دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹

هلاکت 106 نظامی عربستان طی 2 ماه

Share/Save/Bookmark
فرماندهان نظامی یمن از هلاکت دست‌کم 106 نظامی عربستان طی 2 ماه اخیر در جبهه‌های جیزان، نجران و عسیر در جنوب عربستان و همچنین کشته و زخمی شدن صدها مزدور سعودی در جبهه «نهم» معروف به دروازه صنعا خبر دادند.
کد مطلب: 33192
اطلاعات روز# «علی الهمذانی»، یک فرمانده نظامی یمن که ناظر بر جبهه های میدانی در عمق خاک سعودی است اظهار داشت : یگان های ارتش و کمیته های مردمی در عملیات نظامی ویژه تک تیراندازهای خود که با حمله به مرکز نظامی السمنه در منطقه عفره در مجاورت شهر مرزی منبه، هشت افسر عملیات سعودی را به هلاکت رسانده و ده ها نفر دیگر را زخمی کردند.
 
وی افزود: این عملیات با اقدام تک تیراندازهای یمنی آغاز شد که زمینه پیشروی و یورش به مرکز نظامی السمنه را فراهم کرد.
 
الهمذانی گفت: تنها ظرف هفته نخست دسامبر 17 نظامی سعودی در جبهه های عسیر و جیزان به ضرب گلوله تک تیراندازان یمنی به هلاکت رسیدند.
 
وی افزود: در دوازدهم دسامبر نیز چهار نظامی سعودی به ضرب گلوله تک تیراندازهای یمنی به هلاکت رسیدند که 2 نفر آنها در پشت سایت فواز و 2 نفر دیگر در شرق الشرفه در نجران هدف گرفته شدند.
 
فرمانده یمنی گفت: در سیزدهم دسامبر نیز یک نظامی سعودی در سایت الفریضه در منطقه الخوبه جیزان هدف تک تیراندازهای یمنی قرار گرفت و یک مزدور ارتش سعودی هم در ارتفاعات الرمضه در الطوال جیزان و یک نظامی سعودی در سایت الفواز در نجران به ضرب گلوله تک تیراندازان یمنی به هلاکت رسید.
 
الهمذانی گفت: در هفدهم دسامبر یگان تک تیرانداز ارتش و کمیته های مردمی یمن 2 نظامی سعودی را در سایت ابو الضبره جیزان هدف گرفت.
 
وی افزود: در بیست و دوم دسامبر نیز یک دستگاه تانک سعودی در نزدیکی برج سایت جوبح منهدم شد و یک نظامی سعودی در سایت التبة الحمراء به ضرب گلوله تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی به هلاکت رسید.
 
فرمانده یمنی گفت: در بیست و سوم دسامبر نیز 2 نظامی سعودی در سایت های سعودی در همجواره المزرق و یک نظامی دیگر هم در سایت التبة الحمراء در جیزان به ضرب تک تیزاندازان یمنی به هلاکت رسیدند.
 
الهمذانی تاکید کرد: در بیست و چهارم دسامبر نیز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با ادامه عملیات نظامی در رویارویی با ارتش سعودی سه نظامی را در عملیاتی منحصر به فرد در نجران از پا درآوردند.
 
وی افزود: یگان تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی دیروز بیست و پنجم دسامبر نیز سه نظامی سعودی را طی عملیاتی در سایت نظامی الطلعه به هلاکت رساند و سه نظامی دیگر سعودی نیز در دومین عملیات تک تیراندازهای یمنی در نجران ظرف کمتر از دوزاده ساعت کشته شد تا شمار نظامیان سعودی که ظرف دیروز به ضرب تک تیراندازهای یمنی به هلاکت رسیدند به شش نفر رسیده باشد.
 
الهمذانی گفت: دستکم سی و شش نظامی و افسر سعودی نیز در ماه نوامبر گذشته به ضرب تک تیراندازهای یمنی به هلاکت رسیدند
 
فرمانده یمنی تاکید کرد: عملیات تک تیر اندازهای ارتش و کمیته های مردمی در جبهه های فرامرزی در پاسخ به ادامه حملات دشمن سعودی-آمریکایی علیه یمن و حمله به غیرنظامیان و تاسیسات حیاتی یمنی انجام می شود.
 
ده ها مزدور سعودی در جبهه «نهم» کشته و زخمی شدند
 
از سوی دیگر سرهنگ «فتاح الصمده»، یک فرمانده نظامی ارتش یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: نیروهای یمنی تلاش بزرگ شبه نظامیان تروریست برای پیشروی در شهر نهم را که با پشتیبانی هوایی فشرده نیروی هوایی عربستان صورت گرفت، ناکام گذاشتند.
 
وی با اشاره به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از مزدوران سعودی در این عملیات گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی دلاورمردانه در برابر هجوم سنگین تروریست ها که با بمباران هواپیماهای سعودی همراه بود ایستاده و مانع پیشروی آنها شدند.
 
فرمانده یمنی گفت: مزدوران سعودی جمعه گذشته نیز قصد پیشروی به سوی مناطق القتب و المدفون شهر نهم را داشتند که با دفاع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی روبرو شدند که 10 نفر آنها را از پا درآوردند و شماری دیگر را زخمی کردند.
 
الصمده افزود: ناجی الأقرع یکی از فرماندهان مزدوران سعودی نیز به همراه چند نفر از همراهانش به دست رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی در عملیات مقابله با حمله روز جمعه مزدوران سعودی در جبهه نهم کشته شد.
 
وی افزود: کشته شدن ناجی الاقرع موجب فروپاشی جدی صفوف مزدوران سعودی در جبهه نهم و سرگردانی آنها شده و رسانه‌ها نیز تصاویری از کشته های مزدوران سعودی را پس از ناکامی تلاش آنها برای پیشروی در جبهه نهم منتشر کردند.
 
عربستان هزاران نفر از جوانان جنوب یمن را به جبهه های فرامرزی یمن گسیل کرد
 
از سوی دیگر منابع خبری از اقدام مقامات سعودی در سربازگیری نیروهای تازه نفس یمنی برای کشاندن آنها به صحنه جنگ در مرزهای جنوبی خود با یمن خبر دادند.
 
به گفته این منابع، رهبرانی اخوانی و برخی شخصیت های قبیله ای طرفدار ریاض در همین رابطه عناصری را از چندین استان یمن به عربستان فرستاده است.
 
این منابع افزودند: مقامات سعودی از ماه ها پیش مخفیانه و از طریق رهبران و فرماندهان طرفدار خود در یمن دست به چنین اقدامی زده و در این بین علی محسن الاحمر، فرمانده شبه نظامیان طرفدار منصور هادی تلاش های زیادی برای سربازگیری و جذب هزاران نفر از جوانان یمنی برای گسیل به جبهه های نبرد در مرز با عربستان به کار بسته است.
 
به گفته منابع مذکور، بسیاری از عناصری که ژنرال محسن الاحمر به نفع عربستان به خدمت گرفته سلفی های تندرو و با سابقه خطرناک عضویت در گروه های تروریستی هستند.
 
چند روز پیش دستگاه اطلاعاتی ارتش و کمیته های مردمی یمن صحنه هایی از سربازگیری هزاران نفر از اهالی استان های جنوبی یمن توسط فرماندهان طرفدار منصور هادی منتشر کرد که از طریق کشتی هایی سعودی از بندر عدن عازم بندر جیزان بودند تا پس از آن به پادگان آموزشی در استان شروره عربستان منتقل شوند و سپس توسط ارتش سعودی به جبهه های نبرد و خطوط آتش در نجران اعزام شوند.
 
منابع محلی در استان عدن می گویند شماری از جوانان فریب خورده عدن که در نجران هستند از اینکه به دلیل تهدیدهای ارتش سعودی نمی توانند به کشورشان بازگردند ناراضی هستند .
 
این منابع گفتند: خانواده های این عناصر به خدمت گرفته شده توسط ارتش سعودی می گویند که تماس هایی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه ارتش عربستان همه آنهایی را که قصد برگشت به یمن داشته باشند اعدام می کند.
 
این در حالی است که خانواده های این جوانان یمنی می خواهند از وضعیت فرزندانشان مطلع شوند بخصوص که هواپیماهای نظامی سعودی طی چندین نوبت اجساد ده ها نفر از اهالی عدن را که در نجران کشته شده بودند به این منطقه بازگردانده است.
 
به گفته منابع مذکور شماری از عناصر یمنی که در مرزهای عربستان کشته می شوند در گورهای ویژه آنها در داخل خاک نجران دفن می شوند.
 
نهم گور جمعی نیروهای منصور هادی
 
جبهه راهبردی نهم که دروازه صنعا نامیده می شود این روزها به گور جمعی عناصر منصور هادی مبدل شده است.
 
دستکم هشتاد و هفت نفر از مزدوران سعودی از جمله شش فرمانده نظامی بلندپایه طی چند روز گذشته در جبهه نهم به هلاکت رسیده و صدها نفر دیگر زخمی شدند.
 
سرهنگ «عبدالوهاب حاتم» و هشت نفر از همراهانش و همچنین «محمد العذری» و سرتیپ ناصر الیادعی از جمله فرماندهان نظامی سرشناس مزدور سعودی بودند که در حمله توپخانه ای و موشکی رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی به محل تجمع مزدوران سعودی یا در حین تلاش نیروهایشان برای پیشروی در جبهه نهم به هلاکت رسیدند.
 
در جریان تلاش دیروز مزدوران سعودی برای پیشروی به سه سایت نظامی ارتش و کمیته های مرمی در جبهه نهم هجده مزدور سعودی کشته و بیش از 30 نفر دیگر زخمی شدند.
 
رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی همچنین در موشک باران محل تجمع مزدوران سعودی در گردان پنجم در جبهه نهم هفده مزدور سعودی را کشته و 23 نفر دیگر را زخمی کردند.
 
فرماندهان ارتش و کمیته های مردمی بر مبنای اطلاعات نظامی محرمانه و جامع و همچنین تجربه رزمی نیروهایشان محل تجمع تروریست ها را هدف گرفته و تلاش های مکرر آنها برای پیشروی در جبهه نهم را ناکام گذاشته اند.
 
هواپیماهای سعودی تنها ظرف دوازده ساعت یکصد و پنجاه بار منطقه نهم را بمباران کردند اما باز نتوانستند هیچ دستاوردی به نفع مزدوران خود که این روزها از هر جهت در حال یورش به نهم هستند محقق کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: هلاکت/نیروهای نظامی عربستان/اطلاعات روز