۱۶
 
جمعه ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
اطلاعات روز#

500 میلیون تومان وام قرض الحسنه برای معاون بانک مرکزی با 2 فیش حقوقی+اسناد

Share/Save/Bookmark
اگرچه قرار بود گزارش 4 بندی عادل آذر در حضور 290 نماینده مجلس و در هرم سه گوش بهارستان مهر پایانی بر پیشانی حقوق های نجومی مدیران زیاده خواه کشور باشد، اما همانطور که مقام معظم رهبری نیز در انتقادات چندی پیش خود فرمودند " عجله باعث غفلت می شود" گویا برخی حقوق های نجومی از دید مسئولان مربوطه جامانده و در سایه امن بی خبری و غفلت بیشتر از گذشته کیسه های سیری ناپذیر خود را پر می کنند.
کد مطلب: 32454
 
به گزارش گروه اقتصادی اطلاعات روز# رهبر معظم انقلاب چندی پیش فرمودند: «وقتی عجله داریم که کار را زودتر تمام کنیم و به جایی برسانیم، از جزئیات غفلت می‌کنیم و گاهی غفلت از یک امر جزیی، موجب ایجاد رخنه و نقطه‌ی سلبی در آن کار می‌شود، بنابراین باید مراقب بود که کارها متین، محکم و با شتاب مناسب انجام شود.» 

اکنون به نظر می رسد مسئولینی که همیشه ملقب به کندی عمل هستند، این بار به شکل معناداری با سرعت پرونده ای عظیم را با اطلاعاتی ناقص و غیر قابل قبول مختومه کرده و به بهانه ایجاد آرامش مردم، حتی مانع تحلیل و اطلاع رسانی شفاف در این باره می شوند.  

سایت اطلاعات روز مجموعه ای کامل از اسنادی در اختیار دارد که نشان می دهد نه تنها این پرونده بسته نشده است،‌ بلکه مدیران زیاده خواه از شیوه های زیرکانه تری برای بلعیدن بودجه های کشور استفاده می کنند. چنانکه در گزارش های تهیه شده تنها حقوق و مزایا مورد بررسی دیوان محاسبات قرار گرفته، اما واقعیت اینست که مدیران دریافت کننده حقوق های نجومی عناوین بسیار متنوعی را برای جذب منابع بیشتر خلق کرده اند که در ادامه به برخی از این شیوه ها اشاره می شود.  

از مساعده چند ده میلیونی تا وام های قرض الحسنه چند صد میلیونی 

پرداختی های عجیب و دهها و صدها میلیونی با عنوان "بهره وری، هدیه ماه رمضان، وام قرض الحسنه، پاداش هفته بانکداری، وام چند صد میلیونی ضروری، وام اضطراری کارمندان بازنشسته و وام تعاون کارکنان، مساعده های چند ده میلیون تومانی، پاداش عملکرد سالانه، هدیه هیات عامل به مناسبت دهه فجر، کارانه،‌ کمک هزینه خواروبار و ... "  

نمونه یکی از فیش هایی که با عناوین مختلف دریافتی های میلیونی از تنها یکی از مشاغل خود دارد، سندی است که در ادامه می آید.

شرکت های خاص در اختیار آقایان خاص 

یکی دیگر از تخلفاتی که شاید سازمان های نظارتی همچون سازمان بازرسی از آن غفلت نموده اند، اشتغال همین آقایان خاص در حیاط خلوت های سازمان های دولتی است. این در حالیست که طبق بند (ه) ماده 20 قانون پولی و بانکی اعضای هیات عامل بانک مرکزی نمیتوانند در شرکتهای دولتی یا خصوصی سمت موظف داشته باشند. چراکه دسترسی مستقیم به اطلاعات محرمانه و ذی قیمت دارند که با بهره گیری از این اطلاعات می توانند درآمدزایی کلانی داشته باشند.  

نمونه آن عضویت این آقای خاص درهیات مدیره شرکت خدماتی است که یکی از پردرآمدترین شرکت های سود ده بانک ملی به حساب می آید.  
 
اینچنین شرکت های به عنوان حیاط خلوت سازمان ها محسوب می شوند که درآمد آنها حتی بالاتر از تمام دریافتی مدیران آن سازمان است، اما امکان دسترسی به چنین شرکت هایی تنها از سوی مدیران همان سازمان به خاطر داشتن اطلاعات محرمانه وجود دارد. از این رو قانون برای مدیران ممنوعیت هایی را ایجاد کرده که باز هم غفلت دستگاه های ناظر این فضا را برای مدیران زیاده خواه فراهم کرده است.  

