چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
رییس جمهور در کرج با اشاره به پیشرفت‌های دولت:

عده‌ای به ما لبخند تمسخر می‌زدند / عده‌ای می خواهند مردم را به سمت یأس دعوت کنند

Share/Save/Bookmark
رئیس جمهور با اشاره به اینکه قدم‌های اول برای مهار تورم بی‌مهار و خطرناک را برداشته‌ایم گفت: آن روز که کار را شروع کردیم و گفتیم روزی باید به تورمی تک‌رقمی برسیم،‌ عده‌ای لبخند تمسخر زدند و گفتند تورم تک‌رقمی؟ چه آرزوهایی!
کد مطلب: 31121
 
اطلاعات روز# رئیس جمهور با اشاره به اینکه قدم‌های اول برای مهار تورم بی‌مهار و خطرناک را برداشته‌ایم گفت: آن روز که کار را شروع کردیم و گفتیم روزی باید به تورمی تک‌رقمی برسیم،‌ عده‌ای لبخند تمسخر زدند و گفتند تورم تک‌رقمی؟ چه آرزوهایی!
 
حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم کرج، افزود: بعضی‌ها در واکنش به این هدف ما می‌گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست، اما شما ملت باقدرت، شما کارآفرینان، کارگزاران،‌ دانشگاهیان، صنعتگران و مردم شهرهای مختلف دست به دست هم دادید تا اسب تورم را مهار کردیم.
 
وی در ادامه افزود: ما توانستیم تورم را یک‌رقمی کنیم و این افتخار ازآن ملت ایران است.
 
روحانی همچنین با اشاره به اینکه ما دشمنانی مثل فقر، بیکاری، رکود، خشکسالی، تورم و مشکلات زیست‌محیطی از جمله گردوغبار، آلودگی هوا، آب و زمین و همچنین خصم خارجی را داریم،‌ تصریح کرد: از همه بدتر گاهی هوای نفس عده‌ای هم با به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر، بداخلاقی و تهمت با جامعه دشمنی می‌کند. با این وجود انسجام و وحدت، استعداد ایرانی، رهبری شجاع و آگاه، اتحاد قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح و تلاش برای ‌آبادانی کشور در کنار ماست و ما به وسیله همین عوامل از دوران استبداد و استعمار، جنگ هشت‌ساله و 12 سال تحریم با قدرت عبور کردیم.
 
رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی به ما می‌گفتند از تورم می‌تون گذشت اما رکود مشکل بزرگی است که به راحتی قابل عبور نخواهد بود، اظهار کرد: امروز یک موج خوبی در کشور شاهد هستیم اما عده‌ای می خواهند مردم را به سمت یأس دعوت کنند ولی مردم ما بیدار و آگاهند و آمارها نیز با ما سخن می‌گویند.
 
وی ادامه داد: در هشت ماهه اول امسال 49 و 6دهم درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی و خدمات برای حرکت به سمت توسعه در نظر گرفته‌ایم که نسبت به مدت مشابه پارسال نیز بیشتر شده است و در همین زمینه نزدیک به 50 درصد تسهیلات بانکی بیشتری را در هشت ماه اول امسال به 15 هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک نیز پرداخت کرده‌ایم.
 
روحانی با تأکید بر اینکه در همه استان‌ها حرکت به سمت توسعه آغاز شده است،‌ اظهار کرد: وعده‌ای که ما امسال به مردم داده‌ایم شکستن رکود و خاموشی اقتصاد، شروع رونق اقتصادی و رشد 5 درصدی اقتصاد تا پایان امسال است. ما به وعده‌مان عمل خواهیم کرد و در این زمینه به کمک شما مردم نیز نیازمندیم.
 
رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه ما در برابر همه مشکلاتی که در پیش رو داریم باید به مقابله و جلوگیری از آنها بپردازیم، اظهار کرد: برخی مشکلات را می‌توان یکساله و دوساله حل کرد، حل ‌برخی از مشکلات سه یا چهار سال زمان می‌خواهد و برخی دیگر نیز به زمان بیشتری نیاز دارند اما ما نباید ناامید و خسته شویم. ما باید دست در دست هم راه را ادامه دهیم.
 
روحانی با اشاره به مشکل آلودگی هوا در کلان‌شهرها، گفت: مشکل آلودگی هوا که این روزها دامن ما را گرفته است هر ساله در همین ایام به خاطر وارونگی هوا به وجود می‌آید اما همه تلاش می‌کنند که به این مشکل فائق آییم.
 
وی افزود: ممکن است بگویند دولت در سه سال گذشته برای آلودگی هوا چه کرده است، ما در این سه سال برخی آلودگی‌ها از جمله آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادیم و در این زمینه باید با عوامل آلوده کننده هوا مقابله کرده و آنها را مهار کنیم که هر سال نیز در این زمینه جلسه داشته‌ایم و امروز هم اولین دستور در هیأت دولت موضوع آلودگی هوا در کلان‌شهرها بود تا دستورات لازم در این زمینه صادر شود.
 
