پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵

لاریجانی از مرضیه حدیدچی عیادت کرد

Share/Save/Bookmark
رئیس مجلس شورای اسلامی، با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از مرضیه حدیدچی (دباغ) عیادت کرده و در جریان عیادت از وی ضمن گفت‌وگو با پزشکان معالج در جریان روند درمانی قرار گرفت.
کد مطلب: 31181
اطلاعات روز# رئیس مجلس شورای اسلامی، با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از مرضیه حدیدچی (دباغ) عیادت کرده و در جریان عیادت از وی ضمن گفت‌وگو با پزشکان معالج در جریان روند درمانی قرار گرفت.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از خانم مرضیه حدیدچی (دباغ) عیادت کرد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان عیادت از خانم دباغ ضمن گفت‌وگو با پزشکان معالج در جریان روند درمانی قرار گرفت و برای ایشان از درگاه خداوند آرزوی سلامتی و شفای عاجل کرد.
 
مرضیه حدید‌چی ‌(دباغ) از زنان مبارز دوران ستم‌شاهی و اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور از 2 روز گذشته به دلیل عارضه فشار خون در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء تهران بستری است. به گفته فرزندش، حال وی اکنون رو به بهبودی است اما باید تحت نظر پزشکان باشد.
 
مرضیه حدیدچی، که فعالیت‌های سیاسی خود را تقریبا از سال 1346 با پخش و توزیع اعلامیه آغاز کرده بود، ‌در سال 1353 توسط ساواک دستگیر و به همراه دختر نوجوانش رضوانه به زندان افتاد و شدیدترین شکنجه‌ها را متحمل شد.
 
وی پس از انقلاب اسلامی یکی از مؤسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و به عنوان اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور مسئولیت سپاه همدان را برعهده گرفت.
 
مسئولیت بسیج خواهران کل کشور، نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سه دوره‌، فرماندهی سپاه همدان، استاد دانشگاه علم و صنعت، استاد مدرسه شهید عالی مطهری، قائم مقام جمعیت زنان جمهوری اسلامی از جمله مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی دباغ است.
 
دباغ در دی ماه سال 1367 به عنوان عضوی از نمایندگان اعزامی امام خمینی(‌ره‌) برای ابلاغ پیام ایشان به گورباچف انتخاب شد.

 
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: لاریجانی/عیادت/مرضیه حدید چی/ایسنا/گوگل/اطلاعات روز