دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸

دستگیری 9 سرباز دیگر مظنون به ترور اردوغان

Share/Save/Bookmark
رسانه‌های ترکیه بامداد دوشنبه از دستگیری 9 نفر از 12 سربازی که مطابق ادعاها قصد حمله به هتل محل سکونت رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و ترور وی در جریان کودتای نافرجام در این کشور داشتند، خبر دادند.
کد مطلب: 23742
اطلاعات روز# 9 نفر از 12 سربازی که مطابق ادعاها در روز کودتای نافرجام ترکیه در 15 جولای قصد داشته‌اند رجب طیب اردوغان، رئیس‌‌جمهور این کشور را ترور کنند، دستگیر شدند. 
 
خبرگزاری آناتولی ابتدا گزارش داد این 8 نفر روز یکشنبه در استان «موغله»، واقع در جنوب غرب ترکیه دستگیر شدند. 4 نفر دیگر فراری هستند.  
 
ساعاتی بعد، استاندار «موغله» این خبر را تأیید کرد، اما گفت که شمار سربازان دستگیر شده 9 نفر بوده‌اند. یکی از نفرات دستگیر شده به نام «شوکری سیمن»، فرماندهی این تیم را به عهده داشته است. 
 
غیر از نفرات دستگیر شده در روز یکشنبه، رسانه‌های ترکیه قبلاً هم گزارش‌هایی درباره دستگیری دست‌کم ده نفر از عوامل این عملیات را منتشر کرده بودند.
 
بعد از کودتای نافرجام دو هفته پیش در ترکیه، گزارش شد چندین بالگرد در شب کودتا هتل محل اقامت تابستانی اردوغان در ساحل دریای اژه را گلوله‌باران کرده بودند و لحظاتی بعد نظامیان وارد آنجا شدند. این عملیات نتیجه‌ای در بر نداشت زیرا اردوغان، ساعاتی قبل این محل را ترک کرده بود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: دستگیری/سرباز/ترکیه/ترور/اردوغان/کودتا/فارس/گوگل/اطلاعات روز