چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵

برق گرفتگی یک زائر در مسیر پیاده روی اربعین

Share/Save/Bookmark
با تلاش یک ساعته کادر پزشکی جمعیت هلال احمر در مسیر نجف به کربلا، جوان 28 ساله‌ای که دچار برق گرفتگی و ایست قلبی - تنفسی شده بود، به زندگی باز گشت.
کد مطلب: 31144
اطلاعات روز# صبح امروز پسر جوان 28 ساله ايراني که حامل یک علم بلند در مسیر راهپیمایی اربعین بود، به علت برخورد علم با کابل فشار قوی، دچار برق گرفتگی و مصدومیت شدید شده و توسط همراهان خود به نزدیکترین درمانگاه جمعیت هلال‌احمر در عمود 1120 منتقل شد.  
 
براساس این گزارش ؛ به دنبال ارزیابی‌های اولیه تیم پزشکی و پرستاری مشخص شد که مصدوم در هنگام ورود به درمانگاه، علائم حیاتی خود را از دست داده و مبتلا به ایست قلبی و تنفسی شده است.
 
تیم پزشکی و پرستاری جمعیت هلال‌احمر با آگاهی از این امر، بلافاصله با استفاده از دستگاه الکترو شوک و انجام اقدامات اورژانسی لازم، اقدام به احیای مصدوم کرده و مرتبا بازگشت علائم حیاتی به ویژه ضربان قلب و تنفس مصدوم را مورد ارزیابی قرار داد.  
 
به گفته  محمود زیدآبادی، سرپرست درمانگاه هلال احمر در مسیر نجف به کربلا مستقر در عمود 1120، پس از دریافت 3 نوار قلب، خوشبختانه مصدوم علائم حیاتی خود را بازیافت.
 
زید آبادی افزود: خوشبختانه با تلاش یک ساعته کادر پزشکی و پرستاری خطر حتمی مرگ برطرف شده و مصدوم برای دریافت خدمات درمانی بیشتر به بیمارستان کربلا انتقال یافت. 
 
وی گفت: کادر پزشکی درمانگاه کربلا نیز با همکاری مطلوب و اجرای نظرات کارشناسی تیم پزشکی هلال‌احمر ایران ، مصدوم را بستری و مراقبت‌های تکمیلی را انجام دادند. 
 
گفتني مصدوم 28 ساله از شهرستان بیجار استان کردستان بوده که پیگیری‌های به عمل آمده، حاکی از سلامت رضایت بخش وی بوده است.
مرجع : میزان
کلمات کليدی: برق گرفتگی/زائر/پیاده روی اربعین/میزان/گوگل/اطلاعات روز