يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۸

ظریف: تا نابودی کامل تروریست‌ها در می‌ایستیم

Share/Save/Bookmark
وزیر امور خارجه با تأکید بر همبستگی هرچه بیشتر گروه‌های مختلف سیاسی و قومی در عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران تا نابودی کامل تروریست‌ها در کنار دولت و ملت عراق خواهد ایستاد.
کد مطلب: 22336
اطلاعات روز# محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (یکشنبه) با سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
ظریف در این دیدار، با ابراز خشنودی از پیروزی‌های پی در پی ارتش و نیروهای مردمی عراق در مبارزه علیه تروریست‌ها، به حوادث تروریستی اخیر در آن کشور اشاره و بار دیگر با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد.
 
وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد با یاری خداوند و همت دولت و ملت عراق به‌زودی کار تروریست‌های تکفیری در عراق یکسره شود.
 
وی همبستگی هر چه بیشتر گروه‌های مختلف سیاسی و قومی در عراق و نیز کشورهای منطقه در شکست دادن نهایی تروریست‌ها را ضروری خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تا نابودی کامل تروریست‌ها در کنار دولت و ملت عراق خواهد ایستاد.
 
در این دیدار سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز ضمن ارائه گزارشی از تحولات سیاسی، نظامی در عراق از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.
 
حکیم افزود: عراق در حال حاضر در شرایطی استثنایی است و در پیروزی‌های اخیر علیه تروریست‌ها، وحدت و انسجام همه نیروهای عراقی به‌ویژه نیروهای مردمی بسیار سرنوشت‌ساز بود.
 
وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها در آستانه اضمحلال کامل در عراق قرار دارند، تصریح کرد: تروریست‌ها و حامیان آنها بسیار نا امیدند و کم‌کم به این نتیجه رسیده‌اند که شرایط دیگر به نفع آنها نیست.
 
حکیم همچنین خاطرنشان کرد: لازم است مشکلات منطقه توسط کشورهای منطقه و از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود و دوره استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی به سر آمده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: ظریف/دیدار/عراق/تروریست/فارس/گوگل/اطلاعات روز