دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱

جنگ‌های ترکیبی و هیبریدی در دستور کار دشمن

Share/Save/Bookmark
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اشراف یک واژه نیست بلکه باید در عمل ثابت شود، گفت: دشمن نقاب را از چهره برداشته و جنگ های ترکیبی و هیبریدی را در دستور کار خود قرار داده است.
کد مطلب: 26421
اطلاعات روز# فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اشراف یک واژه نیست بلکه باید در عمل ثابت شود، گفت: دشمن نقاب را از چهره برداشته و جنگ های ترکیبی و هیبریدی را در دستور کار خود قرار داده است.
 
 امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در ششمین جشنواره مالک اشتر و در جمع فرماندهان و مدیران موفق تر نیروی زمینی به ویژگی های اخلاقی مالک اشتر از فرماندهان مولای متقیان حضرت علی (ع) اشاره کرد و تصریح کرد: این فرمانده ولایت مدار حضرت علی (ع) در تمامی عرصه ها کنار مولای حضور داشت که ولایت مداری، تقوا، پرهیزکاری، شجاعت، علم و دانش و بصیرت از ویژگی های ممتاز مالک اشتر بوده است.
 
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه فرماندهان و مدیران باید صفات اخلاقی مالک اشتر را سر لوحه برنامه های خود قرار دهند افزود: ما باید با تقویت بنیه های علمی، اعتقادی، دینی و نظامی ولایت مداری خود را در عمل ثابت کنیم و تلاش کنیم تا برای مولای زمان نقش آفرینی هایی را  ایجاد کنیم.
 
پوردستان در ادامه گفت: اشراف از مطالبات مهم فرماندهی معظم کل قوا است که فرماندهان باید با تمام وجود به یگان های تحت امر خود مشرف باشند و آنچه را که مقام معظم رهبری از ما در خصوص اشراف و دیگر مسائل انتظار دارد را فراهم سازیم و باید بدانیم که اشراف یک واژه نیست بلکه باید در عمل ثابت شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش به  موضوع تهدیدات دشمن اشاره کرد و افزود: دشمن نقاب را از چهره برداشته و به صورت آشکارا وارد صحنه شده است و در حال حاضر نیز جنگ های ترکیبی و هیبریدی را در دستور کار خود قرار داده است و با این تهدیدات در صدد است تا اسلام ناب محمدی(ص) را مورد هجمه قرار دهد ما باید با تمام وجود به حفظ و آمادگی رزمی خود بپردازیم و هر آنچه که می توانیم در برابر تهدیدات تجهیزات دفاعی را مهیا سازیم.  
 
فرمانده نیروی زمینی ارتش یکی دیگر از راهبردهای دشمن را عملیات قاطع و سریع خواند و گفت: بعد از جنگ جهانی دوم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راهبردهای خود را تغییر و راهبرد جدید عملیات قاطع و سریع را در دستور کار خود قرار دادند تا در کوتاه ترین زمان ممکن وارد منطقه شده و به اهداف شوم خود دست یابند این نوع عملیات ها مجموعه ای از امکانات در حوزه های جنگ سخت، نیمه سخت و نرم است که با این شیوه سعی دارند کشورهای مورد هدف خود را از پای درآورند.
 
پوردستان در ادامه سخنانش به دسیسه های دشمن از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره داشت و ادامه داد: دشمن جنگ های ترکیبی را از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب با منزوی سازی، تحریم های اقتصادی، ناامنی، ترور، بمب گذاری و در نهایت جنگ عراق علیه را در دستور کار خود قرار داد اما با درایت و هوشیاری حضرت امام خمینی (ره) و همراهی مردم، دشمن را در جای خود نشاندند، امروز نیز دشمن جنگ های ترکیبی را در حال پیاده کردن است البته با فناوری های بسیار پیشرفته که در صدد نزدیک شدن به مرزهای کشور می باشد که با حضور آگاهانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط مناطق مرزی کشور بار دیگر اهداف دشمن را به یاس و ناامیدی مبدل ساخت.
 
وی در پایان به بصیرت فرماندهان یگان ها نسبت به اشراف به مجموعه خود تاکید کرد و گفت: فرماندهان باید اشراف کامل به یگان های تحت امر خود داشته و اگر اشراف آنها دقیق باشد مدیران موفقی خواهند بود و آنجا است که می توانند در شرایط حساس برای یگان خود تصمیم نهایی را بگیرند.
مرجع : مهر
کلمات کليدی: نیرو زمینی ارتش/سرتیپ پوردستان/جنگ/دشمن/مهر/گوگل/اطلاعات روز