سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳

مرکل پاسخ ترامپ را داد

Share/Save/Bookmark
صدراعظم آلمان در پاسخی تلویحی به سخنان اخیر ترامپ گفت، بازکردن درها به روی جهان نه پوپولیسم، قطبی‌گرایی یا منزوی کردن پاسخ به چالش‌های جهانی شدن است.
کد مطلب: 35133
اطلاعات روز# صدراعظم آلمان در پاسخی تلویحی به سخنان اخیر ترامپ گفت، بازکردن درها به روی جهان نه پوپولیسم، قطبی‌گرایی یا منزوی کردن پاسخ به چالش‌های جهانی شدن است. 
 
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در جریان سخنرانی در وئرز بورگ گفت: به نظر من 50 سال پس از اتحاد آلمان و پس از پایان جنگ سرد یک دوره تاریخی جایگزین دیگری می‌شود. برخی آرزوی بازگشت به یک جهان کوچک را دارند اما پاسخ ما بازکردن درها به روی جهان است نه منزوی کردن. 
 
مرکل اشاره‌ای به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نکرد اما در صحبت‌هایش با اشاره به شعار ترامپ "نخست آمریکا " از وی انتقاد کرد. 
 
صدراعظم آلمان ادامه داد: ما نمی‌توانیم با قطبی گرایی و عوام‌گرایی مشکلات موجود در سطح جهان را حل و فصل کنیم ما باید نشان دهیم به تعهدات اولیه کشورهایمان پایبند هستیم. 
 
ترامپ پیشتر گفته بود مرکل با اجازه دادن به ورود بیش از یک میلیون آواره به آلمان که اکثرا مسلمان هستند یک اشتباه فاجعه آمیز مرتکب شده است. 
 
مرکل گفته که از نزدیک با ترامپ بر مبنای ارزش‌های دموکراسی، آزادی، احترام به حقوق و شرافت انسانی بدون توجه به اصالت، رنگ پوست،‌ مذهب، جنسیت یا گرایش سیاسی همکاری می‌کند.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: مرکل/ترامپ/اطلاعات روز