يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵

وزیر پیشنهادی ارشاد کیست؟

Share/Save/Bookmark
در کارنامه علمی و فرهنگی صالحی امیری، تالیف و نگارش 14 عنوان کتاب و 35 عنوان مقاله علمی و پژوهشی به چشم می‌خورد که از آن جمله می‌توان به کتاب های «آسیب شناسی فرهنگی در ایران»، « امنیت اجتماعی» و« انسجام ملی و تنوع فرهنگی» اشاره کرد.
کد مطلب: 29520
اطلاعات روز# با استعفای علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و پذیرفتن استفعای وی از سوی رئیس‌جمهور در روز 27 مهر ماه، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.
 
سرانجام امروز، رئیس جمهور طی نامه ای به رئیس مجلس، سید رضا صالحی امیری را به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرد.
 
 سوابق کاری صالحی امیری
 
صالحی امیری از چهره های علمی و فرهنگی در دولت یازدهم است و اکنون ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی را برعهده دارد.
 
وی 55 سال دارد و متولد امیرکلا در شهر بابل و دارای سوابق درخشان علمی و فرهنگی است.
صالحی امیری که دارای مدرک دکترای مدیریت دولتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم و تحقیقات است، در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، معاون فرهنگی ستاد  روحانی بود و در بحث ها و مناظره های انتخاباتی به تبیین و تشریح نگرش های وی پرداخت.
 
در کارنامه علمی و فرهنگی وی، تالیف و نگارش 14 عنوان کتاب و 35 عنوان مقاله علمی و پژوهشی به چشم می خورد که از آن جمله می توان به کتاب های «آسیب شناسی فرهنگی در ایران»، « امنیت اجتماعی» و« انسجام ملی و تنوع فرهنگی» اشاره کرد.
 
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سال 92 پس از اینکه مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی  روحانی نتوانست، رای اعتماد مجلس را برای تصدی در وزارت ورزش و جوانان کسب کند، توسط رییس جمهوری سرپرست این وزارتخانه شد.
 
وی که پس از دو ماه و اندی سرپرستی وزارت ورزش و جوانان رای اعتماد مجلس را برای این پست کسب نکرد در 30 بهمن 92 به ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی منصوب شد.
 
صالحی امیری از سال 92 تاکنون در سازمان یاد شده، اقدامات فرهنگی مهمی از جمله راه اندازی مجمع کتابخانه های بزرگ کشور (مکتب) و مجمع هماهنگی مراکز تاریخ پژوهی و بانک های اسنادی ایران (مهتاب) را به انجام رسانده است.

 
مرجع : میزان
کلمات کليدی: صالحی امیری/وزیر پیشنهادی ارشاد/کتاب/میزان/گوگل/اطلاعات روز