چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸

وزیر نفت به استیضاح تهدید شد

Share/Save/Bookmark
در درجه اول درخواست ما از وزیر نفت و دولت این است که این قراردادها لغو شود چرا که به مصلحت نظام و مردم نیست که ادامه پیدا کند،‌ ولی اگر توجهی به این درخواست نشود به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنیم.
کد مطلب: 25048
اطلاعات روز# نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر موضوع هشدار قراردادهای جدید نفتی که از سوی نمایندگان مطرح شده جدی گرفته نشود بحث استیضاح وزیر نفت را قطعا مطرح خواهیم کرد.
 
حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به الگوی قراردادهای جدید نفتی اظهار داشت: ما در این رابطه نشستی با حضور کارشناسان مربوطه داشتیم و همچنین نامه‌ای با امضای تعداد زیادی از نمایندگان تقدیم هیات‌رئیسه شد.
 
وی افزود: حقیقتا قراردادهای جدید نفتی ضربه سنگینی به حیثیت نظام و شعاری که همواره در شروع و پیروزی انقلاب (استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی) وارد می‌کند. این قراردادها اگر با شرکت‌های استعمارگر منعقد شود استقلال ما را زیر سوال می‌برد.
 
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در درجه اول درخواست ما از وزیر نفت و دولت این است که این قراردادها لغو شود چرا که به مصلحت نظام و مردم نیست که ادامه پیدا کند،‌ ولی اگر توجهی به این درخواست نشود به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنیم.
 
موسوی لارگانی بر همین اساس اضافه کرد: البته مجلس شورای اسلامی در این زمینه ورود کرده و یک طرح دو فوریتی به امضای تعداد زیادی از نمایندگان رسیده که قطعا به تصویب می‌رسد اما اگر به نکاتی که نمایندگان اشاره کردند توجه نشود، سوال و استیضاح وزیر حتما مطرح می‌شود و نمایندگان قطعا از بعد نظارتی ورود خواهند کرد.
 
وی در خاتمه عنوان کرد: ما مایل هستیم که این موضوع با تعامل انجام شود ولی اگر به هشدارها توجه نشود وارد بحث استیضاح وزیر خواهیم شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: وزیرنفت/کمیسیون اقتصادی/تهدید/فارس/گوگل/اطلاعات روز