دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶

جلوگیری از خروج 1200 زائران فاقد ویزا

Share/Save/Bookmark
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از ممانعت برای خروج 1200 زائران فاقد ویزا از مرز مهران خبر داد.
کد مطلب: 30925
اطلاعات روز# فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از ممانعت برای خروج 1200 زائران فاقد ویزا از مرز مهران خبر داد.
 
سردار حسن کرمی در مرز مهران اظهار کرد: زائران اربعین حسینی (ع) تنها با داشتن گذرنامه و ویزا می‌توانند از مرز عبور کنند، در غیر این صورت از خروج آن‌ها جلوگیری می‌شود. همچنین مقامات عراقی به زائران فاقد مدارک لازم ( ویزا و گذرنامه) اجازه ورود به کشورشان را نمی‌دهند.
 
وی به‌پیش بینی حضور بیش از دو میلیون زائر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) اشاره و بیان کرد: بر اساس توافق مسئولان دو کشور، امسال هیچ زائری نمی‌تواند بدون گذرنامه از مرز عبور کند.
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا خاطرنشان کرد: کشور عراق، به‌هیچ‌عنوان حاضر به پذیرش زوار بدون گذرنامه و روادید نیستند لذا از تردد بدون روادید و گذرنامه در مرز مهران جلوگیری می‌شود.
 
کرمی با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی‌شده برای سفر زوار به کشور عراق، گفت: مشکلی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) و تردد زوار وجود ندارد؛ به همه هم‌وطنان توصیه می‌کنیم برای تسهیل تردد در مرز مهران حتماً با داشتن مدارک لازم به این مرز مراجعه کنند.
 
بازگرداندن 30 نفر از اتباع غیر ایرانی از مرز مهران توسط یگان ویژه
 
وی با اشاره به نحوه اعزام ورود و خروج اتباع غیر ایرانی برای تشرف به مراسم اربعین حسینی(ع)، گفت: تمام اتباع خارجی ساکن در ایران که دارای ویزا، گذرنامه معتبر، کارت اقامت و روادید خروج برای تردد به عراق هستند باید به مرز شلمچه در استان خوزستان مراجعه کنند، زیرا امکان خروج آن‌ها از مرز مهران میسر نیست.
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ادامه داد: در مرز شلمچه سالن، گیت‌ها و مسیرهای مستقل برای اتباع غیر ایرانی تخصیص‌یافته است تا این افراد با اطمینان و راحتی بیشتری به عتبات عالیات اعزام شوند.
 
کرمی خاطرنشان کرد: به کلیه زائران اعم از ایرانی و غیر ایرانی توصیه می‌شود که جهت شرکت در مراسم اربعین باید به مرزهایی که سازمان حج و زیارت برای آن‌ها در ویزا مشخص کرده‌اند، مراجعه کنند در غیر این صورت تردد آن‌ها از مرزهای دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود.
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خاتمه گفت: تلاش‌های زیادی برای برطرف شدن مشکلات سال گذشته در مرز مهران اندیشیده شده که زائران اباعبدالله(ع)با اطمینان و آرامش به این سفر معنوی اعزام شوند.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: جلوگیری/مرز/زائران فاقد ویزا/ایسنا/گوگل/اطلاعات روز