درآمدهای نجومی به توان دو 

علیرغم اینکه قانون اشتغال مدیران در دو یا چند سازمان دولتی را ممنوع کرده، اما همچنان نمونه های زیادی از این مدیران در ارگان ها و سازمان های دولتی مشغول به کار هستند که تنها ناشی از کم کاری نهادهای ناظر و البته باندبازی در بانک مرکزی است. از این روست که یک مقام عالی رتبه سیستم اقتصادی کشور از دو بانک همزمان حقوق و مزایا دریافت می کند و با استفاده از وام های چند صد میلیونی قرض الحسنه سرمایه گذاری های کلان اقتصادی به نفع خود انجام می دهد.  

قطعا همین دریافت های چند صد میلیونی مدیران است که عرصه را برای پرداخت یارانه چند ده هزار تومانی مردم عادی تنگ می کند تا کار به جایی برسد که شب پرداخت یارانه، شب مصیبت دولتمردان قانون گریز باشد. 

طبق سندی که در ادامه می آید، در فیش حقوقی بهمن مسگرها معاون مالی و اداری بانک مرکزی تنها در 4 سال 500 میلیون وام قرض الحسنه به حسابش واریز شده است. این در حالیست که مردم عادی برای گرفتن یک وام حداقلی باید پس از دوندگی های فراوان اداری، به خاطر نداشتن کارمندی که فیش کسر از حقوق دارد، سر نقطه اول برگشته و دست از پا درازتر به دنبال راه دیگری برای تامین نیازهای اولیه زندگی خود باشند.  اما همین مدیران در فیش حقوقی خود با عناوین عجیب و قریب همچون " حق رفاه اولاد" که حداقل یکی دو میلیون تومان به حقوقشان اضافه می شود، حساب های خود را پر از پول می کنند.  

*لازم به ذکر است هر دو فیش حقوقی متعلق معاون بازنشته بانک مرکزی(بهمن مسگرها) است*

نهادهای نظارتی در کشور ما کم نیستند و قوانینی که می توانند اداره کشور را در عین عدالت و پرهیز از تبعیض، در مسیر توسعه و عدالت پیش ببرند. اما جای تعجب دارد که در نظام جمهوری اسلامی ایران، باندبازی و روابط محوری سالهاست که همچون سرطان بر جان اقتصاد کشور افتاده و هر روز بر آمار اختلاس و چپاول بیت المال می افزاید. 

سایت اطلاعات روز اسناد متعددی در خصوص فساد برخی مقامات عالی رتبه سیستم اقتصادی کشور در اختیار دارد که برای احقاق حق ملت ایران در صدد نشر آنهاست.
کلمات کليدی: وام/بانک مرکزی/بهمن مسگرها/اطلاعات روز
 
اهل وزارتم، وزارتی ام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۹:۵۹:۳۴
لطفا با رسم شکل، باند معاونت اقتصادی، مدیرکل حقوقی و نقش ح رو توضیح دهید. از آقای ح هم درخصوص استخدام برادرشون تو بانک مرکزی سوال کنید تا هر شخصی پشت اسم وزارت اطلاعات مخفی نشه و هزارتا کار انجام بده.
 
کارمند بانک مرکزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۲:۴۲:۵۸
جناب آقای عبدالملکی، مصداق حراست مطلوب که بنرهاش در ساختمانهای بانک نصب است، این بود، شخصی اینگونه بیت المال و حقوق کارمندان را به تاراج میبرد و شما و سایر مدیران ارشد مملکت نشسته اید.
 
Sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۰:۰۱:۳۱
تراکنش های مالی پدرخوانده بانک مرکزی با شرکت مهندسی سینام که پیمانکار پارکینگ طبقاتی پاسدارانه هم جویا شوید.
 
شنیسل مرغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۲:۰۹:۳۰
آقای ر.ح در مورد استخدام برادرتون هم توضیح بفرمایند و رانت پشت پرده قرارداد با پزشکها و ...
 
اداره ضد رفاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۹:۴۳:۱۳
برنامه غذايي عوض شد و از اون طرف قرارداد با پزشکهاي حاذق و داروخونه ها و ... هوا شد. پول صندوق بازنشستگي کجا ميره، خدا ميدونه. من و اينهمه خوش بختي محاله.
 