رئیس جمهوری با بیان اینکه ما در سه سال گذشته سوخت مایع بسیاری از صنایع و نیروگاه‌ها را به سوخت گاز بدل کرده‌ایم، اظهار کرد: ما در طول سه سال گذشته اولین کاری که کردیم این بود که بسیاری از صنایع‌مان را که با سوخت مایع کار می‌کردند، به سوخت گاز تغییر دهیم که این کار را انجام داده‌ایم اما هنوز یکی دو ماه در فصل سرما نیز نیروگاه‌های ما با سوخت مایع کار می‌کنند اما امسال،‌ سال آخری است که این اتفاق می‌افتد و در سال آتی هیچ مشکلی برای استفاده از گاز برای نیروگاه‌ها و صنایعمان نخواهیم داشت.
 
روحانی افزود: ما در زمینه نفت و گاز حرکت بسیار خوبی داشته‌ایم و اخیراً نیز در منطقه غرب کارون چند پروژه نفت افتتاح شد و تولید 45 هزار بشکه نفت هم امروز به 300 هزار بشکه در روز رسیده است و این کار بزرگی است که صنعت نفت کشور انجام داده است.
 
وی با بیان اینکه امسال شاهد افتتاح فازهای جدید گاز در منطقه عسلویه خواهیم بود،‌ گفت: ما بنزین یورو4 را به جایگاه‌های سوخت در کلانشهرها آورده‌ایم و این امر را ادامه می‌دهیم و در اوایل سال آینده نیز وضعیت بنزین ما بهتر از گذشته خواهد شد و دیگر نیازی به واردات بنزین نخواهیم داشت.
 
روحانی ادامه داد: ما بخشی از بنزین‌مان را از اواخر سال آینده صادر خواهیم کرد و این در حالی است که پیش از این واردکننده بنزین بوده‌ایم. در زمینه سوخت گازوئیل نیز از امسال صدور این سوخت فسیلی را آغاز کرده‌ایم.
 
رئیس جمهوری با بیان اینکه علت اصلی بسیاری از آلودگی‌ها ماشین‌های فرسوده هستند، اظهار کرد: ماشین‌های فرسوده‌ای که بیشتر آنها جزو وسایل حمل و نقل عمومی به شمار می‌آیند فرسوده شده‌اند و باید از چرخه حمل و نقل خارج شوند که این تصمیم جدی ما از آغاز این دولت بوده است و اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌ایم.
 
وی با اشاره به این آمارها، اظهار کرد: درسال 92، 66 هزارو 199 خودروی فرسوده را از چرخه حمل و نقل خارج کردیم که در سال 93 این میزان به 336 هزارو 80 خودرو افزایش یافت که از این نظر بهترین سال بوده است. همچنین در سال 94 که البته وضع بودجه ما چندان مناسب نبود نیز 256 هزارو 344 خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شد و در سال اخیر نیز 151 هزارو 354 خودروی فرسوده از چرخه خارج شد و در نهایت تاکنون و در سه سال گذشته 809 هزارو 6 خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شده و خودروهای نو به شهروندان تحویل داده شده است که در سال آینده نیز این گام‌ها را پیگیری خواهیم کرد.
 
روحانی با تأکید بر اینکه مسأله آلودگی هوا تنها به دست دولت حل و فصل نمی‌شود، اظهار کرد: در این زمینه باید مردم،‌ پلیس و همه نیروها به کار گرفته شوند.
 
وی افزود: اقدام بعدی ما در زمینه مقابله با آلودگی هوا مسأله تحول در ساخت خودروهای داخلی است که یکی از مشکلات امروز ماست چرا که این خودروها هم مصرفشان بالاست و هم آلودگی ایجاد می‌کنند که در این زمینه قدم‌های متعددی برداشته‌ایم و کار را برای ساخت اتومبیل‌هایی با کیفیت یورو5 و یورو6 آغاز کرده‌ایم.
 
رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی‌ها می‌پرسند بعد از برجام چه تحولاتی به وجود ‌آمده است،‌ اظهار کرد: در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت یکی از اقدامات بزرگی که در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم این بوده است که با شرکت توتال فرانسه قرارداد منعقد کرده‌ایم که حجم آن نیز 5 میلیارد دلار است. اما در عین حال برخی‌ها و بعضی سایت‌ها و نشریات می‌گویند اینها همه‌اش حرف است و سرمایه‌ای وارد نمی‌شود. اما به قول آذری‌ها بیر بیر!
 
این خبر تکمیل می‌شود.

 
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: حسن روحانی/رئیس جمهور/کرج/تورم/آلودگی هوا/ایسنا/گوگل/اطلاعات روز