دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲

فردا ایران به مصاف چین می رود؟ +زمان بازی

Share/Save/Bookmark
تیم‌های ملی ایران و چین از هفته دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه فردا به مصاف هم می‌روند.
کد مطلب: 26382
اطلاعات روز# تیم‌های ملی ایران و چین از هفته دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه سه‌شنبه از ساعت 16 و 5 دقیقه به میزبانی شن‌یانگ چین به مصاف هم می‌روند.
 
تیم ملی ایران در اولین دیدار خود موفق شد در تهران به سختی از سد قطر عبور کند و این در حالی است که چین در خانه کره‌جنوبی با ارائه یک نمایش نسبتاً خوب به خصوص در نیمه دوم 3 بر 2 بازی را واگذار کرد تا از همین ابتدای کار بین دو تیم 3 امتیاز شاید حیاتی فاصله بیفتد.
 
تیم ملی ایران در مسابقه اول خود در تهران موفق شد در دیداری نسبتاً جنجالی قطر را شکست دهد؛ بردی که چه بسا بسیاری آن را به اتفاقات بیرون از زمین و حواشی که از سوی کادرفنی تیم ملی در جریان مسابقه رخ داد، مرتبط می‌دانند و حتی برخی نیز پا را از این حیطه فراتر نهاده و اعتقاد دارند که تیم ملیِ کی‌روش چون در زمین مسابقه به لحاظ فنی حرفی برای گفتن نداشت با توسل به مسائل حاشیه‌ای موفق شد اولین 3 امتیاز را کسب کند.
 
این در حالی است که کی‌روش در این سال‌ها بیشتر از هر چیز دیگری نشان داده یک مربی نتیجه‌گرا محسوب می‌شود و در این راه حتی حاضر است خیلی از مسائل را هم فدای پیروزی تیم ملی کند. این مورد در بازی اخیر تیم ملی نیز به خوبی به چشم آمد و چه بسا پشت ماجراهای پیش آمده در زمین مسابقه نیز جریاناتی وجود داشت تا تیم ملی بتواند به هر ترتیبی که شده هر 3 امتیاز مسابقه را به دست بیاورد.
 
با همه این اوصاف به نظر می‌رسد در دیدار با چین سیستم حمله به داور مسابقه از بیرون خیلی کارساز نباشد بخصوص اینکه اگر داوری مقتدرتر از داور سریلانکایی بازی با قطر قضاوت مسابقه را برعهده داشته باشد که در این صورت تنها راه برتری مقابل چین، حمله به دروازه حریف فقط و فقط در زمین مسابقه خواهد بود که مطمئناً در صورت توفیق در این امر و پیروزی مقابل حریف راه صعود تیم ملی نیز هموارتر از همیشه خواهد شد.
 
هرچند که از شن‌یانگ خاطرات خوشی نداریم و تیم ملی ایران در تک بازی برگزار شده خود در این شهر در مقدماتی جام جهانی 90 بازی را به چین واگذار کرده است اما این امیدواری وجود دارد تا این بار شن‌بانگ شهر خوش شانسی تیم ملی باشد تا ملی‌پوشان ایران با دست پر به کشور بازگردند.
 
 
 
**تاریخچه دیدارهای دو تیم
 
تیم‌های ملی ایران و چین فردا برای بیست و چهارمین بار در تاریخ به مصاف هم می‌روند. در 23 بازی برگزار شده بین ایران و چین 12 پیروزی سهم ایران، 5 پیروزی سهم چین و 6 تساوی برای دو تیم به ثبت رسیده است.
 
نکته قابل توجه اینکه کریم باقری با 4 گل زده بهترین گلزن ایران مقابل چین بوده و بازیکنانی مانند علی دایی و غلامرضا فتح آبادی هر کدام 3 بار مقابل چین گلزنی کرده‌اند.
 
 
**چین دو پله بالاتر از قطر
 
تیم ملی فوتبال ایران در آخرین رده‌بندی فیفا با رده بندی 39 جهان در صدر تیم‌های آسیایی قرار گرفت و چین نیز با قرار گرفتن در رده 78 به کار خود در رده بندی فیفا در ماه گذشته میلادی پایان داد.
 
جالب اینکه از این لحاظ چینی‌ها تنها 2 رده از قطر که در رده 80 جهان قرار دارند، بهتر هستند.
 
 
 
برنامه هفته دوم هفته دوم مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه آسیا
 
گروه اول:
 
سوریه - کره جنوبی
 
ساعت 20 استادیوم تانکو عبدالرحمان - پاروی
 
چین - ایران
 
ساعت 19و 35 استادیوم شیانگ - شیانگ ( ساعت 16:05 به وقت ایران)
 
قطر - ازبکستان
 
ساعت 19 استادیوم جاسم بن حمد - دوحه
 
 
 
گروه دوم:
 
عراق - عربستان
 
ساعت 19 استادیوم شاه عالم - کوالالامپور
 
تایلند - ژاپن
 
ساعت 19و15 استادیوم راجامانگالا - بانکوک
 
امارات - استرالیا
 
ساعت 19و30 استادیوم محمد بن زاید - ابوظبی
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: ایران/چین/دیدار/جام جهانی/روسیه/فارس/گوگل/اطلاعات روز