يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
انتقاد به رفتارهای چندگانه علی اکبر صالحی

اندر مواضع مرد هزارچهره سیاست

Share/Save/Bookmark
چهره مردی که روزی برای ورود به دولت کاپشن ها؛ کت خود را درآورد و برای ورود به دولت تدبیر کت به تن کرد در روزهای گذشته برهمگان آشکار شد.
کد مطلب: 22303
 
به گزارش دبیر سیاسی اطلاعات روز# عملکرد علی اکبر صالحی پس از اتخاذ رویکردهای متفاوت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 96 زیره ذربین پایگاه خبری-تحلیلی اطلاعات روز رفت.

"ردپای علی اکبر صالحی در تمامی دولت ها از  اصلاحاتی تا اصولگرایی!

صالحی در دولت اول موسوی

صالحی در دهه 60 و در دولت اول موسوی معاون آموزشی وزیر وقت علوم (دکتر ایرج فاضل) شد و مدتی در این دولت به فعالیت پرداخت.

صالحی در دولت اصلاحات

صالحی در ۱۹۹۸ توسط رئیس دولت اصلاحات به عنوان نمایندهٔ دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منصوب شد و به مدت پنج سال تا دی ماه سال 82 در این سمت فعالیت کرد؛ وی در دوران نمایندگی در آژانس انرژی اتمی، به دلیل داشتن دیدگاه‌های میانه‌رو، مورد توجه غربی‌ها قرار گرفت.

صالحی در سال ۸۳ و همزمان با آغاز مذاکرات ایران به رهبری حسن روحانی و سه کشور اروپایی در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران، از
به گزارش اطلاعات روز، رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درخصوص بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام گفت: می بینیم که طرف مقابل برجام چه کاری انجام می دهد، «حالا ببخشید من نباید وارد این موضوع شوم چون ممکن است یک عزیزی ناراحت شود».19تیر 95
سوی کمال خرازی، وزیر امور خارجه دولت هشتم به عنوان مشاور وزیر در مسائل بین‌الملل منصوب شده و در برخی جلسات مذاکرات هسته‌ای حضور داشت.

صالحی در دولت احمدی نژاد

پس از برکناری منوچهر متکی در آذرماه ۸۹، صالحی با حفظ سمت ریاست سازمان انرژی اتمی به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه ایران منصوب شد.

صالحی در دولت روحانی

حسن روحانی ۲۵ مرداد۹۲ صالحی را به عنوان معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان انرژی اتمی ایران برگزید و پس از تعیین محمد جواد ظریف، به عنوان وزیر امورخارجه و رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با گروه پنج 1+5، علی اکبر صالحی نیز به عنوان کارشناس فنی تیم مذاکره کننده، در جریان مذاکراتی که به تفاهم هسته‌ای لوزان و برجام منجر گردید، حضور داشت.

با توافق ایران و کشورهای گروه 1+5 "علی اکبر صالحی"رئیس "سازمان انرژی اتمی" در فواصل زمانی مختلف به تبع شرایط حاکم بر کشور واکنش های متفاوتی را اتخاذ کرد.

 صالحی؛ دبه آمریکا درباره آب سنگین

علی اکبر صالحی در گفت و گو با برنامه من طهران، تاکید کرد که فروش میزان اضافه آب سنگین جزو شروط اجرای برجام نیست و امکان موکول شدن آن به بعد از اجرای برجام وجود دارد؛ ولی اکنون طرف مقابل اصرار دارد که این را هم قبل از اجرای برجام انجام دهیم.رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که اصرار غربی ها درباره لزوم فروش آب سنگین اضافی قبل از اجرای برجام، خارج از عرف و غیر قابل قبول است.30آذر 94

صالحی: مسئولیت فنی برجام برعهده من است

صالحی با اشاره به دستاورد حاصل از تبادل مواد هسته ای صورت گرفته، ادامه داد در بعد فنی برجام بنده مسئولیت کار را می‌پذیرم. اگر خطایی شده باشد مسئولیتش را می‌پذیرم و هیچکس دیگر مسئول نیست چون با اطمینان خاطر می‌دانیم چه کرده‌ایم.16فروردین

