چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰

سفر محرمانه یک هیئت آمریکایی به سوریه

Share/Save/Bookmark
یک هیئت که در آن عضو کنونی و عضو سابق دموکرات کنگره آمریکا به همراه شمار دیگری از مسئولان این کشور حضور داشتند از شهر حلب سوریه دیدن کردند.
کد مطلب: 34762
اطلاعات روز# یک هیئت که در آن عضو کنونی و عضو سابق دموکرات کنگره آمریکا به همراه شمار دیگری از مسئولان این کشور حضور داشتند از شهر حلب سوریه دیدن کردند.

منابع موثق حاضر در دمشق اعلام کردند که یک هیئت از آمریکا روز گذشته از شهر حلب دیدن کرده است.
 
این منبع به روزنامه دولتی «الوطن» سوریه اعلام کرد که این بازدید در سایه تدابیر امنیتی بسیار شدید و به دور از چشم اصحاب رسانه صورت گرفته است.
 
به گفته این منبع، این هیئت صبح روز گذشته وارد فرودگاه بین المللی دمشق شد و مستقیما به فرودگاه حلب رفت.
 
در این هیئت «تولسی گابارد» عضو کنگره و از ایالت هاوایی و «دنیس کوسینیچ» عضو سابق دموکرات کنگره آمریکا به همراه شمار دیگری از مسئولان آمریکایی حضور داشتند.
 
مواضع گابارد به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا نزدیک تر است و ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری با وی دیدار کرده است.
 
اعضای این هیئت از قلعه حلب و کلیساهای «جرمانوس فرحات و السریان» دیدن کرده و در مناطق شرق حلب و منطقه «الجابریه» گشت زدند و از وضعیت ساکنان مطلع شدند.
 
این هیأت آمریکایی همچنین از اردوگاهی دیدن کرد که مردم کوچانده شده «فوع و کفریا» در آن مستقر بودند و به بیمارستان حلب رفتند.
 
به گفته این منبع، هیچیکی از مسئولان رسمی سوریه با این هیئت نبودند و فقط مسئولان انجمنهای مسیحی همراه آنان بودند و شامگاه روز گذشته به هتل «شیراتون» دمشق بازگشتند.
 
در سال 2012 «ریچارد بلاک» یکی از سناتورهای جمهوری خواه آمریکا بود که در یک سفر سه روزه به سوریه آمد با «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

 
کلمات کليدی: سفر/هیئت آمریکایی/سوریه/اطلاعات روز