دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴

نامه ۱۴۶نماینده به روحانی درباره بودجه ۹۶

Share/Save/Bookmark
نمایندگان در نامه ای به رئیس جمهور از وزارت علوم به دلیل تنزل جایگاه و عنوان مجتمع‌های آموزش عالی و دانشکده ها و دانشگاههای در لایحه بودجه ۹۶ انتقاد کردند.
کد مطلب: 32859
اطلاعات روز# نمایندگان در نامه ای به رئیس جمهور از وزارت علوم به دلیل تنزل جایگاه و عنوان مجتمع‌های آموزش عالی و دانشکده ها و دانشگاههای در لایحه بودجه ۹۶ انتقاد کردند.
 
اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه 29 آذر)‌ قوه مقننه، نامه 146 نماینده مجلس به رئیس جمهور درباره ردیف بودجه دانشگاههای مختلف کشور را قرائت کرد.
 
متن این نامه به شرح زیر است:
 
جناب آقای روحانی
 
رئیس جمهور محترم
 
سلام علیکم
 
احتراما ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون به استحضار می‌رساند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اقدامی غیرمنطقی و غیرمعقول جایگاه و عنوان مجتمع‌های آموزش عالی و دانشکده ها و دانشگاههای مختلف کشور را در لایحه بودجه سال 96 تنزل داده که باعث بروز مشکلات اجتماعی و اعتراضات دانشجویان، اساتید و مردم گردیده است.
 
در صورتی که عناوین عمده دانشگاهها در لایحه و قانون بودجه سال 93، 94 و 95 با همان عنوان اصلی ردیفهای بودجه‌ای و اعتبار دریافت کردند. نظر به اینکه داوطلبان و دانشجویان دانشگاهها به اعتبار و رتبه دانشگاهها انتخاب رشته می‌کنند این اقدام باعث دلسردی و یاس و ناامیدی جامعه دانشگاهی شده است.
 
لذا از محضر حضرتعالی تقاضامندیم دستور فرمایید وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه نسبت به اصلاح و اعاده عنوان موسسات آموزش عالی و ایجاد ردیف در بودجه سال 96 اقدام لازم را داشته و نتیجه را به نمایندگان اعلام کنند.
مرجع : تسنیم
کلمات کليدی: نامه/نماینده/روحانی/تسنیم/اطلاعات روز