يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸

بخش جوانان وزارت ورزش و جوانان نیمه تعطیل

Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام و المسلمین صادقی گفت: دستگاه‌های مسئول واقعا باید به میدان بیایند، بارها این موضوعات را عنوان کردیم؛ اما متأسفانه دستگاه‌های مسئول به میدان نیامده‌اند و نمی‌دانیم که چرا حرکت نمی‌کنند.
کد مطلب: 26328
اطلاعات روز# حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن کریم در حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه با اشاره به ضرورت الزامی شدن مشاوره‌های پیش از ازدواج گفت: مشاوره پیش از ازدواج بسیار واجب است، بدون هیچ تردیدی در این زمینه کوتاهی زیادی داریم.
 
وی گفت: به دلیل آنکه دو نفر را که هر کدام یک جهان از افکار و امیال و آرزوها دارند را با هم رو به رو می‌کنیم و سپس می‌گوییم که این دو جهان متفاوت با هم ترکیب شوند و یک جهان جدید به اسم خانواده شکل دهند.
 
معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: ترکیب این دو جهان خیلی نیازمند تدبیر و آگاهی است. افراد باید بلد باشند که چطور این دو جهان را با هم ترکیب کنند. به نظر من صدها ساعت لازم است که وجوه مختلف آداب زندگی را به جوان‌ها بیاموزیم. درحال حاضر یکی دو ساعت آموزش ارائه می‌شود که بسیار سطحی است و صرفاَ به مسائل جسمانی پرداخته می‌شود  و اصلا از مسائل عاطفی، روحی، اخلاقی، رفتار و مهارت‌های زندگی و ارتباطات در این آموزش‌ها، خبری نیست.
 
این مسئول عالی قضایی با بیان اینکه این ضعف بسیار بزرگی است، تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول واقعا باید به میدان بیایند، بارها این موضوعات را عنوان کردیم؛ اما متأسفانه دستگاه‌های مسئول به میدان نیامده‌اند و نمی‌دانیم که چرا حرکت نمی‌کنند.
 
حجت الاسلام والمسلین صادقی گفت: از آموزش و پرورش که مسئولیت تربیت نوجوان‌ها را بر عهده دارد گرفته تا بهزیستی، بهداشت و وزارت ورزش و جوانان همه مسئول هستند و بخش جوانان وزارت ورزش و جوانان هم متأسفانه نیمه تعطیل است که واقعا این ضعف بزرگی است و برای جامعه پذیرفته نیست.
 
وی اظهار کرد: دستگاه قضایی به قدر خود پیگیر این قضیه بوده ولی چون مسئولیت اجرایی این کارها با دستگاه قضایی نیست ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.
 
معاون فرهنگی قوه قضائیه بیان کرد: حاضر هستیم اگر آن دستگاه‌ها از خود سلب مسئولیت کنند ما اقدام کنیم؛ چراکه در این زمینه واقعا خیلی دیر شده و همه باید همت و تلاش کنند.
 
این مقام مسئول گفت: الحمدالله در روز شنبه که روز ازدواج بود سیاست‌های کلان خانواده از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد. در آن سیاست‌ها مقام معظم رهبری تأکید فرمودند که آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج لازم است؛ اما چه کسی باید اینها را انجام دهد. اگر دستگاه‌های مختلف بنشینند و تعیین تکلیف و تقسیم کار کنند خیلی خوب است و اگر انجام نمی‌دهند اعلام کنند تا معاونت فرهنگی قوه قضاییه بار این مسئولیت را به دوش بکشد، ولی واقعیت این است که این وظیفه آن دستگاه‌ها است که به میدان بیایند و این کار را انجام دهند.
 
حجت الاسلام و المسلین صادقی خاطرنشان کرد: با منعقد شدن امضای تفاهم نامه بین قوه قضاییه و وزرات ورزش متاسفانه بستر کار هنوز فراهم نشده و برنامه ریزی کاملی در این خصوص صورت نگرفته است.
مرجع : میزان
کلمات کليدی: قوه قضائیه/بخش جوانان/وزارت ورزش/نیمه تعطیل/ازدواج/میزان/گوگل/اطلاعات روز