چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶

روسیه هدف 70 میلیون حمله هکری قرار گرفت

Share/Save/Bookmark
سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که ساختارهای رایانه ای و مراکز حیاتی این کشور در سال گذشته میلادی 70 میلیون بار هدف حمله سایبری قرار گرفتند.
کد مطلب: 35188
اطلاعات روز# سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که ساختارهای رایانه ای و مراکز حیاتی این کشور در سال گذشته میلادی 70 میلیون بار هدف حمله سایبری قرار گرفتند.

نیکلای موراشوف معاون مرکز امنیت اطلاعات سازمان امنیت فدرال روسیه امروز (سه شنبه) گفت: بیشتر حملات سایبری به ساختارهای اطلاعاتی و رایانه ای مراکز مهم و حیاتی از خارج انجام شده است.

خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از سخنان موراشوف نوشت که این کشور از لحاظ توسعه امکانات حفاظت اطلاعاتی توانمندی خوبی دارد.

7مقام امنیتی روس افزود: مراکز حیاتی روسیه و در وهله نخست تاسیسات راه آهن، گازپروم و دیگر شرکت های بزرگ ساختارهای قوی حفاظت از اطلاعات و سامانه های رایانه ای دارند، اما با این وجود برخی مراکز مهم به این مساله توجه کافی ندارند.

اواخر سال گذشته میلادی پس از اینکه مقام های دولت سابق آمریکا و شخص اوباما تهدید مقابله به مثل در قبال آنچه که حمله سایبری روسیه به سامانه رایانه ای حزب دمکرات را مطرح کردند، موضوع نفوذ هکری علیه این کشور اهمیت خاصی یافت.
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: روسیه/حمله هکری/اطلاعات روز