پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹

سامانه تهک دریایی در مازندران راه‌اندازی شد

Share/Save/Bookmark
مدیرکل مرکز علم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور گفت: در مسیر کاربردی شدن هواشناسی، با توجه به اهمیت و پرکاربربودن بخش دریایی، تهک دریایی در استان مازندران راه اندازی شد.
کد مطلب: 24051
اطلاعات روز# مدیرکل مرکز علم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور گفت: در مسیر کاربردی شدن هواشناسی، با توجه به اهمیت و پرکاربربودن بخش دریایی، تهک دریایی در استان مازندران راه اندازی شد.
 
لایقی در جلسه هماهنگی برنامه ملی توسعه هواشناسی کاربردی در بخش دریا با اشاره به این‌که ضریب نفوذ هواشناسی در جامعه به نوعی تمام اقشار را در برمی‌گیرد، گفت: سال‌هاست از طریق رسانه‌های نوشتاری، گفتاری و تصویری ارتباط یک سویه با کاربر نهایی داشته‌ایم و در راستای دوسویه شدن این ارتباط اقدام به راه‌اندازی سامانه تهک کردیم.
 
وی تصریح کرد: در سامانه تهک قصد داریم در حوزه کاربران هواشناسی فرهنگ‌سازی کنیم تا آنها بدون اطلاعات هواشناسی اقدام به کاری نکنند و در ادامه از طریق نظرسنجی بازخوردهای لازم را از آن‌ها بگیریم.
 
مدیرکل مرکز علم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: در مسیر کاربردی شدن هواشناسی، با توجه به اهمیت و پرکاربربودن بخش دریایی، تهک دریایی در استان مازندران راه‌اندازی شد تا کاربران این حوزه به ‌صورت مستقیم با هواشناسی ارتباط داشته باشند و به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
 
لایقی افزود: مازندران از استان‌های پیشرو درتهک دریایی است که به خوبی در این زمینه فعال هستند و امیدوارم با افزایش تعداد کاربران در این حوزه به اهداف از پیش تعیین شده دست یابیم.
 
به گزارش ایسنا، نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی مازندران نیز اظهار کرد: با تلاش همکاران اداره دریایی هواشناسی مازندران و حمایت‌های سازمان هواشناسی کشور تهک دریایی در استان مازندران راه‌اندازی شد و اکنون در این استان خدمات هواشناسی دریای به روز و برخط به کاربران این حوزه ارائه می‌شود.
 
وی افزود: هواشناسی دریایی و پیش‌بینی وضع دریایی ارتباط مستقیمی با جان افراد به ویژه در مباحث شنا و گردشگری دریایی دارد که امیدواریم مسافران و افرادی که از دریا استفاده می‌کنند، به توصیه‌های هواشناسی در این زمینه توجه داشته باشند.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: سامانه تهک دریایی/مازندران/راه اندازی/ایسنا/گوگل/اطلاعات روز