يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱

شهرهای آمریکا همچنان صحنه تظاهرات +تصاویر

Share/Save/Bookmark
رسانه‌های محلی می‌گویند هزاران نفر از مردم لس‌آنجلس به پارک مک‌آرتور آمده و علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا تظاهرات می‌کنند.
کد مطلب: 30820
اطلاعات روز# تظاهرات گسترده و اعتراضات علیه ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» میلیاردر جنجالی در شهرهای مختلف این کشور همچنان ادامه داشته و وارد چهارمین روز خود می‌شود.

روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» نوشت: «هزاران معترض روز شنبه به خیابان‌های "مک‌آرتور پارک" که طی سال‌های اخیر محل بیشتر تظاهرات‌های آمریکا بوده، آمده‌اند و انتظار می‌رود در خیابان‌های شهر راهپیمایی کنند.»
پلیس لس‌آنجلس تایمز از ابتدای شکل‌گیری اعتراضات تا کنون صدها نفر را بازداشت کرده و با استفاده از گاز اشک‌آور و باتون تجمعات را پراکنده می‌کند.
نیروهای امنیتی آمریکا تنها در بامداد شنبه 150 نفر، روز جمعه 195 نفر شامل 8 نوجوان را به اتهام آسیب زدن به اموال عمومی، مسدود کردن جاده‌ها و مخالفت با ترک خیابان‌ها زمانی که وضعیت ناامن شده بود؛ بازداشت کردند.
منطقه پارک مک‌آرتور از حدود ده سال گذشته صحنه اعتراضات مختلف بوده و در یک مورد که به سال 2006 برمی‌گردد، نزدیک به نیم میلیون نفر علیه مهاجران تظاهرات کرده و به سمت مرکز لس‌آنجلس راهپیمایی کردند.
همزمان با لس‌آنجلس، در چندین شهر دیگر از جمله نیویورک و شیکاگو هم معترضان به خیابان آمده و می‌گوید ترامپ لایق ریاست‌جمهوری نیست.
معترضان رئیس‌جمهور منتخب را فردی فاسد و منحرف خوانده و می‌گویند او نماینده مردم آمریکا نیست.

مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: آمریکا/تظاهرات/ترامپ/فارس/گوگل/اطلاعات روز