لاریجانی: ۵ میلیارد تومان پس گرفته شد

خبرآنلاین , 11 مهر 1395 ساعت 11:02

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف همه قوا، نهادهای مختلف،‌ نیروهای مسلح،‌ وزارت اطلاعات و نهادهایی که زیرنظر مقام معظم رهبری هستند،‌ مورد بررسی قرار گرفته‌اند.


اطلاعات روز# رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف همه قوا، نهادهای مختلف،‌ نیروهای مسلح،‌ وزارت اطلاعات و نهادهایی که زیرنظر مقام معظم رهبری هستند،‌ مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
 
علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس پس از پایان سخنان رئیس دیوان محاسبات کشور،‌ درباره حقوق‌های نجومی اظهار کرد: گزارش نسبتا مهمی بود. من لازم می دانم از رئیس دیوان و کارکنان شریف آن تشکر کنم که با دقت و وسواس و امانت این گزارش را تهیه کردند. گزارشی که برای کشور لازم بود. نکته مهم این گزارش این بود که همه بخش های مدیریتی در کشور بررسی شده است. همه قوا، نهادهای مختلف،‌ نیروهای مسلح،‌ وزارت اطلاعات و نهادهایی که زیرنظر مقام معظم رهبری هستند،‌ همگی در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته اند.
 
وی ادامه داد:‌ این گزارش طبعا در سه بخش ارائه شد،‌ یکی در مورد حقوق های نامتعارف،  یکی در مورد پاداش های نامتعارف و یک بخش درباره وام های نامتعارف بود. به این ترتیب گزارش کاملی بود که می تواند پایه کار برای دو چیز قرار بگیرد،‌ یکی اینکه باید اصلاحات قانونی سرعت بگیرد و دیگری اینکه پیگیری این موضوعات باید جدی گرفته شود.
 
لاریجانی گفت:‌ از بین حدود 100 هزار مدیری که در کشور خدمت می کنند، در این گزارش آمده که حدود 390 یا 400 مدیر از حقوق نامتعارف برخوردار بودند که دیوان محاسبات برای آنها پرونده تشکیل داد. بیش از چهارصد پرونده تشکیل و حدود 50 میلیارد ریال نیز مسترد شده است. مابقی حقوق ها باید مسترد شوند.
 
رئیس قوه مقننه اظهار کرد:‌ کار دیوان محاسبات این است که این پرونده ها و پول های نادرستی که برخی مدیران گرفته اند و این لکه ای بود برای مدیریت کشور،‌ همگی باید مسترد شوند و این دیوان از طریق دادگاه هایی که دارد با متخلفان برخورد کند.
 
وی گفت: امیدوارم این گزارش منشاء اصلاحات اساسی در این زمینه شود که افراد نتوانند از خلاءها استفاده کنند و دولت محترم نیز تدابیری اندیشیده بود و مصوباتی داشت.


کد مطلب: 27863

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/27863/لاریجانی-۵-میلیارد-تومان-گرفته

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir