۱
 
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱

سهمیه کنکور "ایثارگران" حذف شد!

Share/Save/Bookmark
سهمیه دانشگاه خانواده های ایثارگران از متن احکام دائمی برنامه حذف شد!
کد مطلب: 32831
 
اطلاعات روز# سهمیه دانشگاه خانواده های ایثارگران از متن احکام دائمی برنامه حذف شد!

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 28 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به ایرادهای شورای نگهبان در خصوص لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور با حذف بند ب ماده 3 با 137 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 252 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند!
 
در بند ب ماده 3 حذف شده آمده بود که وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و دستگاه های اجرایی موضوع ماده 2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موظفند 25 درصد از سهمیه های ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، بورسیه های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت های مطالعاتی و دوره های دکتری تخصصی را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد اختصاص دهند.
 
در این تبصره آمده است که کسب حداقل 70 درصد حدنصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته شدگان برای کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی از جمله رشته های پزشکی برای دارندگان سهمیه الزامی است. این بند جایگزین ماده 70 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 می شود.

 
مرجع : شهدای ایران
کلمات کليدی: سهمیه کنکور/ایثارگران/اطلاعات روز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۲۳:۱۴:۰۹
این دروغه
اسن سهمیه در کنکور دکتری 96 هنوز هم وجود داشت.
من ثبتنام کردم هنوز توی فرم ثبتنام بودش.
چرا دروغ میگین که سهمیه حذف شده؟
اگر سهمیه حذف شده بود توی فرم ثبت نام نمیومد.
شاید فکر کنید که شاید دانشگاه ها بخوان از این طریق به ایثارگرانی که بعد پذیرفته میشن کمک کنن و این فرم فقط برای شناسایی این افراده. در جواب باید گفت در صورتی که این افراد قبول شوند پس از قبول شدن هم امکان شناسایی اونها وجود داره.
پس این خبر فقط یک دروغ بزرگه که سهمیه حذف شده