در گفتگو با خبرنگار سیاسی اطلاعات روز در مجلس

واکنش برخی نمایندگان مجلس به مواضع دوگانه علی اکبر صالحی

26 تير 1395 ساعت 13:29

برخی از نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی اطلاعات روز به عملکرد علی اکبرصالحی واکنش نشان دادند.


به گزارش گروه سیاسی اطلاعات روز# با اتخاذ مواضع دوگانه علی اکبر صالحی در خصوص برجام و انتقاد و طعنه های معنادار وی به روحانی در آخرین سال ریاست جمهوری و نزدیک شدن به زمان انتخابات 96 و پس از انتشار گزارش پایگاه خبری-تحلیلی اطلاعات روز درخصوص عملکرد دوگانه رئیس سازمان انرژی اتمی(اینجا) برخی از نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی اطلاعات روز به عملکرد وی واکنش نشان دادند.

"حسینعلی شهریاری" نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به تناقض های رفتارهای رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار سیاسی اطلاعات روز گفت:متاسفانه مواضع علی اکبر صالحی در طول برجام متفاوت بوده است و البته علی اکبر صالحی مواضع یکنواخت و شناخته شده ای ندارد که این موضوع دارای اشکال است.

وی ادامه داد: صالحی در دوره ای که سنگ برجام را به سینه می زد اکنون به یک اپوزسیون برای برجام تبدیل شده و باید پاسخگو باشد و نمی شود در هر دولتی یک سمتی داشته باشید و در دولت دیگر هم یک سمت دیگر بر عهده گرفت.
 
***************

"علیرضا محجوب" در گفتگو با خبرنگار سیاسی اطلاعات روز، گفتمان اخیر دکتر صالحی را تابعی از برخوردهای غیر حرفه ای دیپلماتیک  از طرف مقابل در برجام دانست و گفت :با این بی توجهی و عهد شکنی ها که اخیرا برای برجام رخ داده متقابلا باید رفتار و مواضع دکتر صالحی نیز تغییر کند .

منتخب مردم تهران در مجلس تاکید کرد:  غربی ها باید  پاسخ اظهاراتی که بیان می کنند را بشنوند اما حق ندارند برای دستیابی به مطالبه خود از شیوه های غیرمعقول و غیر معمول استفاده کنند و به کارگیری این روش ها حتما پاسخ خوبی به همراه نخواهد داشت.

وی افزود :قطعا واکنش اخیر دکتر صالحی در همین راستا بوده و پاسخ خوبی برای طرف مقابل در برجام است .

نماینده مردم تهران در خانه ملت تاکید کرد:  ما در تلاش برای اجرای بیانات که مقام رهبری درباره اجرای برجام دادند هستیم و همه ما در این مسیر باید هماهنگ شویم .***********

"داود محمدی" رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات آمریکا و مغایرت آنها با روح برجام گفت: بحث هایی که اخیرا دکتر صالحی مطرح میکند در راستای عدم اجرای تعهدات و سنگ اندازی و شانه خالی کردن طرف مقابل است که البته  این عهدشکنی آمریکا از گذشته قابل پیش بینی بود و هست .

این نماینده مجلس افزود: همانطور که مقام معظم رهبری پیش بینی کردند چون طرف مقابل ما بد اهل است و چه از قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب اسلامی حسن ضنی از آنها در طول این مدت ندیده ایم قابل پیش بینی بود، دولت بدعهد آمریکا اقداماتی برخلاف روح برجام انجام می دهد و دائم به یه بهانه ای سنگ اندازی کند .
************

"اسماعیل جلیلی" عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت : صالحی باید گفتار و برنامه های خود را در غالب سیاست ها و وظایف محوله منعکس کند نه اینکه تحت تاثیر فضای عمومی قرار بگیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به مواضع اخیر دکتر صالحی تصریح کرد: مواضعی که در برجام مطرح میشود مبتنی بر دو دیدگاه است دیدگاه شخصی افراد و رویکرد مبتنی بر سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران در انرژی هسته ای؛ بنابراین از یک فرد پر تجربه در حوزه انرژی هسته ای انتظار می رود اظهار نظرهایی که انجام میدهد در چارچوب وظایف و مبتنی بر ماموریت های این حوزه باشد .

وی تصریح کرد: روایت منافع ملی از سوی متخصصین ویژه فارغ از این که افراد وابسته به چه جریانی هستند دارای اهمیت ویژه ای است و همه باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.
 


کد مطلب: 22720

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/22720/واکنش-برخی-نمایندگان-مجلس-مواضع-دوگانه-علی-اکبر-صالحی

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir