چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه شهیدبهشتی درخصوص تحصیل برادر رئیس جمهور

Share/Save/Bookmark
برخی تشکل‌های دانشجویی خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: از حضرتعالی درخواست می‌کنیم درباره تحصیل برادرتان در دانشگاه شهیدبهشتی و حواشی آن برای افکار عمومی به ویژه دانشجویان کشور شفاف‌سازی کنید.
کد مطلب: 26050
اطلاعات روز# تعدادی از تشکل‌های دانشجویی کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام کردند: ما به‌عنوان جریان دانشجویی مسلمان از حضرتعالی درخواست می‌کنیم که در مورد تحصیل برادرتان در دانشگاه شهیدبهشتی و حواشی آن، برای افکار عمومی و به‌خصوص دانشجویان کشور، شفاف‌سازی را مد نظر قرار دهید.
 
در ابتدای این نامه آمده است: همان‌طور که مستحضرید چندی پیش اساتید محترم و هیات علمی دانشگاه شهیدبهشتی تهران، در بیانیه‌ای مدعی شدند که برادر شما، بصورت غیرقانونی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده است و به دلیل غیرعادلانه بودن این اتفاق، واکنش‌های زیادی به این موضوع نشان داده شد. از این رو انتظار می‌رفت که به سرعت به این مسئله واکنش نشان دهید و موضوع را برای اذهان عمومی روشن سازید؛ ولی این کار از سوی حضرتعالی انجام نشد و همین موضوع باعث شد که در فاصله کوتاهی، تحصیل شبهه انگیز آقای فریدون در دانشگاه شهید بهشتی، برای افکار عمومی تبدیل به یک چالش فراگیر شود.
 
این تشکل‌های دانشجویی تأکید کردند: در ادامه‌ این ماجرا، سازمان سنجش و آموزش کشور مدعی شد که برادر جنابعالی از سهمیه ایثار‌گری استفاده کرده است. ولی پس از مدت کوتاهی مشاور رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران در امور ایثارگران مدعی شد که «جناب آقای فریدون، اصلا پرونده‌ ایثارگری ندارد و در این صورت چطور ممکن است از سهمیه ایثارگری استفاده کرده باشند»؟! ادعای مشاور رئیس دانشگاه شهیدبهشتی در امور ایثارگران سوال‌های زیادی را در ذهن مردم، بخصوص دانشجویان ایجاد کرد.
 
در ادامه نیز تأکید شد: حال بعد از همه‌ این اتفاقات، ما به‌عنوان یک جریان دانشجویی مسلمان، وظیفه خود دانستیم که از حضرتعالی درخواست کنیم که در مورد اتفاقات مذکور، برای افکار عمومی و بخصوص دانشجویان کشور، شفاف سازی را مد نظر قرار دهید. همانطور که استحضار دارید، حکومت اسلامی یک موهبت الهی است و به عنوان امانتی سنگین در این برهه‌ حساس از تاریخ انقلاب اسلامی به دستان شما سپرده شده است و به همین دلیل، انتظاری که از شما وجود دارد این است که عملکردتان در طراز اسلام و انقلاب اسلامی باشد.
 
در قسمت دیگری از این نامه آمده است: امروز توقع دانشجویان از حضرتعالی این است که یا با ارائه سند و مدرک، برادرتان را از این اتهام مبرا کنید و یا بعنوان یک حاکم اسلامی متعهد به اصول اسلام، رفتاری علوی از خود نشان داده و رفتار حضرت امیرالمومنین علی(ع) با برادرش عقیل را سرلوحه کار خود قرار دهید. امروز، تمام نگرانی ما این است که مبادا ماجراهای تلخی که در دولت‌های قبلی اتفاق افتاد، دوباره تکرار شود. برایمان فرقی ندارد که فساد و رانت در کدام دولت اتفاق بیافتد.
 
این تشکل‌های دانشجویی ادامه دادند: از شما به‌عنوان کسی که چندی پیش، با مطرح کردن مسئله بورسیه‌های غیرقانونی که در دولت قبل 1100بورسیه غیر قانونی به افراد خاصی داده شده است، اذهان عمومی را متوجه آن کردید، انتظار می‌رود که در مورد مسائل مطرح شده در مورد برادرتان، به گونه‌ای رفتار نکنید که این شائبه به اذهان عمومی متبادر گردد که شما از اعتماد عمومی که نسبت به شما ایجاد شده است، درحال سوء استفاده هستید. «بورسیه و ما ادراک ما البورسیه» را در مورد برادرتان شفاف سازی کنید.
 
در پایان این نامه آمده است: امروز نگرانی ما این است که رانت‌ها، دروغ‌ها و فساد‌های جناب آقای حسین فریدون که از سوی مقامات رسمی قوای مقننه و قضاییه به جایی برسد که شاهد تکرار رابطه مشایی- احمدی‌نژاد در دولت منتسب به حضرتعالی نیز باشیم. یقینا یکی از دلایلی که اقبال مردم را در انتخابات سال92 متوجه حضرتعالی کرد، انتقاداتی بود که نسبت به دولت قبل داشتید، ولی حالا شاهد تکرار بسیاری از اتفاقات بدی هستیم که در دولت قبل اتفاق افتاده بود.
 
 
 
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی درباره تحصیل فریدون
 
بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی از دستگاه‌های نظارتی خواست از تحصیل غیرقانونی حسین فریدون در این دانشگاه جلوگیری کنند.
 
 
 بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه‌ای در مردادماه با اشاره به تحصیل غیرقانونی برادر رئیس‌جمهور و دستیار عالی ایشان از سال 1393 در مقطع دکتری روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی آورده است: آیا به صرف شرکت در آزمون و قرار گرفتن لیست پذیرش اولیه آن هم چندین برابر ظرفیت آیا می‌توان وارد دوره دکتری گردید؟ آیا برای قبولی نیاز به مصاحبه نمی‌باشد؟ بنا بر مصاحبه‌های مدیران گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان در خصوص این فرد این اقدام صورت نگرفته است، البته بنا بر شنیده‌ها مسئولان مصاحبه‌کننده در دانشگاه گیلان به علت مصاحبه تحت فشار قرار گرفته‌اند که لازم است در این خصوص نیز تجدیدنظر گردد.
 
این بیانیه اضافه می‌کند: چطور فردی که به مصاحبه نرفته و دانشجو نشده با استفاده از سهمیه ایثارگران اقدام به انتقال به دانشگاهی دیگر می‌نماید؟ برای استفاده از سهمیه ایثارگران بایستی پرونده ایثارگری تشکیل داده و سپس فرآیند آن را طی نمود، این در حالی است که بنا بر مصاحبه مشاور محترم رئیس دانشگاه شهید بهشتی در امور ایثارگران آقای حسین فریدون پرونده ایثارگری تشکیل نداده است، ضمناً آیا در مقطع دکتری انتقال برای همه دانشجویان ممکن است یا به علت خاص بودن ایشان(برادر و دستیار رئیس‌جمهور) این امکان نیز صرفاً به خاطر ایشان فراهم گردیده است؟ و نکته آخر این است که انتقال مخصوص دانشجویان می‌باشد. مگر ایشان اساساً دانشجو شده بودند؟!

در ادامه این بیانیه آمده است: بنا بر اطلاعات موثق، گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی در مرتبه اول که سازمان سنجش ایشان را معرفی می‌نمایند طی صورتجلسه‌ای بالاتفاق آرای ایشان را نپذیرفته‌اند. چگونه است که سازمان سنجش مجدداً متن نامه خود را تغییر داده و با متن جدیدی ایشان را معرفی می‌نماید؟ براساس اظهارات اساتید محترم گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی ایشان نه در آزمون کتبی شرکت نموده و نه به مصاحبه شفاهی آمده، در کدام قانون آمده که فردی بدون شرکت در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی می‌تواند دانشجوی دوره دکتری آن هم در یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور گردد؟ آیا این امکان صرفاً برای برادر رئیس‌جمهور فراهم است؟

این بیانیه در پایان خواستار برخورد نهادهای نظارتی با حسین فریدون می‌شود. با توجه به جمیع مطالب ذکر شده و تخلفاتی که صورت گرفته از دستگاه‌های نظارتی از جمله کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات کشور و. . . درخواست می‌شود به این پرونده ورود نموده و ضمن جلوگیری از تحصیل نامبرده و بازگرداندن هزینه تحصیل ایشان به بیت‌المال با تمامی عواملی که در این پذیرش غیرقانونی مشارکت داشته‌اند، برخورد قانونی گردد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: بیانیه/بسیج/دانشگاه شهید بهشتی/تحصیل/برادر رئیس جمهور/فارس/گوگل/اطلاعات روز