چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵

هوای همدان در حالت هشدار قرار گرفت

Share/Save/Bookmark
ر حال حاضر هوای شهرستان همدان در حالت هشدار است.
کد مطلب: 30306
اطلاعات روز# معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه از اوایل صبح دیروز تا ساعات اولیه صبح امروز میزان غلظت گردوغبار در سطح شهر در نوسان بوده است، گفت: در حال حاضر هوای شهرستان همدان در حالت هشدار است.
 
رضا دانش‌پژوه با بیان اینکه غلظت گردوغبار در همدان به 165 میلیگرم بر مترمکعب رسیده است، خاطرنشان کرد: طی اوایل صبح روز گذشته به علت وزش باد شدید در این استان، غلطت گردوغبار از مرز 684 میلیگرم بر مترمکعب نیز گذشت و هوای همدان را در وضعیت بحرانی قرار داد.
 
وی با اشاره به اینکه وزش باد علت بروز آلودگی در سطح شهر بوده است، افزود: وزش باد موجب پراکنده کردن ذرات گردوغبار در سطح شهر شده بنابراین عمده‌ترین علت بروز آلودگی‌ها منشأ داخلی داشته است.
 
دانش‌پژوه توصیه کرد: ورزش‌های کوهنوردی، پیاده‌روی و هر گونه ورزشی که نیاز به حضور در خارج از مکان مسقف داشته باشد، بهتر است در این روزها انجام نشود.
 
وی خاطرنشان کرد: در صورتی‌که وزش باد ادامه داشته باشد میزان غلظت گردوغبار در نوسان خواهد بود.
 
به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوای سالم 150 میکروگرم بر مترمکعب است و در صورتی‌که غلظت هوا بین 150 تا 250 قرار گیرد، در شرایط هشدار، 250 تا 350 شرایط اضطرار و بیش از 350 میکروگرم بر مترمعکب شرایط بحرانی آلودگی هوا محسوب می‌شود.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: هوای همدان /هشدار/آلودگی/ایسنا/گوگل/اطلاعات روز