صالحی: دبه درآوردن را به مزاح گفتم

علی‌اکبر صالحی که در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است، درخصوص اظهارات اخیرش درباره بدعهدی آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای گفت: دبه درآوردن را به مزاح گفتم شکر خدا
نباید فراموش کرد که وی یکی از طرفداران مذاکره با آمریکا بود فردی که هم دولت احمدی نژاد را برای مذاکره با آمریکا ترغیب کرد و هم در دولت روحانی یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کنند بود حال باید پرسید دکتر صالحی چه شده که به فکر بدعهدی آمریکا افتاده اید شما که روزی دلواپسان برجام را شماتت می کردید چه شد که به باور دلواپسان رسیده اید؟ دکتر صالحی آیا فریادهای در مجلس نهم در دفاع از برجام را به یاد ندارید؟
همه چیز به‌خوبی پیش می‌رود. 23اردیبهشت

پس از بررسی در مصاحبه های علی اکبر صالحی واضح است که وی با سنجش شرایط حاکم بر کشور و دولت تصمیمات متفاوتی را در راستای منافع شخصی دنبال می کند.

چهره مردی که روزی برای ورود به دولت کاپشن ها؛ کت خود را درآورد و برای ورود به دولت تدبیر کت به تن کرد در روزهای گذشته برهمگان آشکار شد.

پس از شکست های پی در پی دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی( تعطیلی کارخانه ای صاحب نام، بیکاری هزار نفری کارگران از معادن،کارگاه ها و کارخانه، آمار صعودی بیکاری فارغ التحصیلان مقاطع عالی دانشگاه ها) و برملاشدن رقم های نجومی مدیران نورچشمی در فیش های حقوقی و با پیش بینی اکثریت کارشناسان سیاسی و اقتصادی کشور مبنی بر عمر 4ساله ریاست جمهوری حسن روحانی، صالحی با تغییر موضع 180درجه ای خود را برای انتخاب از سوی رئیس جمهور آینده معرفی کرد.

کنایه های «علی اکبر صالحی» به «روحانی» 
 
 علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگویی با خبرگزاری صدا و سیما با کنایه هایی از انتقادات حسن روحانی نسبت به خود انتقاد کرد. (اینجا)
 
به گزارش اطلاعات روز، رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درخصوص بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام گفت: می بینیم که طرف مقابل برجام چه کاری انجام می دهد، «حالا ببخشید من نباید وارد این موضوع شوم چون ممکن است یک عزیزی ناراحت شود».19تیر 95

علی اکبرصالحی روزگذشته سخنان تلخی را به زبان آورد از بدعهدی امریکایی ها، عدم رفع تحریم ها  و ازتوطئه جدید غرب گفت!

اما نباید فراموش کرد که وی یکی از طرفداران مذاکره با آمریکا بود فردی که هم دولت احمدی نژاد را برای مذاکره با آمریکا ترغیب کرد و هم در دولت روحانی یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کنند بود حال باید پرسید دکتر صالحی چه شده که به فکر بدعهدی آمریکا افتاده اید شما که روزی دلواپسان برجام را شماتت می کردید چه شد که به باور دلواپسان رسیده اید؟ دکتر صالحی آیا فریادهای در مجلس نهم در دفاع از برجام را به یاد ندارید؟

طبق بیانات رهبرمعظم انقلاب و استفاده از صفت "خسارت محض" در ارتباط با برجام، صالحی به عنوان یکی از مهره های اصلی برجام از خاطیان این خسارت محض بوجود می آید و قطعا در آینده عملکرد وی و اطرافیانش به قضاوت تاریخ و مردم خواهد رسید.

به گزارش اطلاعات روز، اما اگر صالحی منافع شخصی را ندید گرفته و صرفا برای ارتقای کشور و منافع ملی تلاش می کند باید پرسید چرا روزی که روحانی مدال افتخار را اهدا و شما را سکه باران کرد با اذعان به اینکه هنوز برجام تأثیر مثبتی بر روند کشور نگذاشته از پذیرش هدایا خود داری نکردید؟

انتخابات 96 در راه است و باید دید صالحی طبق روال همیشگی برای دولت آینده چه نقشه ای کشیده است ؟

آیا صالحی دوباره با کاپشن پوشان همراه می شود یا با یقه سفیدها؟
 
کلمات کليدی: علی اکبر صالحی/سازمان انرژی اتمی/دولت احمدی نژاد/روحانی/وزیر خارجه/برجام/مذاکرات/رهبر معظم انقلاب/خسارت محض/گوگل/اطلاعات روز
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.