شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷

رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ استعفا داد

Share/Save/Bookmark
پل منافورت، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو ماه بعد از قبول این سمت استعفا کرد.
کد مطلب: 25173
اطلاعات روز# پل منافورت، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو ماه بعد از قبول این سمت استعفا کرد.
 
به نقل از بی بی سی، منافورت ۶۷ ساله که به عنوان استراتژیست و لابی‌گری کارکشته شناخته می‌شود، در هفته‌های اخیر به دلیل روابطش با ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهور سابق اوکراین و از متحدان روسیه به شدت تحت فشار بود.
 
اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین اسنادی را منتشر کرده که نشان می‌دهد پل منافورت مبلغی معادل ۱۲ میلیون دلار از حزب آقای یانوکوویچ دریافت کرده است.
 
منافورت پیشتر اذعان کرده بود که به عنوان مشاور سیاسی در اوکراین کار کرده اما اتهامات مربوط به دریافت پول نقد را "بی‌پایه، احمقانه و بی‌معنی" خوانده بود.
 
پل منافورت دو ماه پیش و بعد از اخراج کوری لواندوسکی، رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ، به این سمت منصوب شد.
 
دونالد ترامپ امروز جمعه ۱۹ اوت در بیانیه‌ای اعلام کرد که با تقاضای استعفای آقای منافورت موافقت کرده اما دلیلی برای کناره‌گیری او اعلام نکرد.
 
روابط خود ترامپ با روسیه و اظهار نظرهای او درباره این کشور هم در مرکز توجه رسانه‌ها بوده است.
 
کمتر از سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تقریبا در همه نظرسنجی‌ها از هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود عقب‌تر است.
 

 
مرجع : انتخاب
کلمات کليدی: رئیس/ستاد انتخاباتی/ترامپ/استعفا/بی بی سی/انتخاب/گوگل/اطلاعات روز