بي شناسنامه و دلواپس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۳:۳۵
مملکت ما بيشترين ضربه رو از همين آدمهاي در ظاهر موجه و در باطن برادر استخدام کن تو بانک مرکزي خورده.
 
آگاه
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۴:۳۷:۴۰
آقای ح ع که پس از هزار تا کثافت کاری هیت تخلفات برات انفصال زد و الان با رای موقت برگشتی سرکار تو این کارا دخالت نکن برات گرون تموم میشه
 
اعضاي هيات تخلفات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۸:۲۰:۴۶
`پس آقاي دو فيش نجومي ، دستي هم در کميته‌هاي تخلفات بانک مرکزي داره، اي بابا هر دم از اين باغ بري مي‌رسد. نهادهاي نظارتي ترو خدا به داد بانک مرکزي برسيد.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۹:۴۸:۵۵
درمورد مدیر کل سابق نظارت بر بانکها نیز تحقیق کنید تا ببینید چه مطالب جالبی نصیبتان میشود(اعم از ایجاد اداره برای خود ودوستانش تا مدیر شوند و... که کل دو دهه از سه دهه کاری خود را صرف اینکارها وهدر دادن بیت المال کرد که هنوز آثار باند بازی وی وبخشش پستهای بانک به دوستانش آنهم از جیب بیت المال هنوز باقی است).ادارات سلامت بانکی،مجوزهای بانکی، مبارزه با پولشویی و...حاصل زحمات بیدریغ ایشان برای جیب دوستانش واز جمله خودش بود.
 
کارگزینی چی
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۶:۳۸
لطفا در مورد سرکار خانم ل ق هم افشاگری کنید که چطور ۸۰۰ تن برنج و بالای قیمت بازار برای کارکنان بانک مرکزی خرید کردن همینطور راجب معاون ایشون آقای ن ج که مسئول خرید اینها هستن سرکار خانم ل ق که فقط ۱۵ سال سابقه دارند از کجا پول آوردند سفر های لوکس به مسکو میکنند و خودروی سانتافه ی ۲۰۱۶ سوار میشوند و ودر خیابان میرداماد خانه دارند
 
آرميتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۰:۲۰:۱۵
اينگار کارمنداي بانک مرکزي دل پري براي شنيده شدن حرفاشون دارن، الان موضوع فيش حقوقي و مزاياي اين آقاي ب . م مگه نيست. چرا کسي رسيدگي نميکنه يعنب مملکت اينقدر داغونه که تو بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران که خودش نماد نظارت بر بانکهاست اين اتفاقا ميفته بعد هيچي متوجه نميشه. متاسفم. اگر ادعاي کذبيه چرا بانک مرکزي تکذيب نميکنه. بلاخره هر کسي با نگاه کردن به اين دو تا فيش از دو تا بانک دولتي ميفهمه که اين کار تخلف (اين تخلف قطعاً بدون علت و رانت و فساد که نيست) و اگر هم وامهاي کذا گرفته ديگه بدتر. اميدوارم هرکي خلاف ميکنه تشت رسوايش بريزه.
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۰:۳۰:۰۳
وام 500 ميليوني و حقوق از دو تا بانک، خوب معلومه درد مردم و نميفهمن. من که حلال نميکنم. آقاي سيف خيلي متاسفم. بعد من بدبخت ميخوام برم وام 10 تومني ازدواج بگيرم بايد نوار قلب هم براشون ببرم.
 
نقی معمولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۲:۴۶:۲۸
بانک مرکزی داره به قهقرا میره، فقط نزارید بره.
 
ن م (نقی معمولی از پایتخت)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۳۹:۲۴
چرا منه صحنه سازی درست میکنید؟!! من باختم، بدم باختم، سقف من سر من خراب شده، من آبروی بانک منه بردم، من دارم به قهقرا میرم، فقط بذارید برررررررررم مننن...
 
صرفا جهت اطلاع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۵۳:۵۰
من هم به نوبه خودم به نیروی شرکتی هستم که تو بانک مرکزی کار میکنم ولی حقوق خالص دریافتیم تو ماه مبلغ ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان با زن و بچه و بدون هیچ گونه مزایا ، پاداش و وامی ، بخدا انصاف نیست ، خواهشا پیگیری کنید .
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۹:۳۴
شما چند کلاس سواد دارید؟ یه نگاهی هم به خودمون بندازیم
 
 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.