شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

زائران برای خروج از مرزها صبر پیشه کنند

Share/Save/Bookmark
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه 2 میلیون زائر از مرزهای کشور عبور کرده‌اند، گفت: زائران برای خروج از مرزها صبر پیشه کرده و قبل از رانندگی چند ساعت در موکب‌ها استراحت کنند.
کد مطلب: 31290
اطلاعات روز# سردار حسین اشتری ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز چذابه در جمع خبرنگاران با ابراز رضایت از خدمات ارائه شده به زائران و همکاری‌های صورت گرفته بین مسؤولان با نیروهای انتظامی مستقر در محل اظهار کرد: این همکاری‌ها باعث شده است تا هنگام بازگشت زائران نیز پذیرای خوبی باشیم و انتظار می‌رود این خدمات ادامه داشته باشد.
 
وی با اشاره به ورود 350 هزار زائر از طریق مرزهای چذابه و شلمچه به کشور افزود: امیدواریم که این روند ورود زائران همواره آرام و بدون مشکل باشد و از این رو نیروهای حاضر در این مناطق آمادگی کامل را برای بازگشت زوار به کشور دارند.
 
فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه زائران در نهایت آرامش و حوصله مسیر را طی کنند، تصریح کرد: این صبر باعث خواهد شد تا نیروهای مسؤول در مرزها بتوانند اقدامات را برای تسهیل در تردد با کیفیت بهتر و بیشتری انجام دهند.
 
اشتری با اشاره به مشکلاتی که ممکن است در صورت عدم صبر در ترافیک و شلوغی ایجاد شود، گفت: زائران نباید هنگام خستگی از خودرو استفاده کنند و با تلاش‌هایی که تمام مسؤولان انجام می‌دهند امیدواریم یک میزبان خوب برای زائران باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از 5 ماه پیش فعالیت و اقدامات خود را در مرزها برای ارائه خدمات به زائران آغاز کرد، خاطرنشان کرد: تمام اقدامات صورت گرفته در مرزهای خوزستان و ایلام طبق برنامه پیش رفته است.
 
اشتری با بیان اینکه بیش از 2 میلیون زائر از مرزهای کشور عبور کرده‌اند، عنوان کرد: نزدیک به یک سوم از این افراد به کشور بازگشته و امیدواریم که اگر در اجرای برنامه امسال کاستی‌هایی وجود داشته، آنها را برطرف کنیم تا شرمنده زائران اربعین حسینی نباشیم.
 
وی با اشاره به اقداماتی که مردم برای خدمت‌رسانی به زائران انجام دادند و تقدیر از آن ادامه داد: روند برگشت زوار به سمت کشور از چند روز پیش آغاز شد و در هفته آتی افزایش خواهد داشت و از این‌رو انتظار می‌رود زائران با مسؤولان و ماموران حاضر در مرزها نهایت همکاری را داشته باشند.
 
فرمانده نیروی انتظامی کشور اضافه کرد: با توجه به تراکم در پارکینگ‌ها ممکن است هنگام جابه‌جایی‌ها سرعت ارائه خدمات کند شود و از این رو از زائران خواسته می‌شود برای چند ساعت در موکب‌ها به استراحت بپردازند تا از بروز حادثه جلوگیری شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: زائران/خروج/مرز/استراحت/موکب/سردار اشتری/فارس/گوگل/اطلاعات روز