جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی

Share/Save/Bookmark
امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت‌تأثیر احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا ۶.۹ دلار کاهش یافت و هر اونس به قیمت ۱۲۵۹ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.
کد مطلب: 28304
 
اطلاعات روز# امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا در لحظه انتشار خبر با 6.9 دلار کاهش نسبت به روز گذشته هر اونس از این فلز گرانقیمت به 1259 دلار و 60 سنت معامله شد. 

امروز قیمت این فلز زرد در کمترین میزان 1259 دلار و 50 سنت و در بیشترین میزان 1268 دلار و 80 سنت معامله شده است. 

قیمت امروز طلا نسبت به یک ماه گذشته 89 دلار و 80 سنت کاهش داشته اما نسبت به یک سال گذشته با افزایش 113 دلار و 80 سنت مواجه شده است. 

خبرگزاری رویترز درباره دلیل کاهش قیمت طلا نوشت؛ کاهش قیمت طلا بعد از افزایش قیمت دلار و همچنین تقویت بورس‌های جهانی در آستانه انتشار آمارهای اقتصادی اتفاق افتاد.

آمارهای اقتصادی آمریکا انتظار افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی این کشور را تقویت کرده است. 

قیمت طلا در جلسه پیشین کاهش 0.2 درصدی داشت و به کمترین میزان قیمت از 24 ژوئن تاکنون رسید. همچنین فروش آتی قیمت طلا 0.1 کاهش داشت. 

براساس ارزیابی رسانه‌ها و نظرخواهی از یکصد اقتصاددان که توسط رویترز صورت گرفته است،  گزارش روز جمعه آمارهای غیرکشاورزی آمریکا از افزایش 175 هزار شغل در ماه گذشته حکایت خواهد داشت و این آمار احتمالاً مسئولان بانک مرکزی آمریکا را به افزایش نرخ بهره در این کشور ترغیب خواهد کرد. 

تحلیلگر بانک او‌سی‌بی‌سی گفت: وضعیت وارونه از بازار باعث شد که احتمال تقویت نرخ بهره در این کشور افزایش و سرمایه‌گذاران نسبت به سرمایه‌گذاری روی فلز زرد کم‌اهمیت شوند. طلا معمولاً حساس به نرخ بهره بالاست، چرا که علاقه به سرمایه‌گذاری در این بخش کمتر میشود. 

همچنین امروز در گروه سایر فلزات نیز نقره، پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌های به ترتیب 20 سنت، 10 دلار و 10 دلار را داشتند.
اوایل صبح 4 اکتبر قیمت اونس 1310 دلار بود که طی مدت 3 روز کاهش 50 دلاری داشته است.
کلمات کليدی: کاهش /قیمت طلا / بازارهای جهانی/اطلاعات روز