شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰

جزئیات دیدار شمخانی در دیدار با رمضان عبدالله

Share/Save/Bookmark
نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی گفت: مهمترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی ترین تهدید جهان اسلام گردد خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.
کد مطلب: 32398
اطلاعات روز# نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی گفت: مهمترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی ترین تهدید جهان اسلام گردد خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.
 
علی شمخانی روز شنبه در دیدار با رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تقدیر از مواضع اصولی جهاد اسلامی فلسطین که در بیانیه 10 ماده‌ای اخیر این جنبش مورد تاکید قرار گرفت اظهار داشت: هر راهبرد دیگری غیر از تداوم مقاومت در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی حرکت به سمت سراب است.
 
وی با اشاره به کنگره عظیم اربعین در سال جاری که در آن میلیون‌ها انسان آزاده با مذهب و ملیت مختلف شعار محوری حمایت از فلسطین را سردادند افزود: امروز حامیان فلسطین در سراسر جهان معتقدند تنها راه پیروزی و احقاق حق مردم، تکیه بر اراده داخلی و مقاومت اسلامی است.
 
وی رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه راشریک راهبردی گروه‌های تروریستی و تکفیری که ایجاد کننده فتنه برادر کشی در جهان اسلام هستند عنوان کرد و اظهار داشت: ارائه سلاح، درمان مجروحان و کمک‌های اطلاعاتی و مالی تنها بخشی ازحمایت رزیم صهیونیستی و متحدانش از تروریست‌های تکفیری برای کشتار مسلمانان و تشدید درگیری‌ها در کشورهای اسلامی است.
 
دریابان شمخانی با اشاره به تلاش لابی صهیونیسم در هیئت حاکمه آمریکا برای تاثیرگذاری بر روند اجرای تعهدات واشنگتن در اجرای برجام اظهار داشت: برجام نشان روشنی از قدرت نرم جمهوری اسلامی در مقابله با نظام سلطه بوده و ما ضمن دفاع بدون تنازل از حقوق قانونی خود برای مقابله با هرگونه بدعهدی و بی مسئولیتی محدود و فاحش، برنامه داریم.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی شکست سنگین تروریست‌های تکفیری و حامیان منطقه‌ای و غربی آن‌ها در سوریه و عراق را سرنوشتی محتوم برای کلیه متجاوزان وسلطه گران عنوان کرد و اظهار داشت: زمان اعمال اراده سیاسی به ملل مظلوم با سلاح پول وخشونت و جنایت سپری گردیده و به وعده الهی آینده متعلق به مستضعفان و محرومان است.
 
رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین افزود: تنها حکومتی در جهان که بصورت واقعی از آرمان فلسطین حمایت و پشتیبانی نموده و رژیم جعلی صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد،جمهوری اسلامی ایران است
 
وی با تقبیح حاکم شدن سیاست‌های تفرقه‌آمیز در جهان اسلام که موجب کاهش حساسیت نسبت به فلسطین و استیفای حقوق مردم مظلوم آن شده است اظهار داشت: برخی کشورهای عربی با تلاش برای مقابله با جمهوری اسلامی که عامل ثبات و صلح درمنطقه است مسیر تضعیف جبهه مقاومت وهمکاری با دشمنان جهان اسلام را می پیمایند.
مرجع : خبرگزاری فارس