سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

افتتاح مترو تهران - گرمسار در زمستان ۹۵

Share/Save/Bookmark
فرماندار گرمسار گفت: طرح متروی تهران- گرمسار دهه فجر سال ۹۵ از ایستگاه جوانمرد قصاب در تهران تا ایستگاه راه آهن گرمسار به بهره برداری می رسد.
کد مطلب: 31876
اطلاعات روز# فرماندار گرمسار گفت: طرح متروی تهران- گرمسار دهه فجر سال ۹۵ از ایستگاه جوانمرد قصاب در تهران تا ایستگاه راه آهن گرمسار به بهره برداری می رسد.

 داریوش طاهری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: این طرح ملی تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم با برنامه ریزی های هدفمند ۲۰ درصد باقی مانده متروی تهران- گرمسار عملیاتی شود.
 
 
وی با بیان اینکه ریل گذاری و تمام مراحل رفت و آمد قطارسریع در شهرستان گرمسار به پایان رسیده است، خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد باقیمانده این طرح در حوزه استحفاظی استان تهران است که با پیگیری های انجام شده به زودی تکمیل می شود.
 
طاهری گفت: این قطار هر ۲ ساعت یکبار از استان تهران به گرمسار تردد خواهد کرد و با بهره برداری از این طرح ملی، بخش قابل توجهی از ترافیک جاده ای در غرب استان سمنان کاهش می یابد.
 
فرماندار گرمسار اضافه کرد: تجهیزات استفاده شده برای راه اندازی این مترو از جدیدترین سامانه های ریلی دنیاست به طوری که قطارها در این خط می توانند با ۱۳۰ کیلومتر برساعت در مسیر تهران- گرمسار تردد کنند.
 
طاهری گفت: نزدیکی به تهران یک فرصت ارزشمند برای رونق اقتصادی منطقه است و با بهره برداری از این طرح، مردم شهرستان گرمسار و آرادان می تواند کمتر از نیم ساعت به مرکز کشور سفر کنند.
 
فرماندار گرمسار افزود: مسوولان استان سمنان به شدت پیگیر بهره برداری از این طرح ملی هستند و امیدواریم در نوروز سال ۹۶ بخش قابل توجهی از سفرها از این خط ارتباطی انجام شود.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و ۱۸۲ کیلومتر مربع است و بالغ بر ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.
 
شهرستان گرمسار حدود هشت شهرک و ناحیه صنعتی و چند موسسه آموزش عالی دارد که ظرفیت بیشتری برای تردد به این شهرستان به ویژه از مرکز کشور را نیاز دارد.
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: افتتاح/مترو/تهران/گرمسار/اطلاعات روز