتر خود نوشت: اگر اطلاعاتی که در خصوص هماهنگی سعودی-اسرائیلی برای ممانعت از تظاهرات مردمی برای احیای روز قدس در پایتخت‌های عربی درست باشد، این اقدام، اعلام آشکار جنگ است.

مراد افزود: اطلاعات رسیده نشان میدهد که عربستان به سودان دستور داده که راهپیمایی روز قدس نباید در شهرهای سودان برگزار شود.

«شاکر زلوم» تحلیلگر و روزنامه‌نگار لبنانی نیز در توئیتر خود نوشت: صداهای مخالف، سخیف و کینه‌توزانه‌ای [در سطح منطقه] شنیده می‌شود که با برگزاری روز جهانی قدس مخالفت می‌کنند. چرا؟. چون امام خمینی [ره] آن را راه انداخت [و تأسیس کرد].

زلوم حامیان این صداها را [که عمدتا به نام عربستان سعودی هستند] به چالش طلبید و گفت: خب شما یک روز را برای روز جهانی قدس تعیین کنید [تا ما آن را گرامی بداریم].
 

کلمات کليدی: تلاش/ عربستان/ اسرائیل/بجلوگیری/ راهپیمایی/ روزقدس/کشور/مسلمان/اطلاعات روز