چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹

ورود ظریف به بخارست برای رایزنی

Share/Save/Bookmark
وزیر امور خارجه ایران به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات رومانیایی در ساعات پایانی شب گذشته وارد بخارست شد.
کد مطلب: 30643
اطلاعات روز# محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که بعدازظهر دوشنبه 17 آبان ماه به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات لبنان و پس از انتخاب میشل عون به عنوان سیزدهمین رئیس جمهور لبنان راهی بیروت شد، طی دو روز حضورش در لبنان با مقامات این کشور درباره گسترش مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفت‌وگو پرداخت.
 
ظریف در ادامه این سفر پس از ترک بیروت در ساعات پایانی شب گذشته (سه‌شنبه)‌ و در سفری دوره‌ای به سه کشور اروپایی وارد بخارست پایتخت رومانی شد.
 
وی قرار است پس از رومانی به چک و از آنجا به اسلواکی سفر کند.
 
ظریف در سفر به این سه کشور واقع در مرکز و شرق اروپا با مقامات این کشورها ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه را بررسی خواهد کرد.
 
«لازار کومانسکو» وزیر خارجه رومانی اسفند 1394 در پاسخ به دعوت همتای ایرانی خود و به منظور انجام سفری سه روزه به تهران آمده بود.
 
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان 25 بهمن ماه سال گذشته (1394) در اولین سفر خود به قاره اروپا پس از اجرایی شدن برجام سفری دو روزه به بروکسل داشت.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین در ادامه سفرهایش به قاره سبز نهم خرداد سالجاری سفری پنج روزه به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی داشت و در این سفر با مقامات این چهار کشور اروپایی ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد.
 
اواخر خرداد ماه نیز نوبت به نروژ و آلمان رسید و ظریف با سفر به این دو کشور با مقامات آنها درباره روابط دوجانبه به گفت‌وگو نشست.
 
فرانسه و هلند مقاصد بعدی سفر وزیر خارجه ایران به قاره اروپا بودند و او در دیدار با مقامات این کشورها به گفت‌وگو و رایزنی در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه و بین‌المللی پرداخت.
 
به گزارش فارس، وزیر خارجه ایران همچنین پس از اجرای برجام سفرهای دوره‌ای به آسیا و اقیانوسیه، آفریقا و آمریکای لاتین داشت. او اواخر اسفند ماه سال گذشته (1394) به 6 کشور در جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه شامل اندونزی، سنگاپور، برونئی، تایلند، نیوزیلند و استرالیا سفر کرد.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین به کشورهای نیجریه، غنا، گینه کوناکری و مالی سفر و با مقامات این کشورها به رایزنی پرداخت.
 
ظریف 31 مرداد ماه سالجاری نیز در اولین سفر دوره‌ایش به آمریکای لاتین به 6 کشور کوبا، نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا سفر کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: ظریف/بخارست/روحانی/فارس/گوگل/اطلاعات روز