شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱

واکنش کردستان عراق به توصیه سردار سلامی

Share/Save/Bookmark
دولت منطقه کردستان عراق در بیانیه‌ای به توصیه اخیر جانشین فرماندهی کل سپاه در خصوص مبارزه با عناصر مسلح تروریستی در مرز دو کشور واکنش منفی نشان داد.
کد مطلب: 21774
اطلاعات روز# دولت منطقه کردستان عراق در بیانیه‌ای به توصیه اخیر جانشین فرماندهی کل سپاه در خصوص مبارزه با عناصر مسلح تروریستی در مرز دو کشور واکنش منفی نشان داد.
 
سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه اخیرا به سران منطقه کردستان عراق توصیه کرد که به تعهدات خود در قبال مبارزه با عناصر مسلح تروریستی که وارد مرز ایران میشوند، پایبند باشند و در غیر این صورت ایران خودش اقدام خواهد کرد.
 
امروز دولت کردستان عراق در بیانیه‌ای به این سخنان جانشین فرمانده سپاه واکنش منفی نشان داد و آن را «تهدید ویرانگر» توصیف کرد.
 
دولت کردستان عراق در بیانیه‌ خود آورده است که «ما این تهدید را که شایسته سردار سلامی نیست، بشدت رد میکنیم و این موضع را با روابط دیرینه و دوستانه دولت کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران را منتاسب نمی‌بینیم».
 
طبق گزارش شبکه «روداو»، اربیل بر روابط حسن همجواری تاکید کرد و افزود که این سخنان سردار سلامی بخصوص با گفت‌وگوهای پر از تفاهم و دوستانه‌ای که اخیر میان دو طرف انجام شد، تناسب ندارد.
 
در ادامه بیانیه آمده است که «ما دولت منطقه کردستان با جدیت به مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران مینگریم، و تلاش می‌کنیم که این روابط را در همه زمینه‌ها تقویت کنیم و توسعه بدهیم. برای همین این چنین تهدیدهایی اصلا با چنین رویکردی متناسب نیست».
 
کردستان عراق در این بیانیه اشاره‌ مستقیمی به خواسته ایران برای مقابله با عناصر مسلح تروریستی در مرز خود با ایران نکرد اما در پایان افزود که «دولت منطقه کردستان، بر اساس حفظ مناسبات و تقویت همکاری و اجرای قوانین بین‌الملل بر اساس اصول حسن هم‌جواری و همکاری مستمر، خواستار این است که همیشه عامل ثبات و صلح واقعی باشد که به نفع مردم ایران و کردستان و منطقه باشد. ما نمیخواهیم که خاک کردستان سکوی حمله به خاک ایران یا هیچ کشور دیگری در مجاورت کردستان باشد».

 
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: دولت کردستان عراق/سردارسلامی/سپاه/مرز ایران/اطلاعات روز