جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸
زندگی چه تعداد ایرانی زیر آوار "پلاسکوی" اقتصادی دولت تباه شده است؟!

آقای سیف دستور "بذل و بخشش" میلیاردی ذیل گزارش 9589581 را برای مردم منتشر کنید!

Share/Save/Bookmark
اسناد تخلف(گزارش 9589581 مورخ 95/03/23) این معاون متخلف به زودی منتشر خواهد شد و در فضای بحرانی کنونی که مردم داغدار نبود اعتبارات کافی و از دست دادن آتش نشانان غیور هستند حساب این افراد را به مردم و مسوولان واگذار می کنیم.
کد مطلب: 35671
 
به گزارش اختصاصی اطلاعات روز#ساختمان پیر پلاسکو فروریخت و تعداد زیادی از آتش نشانان فداکار و از جان گذشته زیر آواری ماندند که هیچ گناهی در فروریختنشان نداشتند. 

میله های چند تنی آهن فرو پیچیده در هم و دود گازوییلی که فضا را خوفناک تر از آنچه بود می کرد؛ ساعتها کار طاقت فرسا و نگرانی از وقوع انفجاری دیگر؛ غم و اندوه جاماندگانی که زیر آوار محبوس شده اند و استرسی که از خانواده های محبوسین به محور فاجعه می رسید همه و همه فریادی بود در حنجره آتش نشانی که رو به یک عضو شورای شهر می گفت چرا پول ندادید تجهیزات بخریم.... 

مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهرتهران که روز گذشته مورد عتاب یکی از ماموران آتش نشانی قرار گرفت، در حساب توئیتری خود می نویسد:

« آتش‌نشان فریاد زد: پول بدهید دستگاه بخریم. فریادش را به جان خریدم!او راست میگفت؛ اما درد ما را نمی دانست.»

در کلانشهری به نام تهران که نه تنها بیشترین جمعیت را در خود جای داده بلکه مسولیت پایتختی کشور را نیز بر عهده دارد هنوز باید آتش نشانانی که از جنس غیرت و ایثار هستند در هر فاجعه جان خود را کف دست بگیرند و راهی میدان عمل شوند. زیرا شهرداری پول کافی برای تامین تجهیزات و نوسازی بافت های فرسوده شهر را ندارد. پول توسعه حمل و نقل پاک را در شرایطی که هر سال صدها کشته به خاطر آلودگی هوا داریم ندارد. پول کافی برای تجهیز ستاد بحران و انجام اقداماتی برای پیشگیری از خسارت های احتمالی زلزله را ندارد. 

طبق قانون؛ شهرداری ها بخش های نیمه خصوصی محسوب می شوند که باید بخشی از درآمد خود را از طریق فروش عوارض و تراکم و ... بدست آوردند و بخش دیگر بر عهده دولت است. بخشی که همیشه جای آن خالیست و به تبع آن جای هزینه کرد آن نیز خالی می ماند و دودش هم به چشم شهروندان می رود. 

پول ها کجاست؟ امروز که دهها آتش نشان جانشان را زیر میله های آهنی و خاک و آجر و سنگ از دست می دهند و امروز هایی که مردم به خاطر آلودگی سرطان می گیرند بیمار می شوند می میرند آنها که باید پول بیت المال را به مقصد می رساندند ذره ای عذاب وجدان می کنند. 

آنهایی که علیرغم بازنشستگی در مرکز پول کشور پشت میز معاونت نشسته اند در برابر این خونها احساس مسولیت یا عذاب وجدان می کنند. 

آنها که وام های چند صد میلیونی می گیرند و خزانه را خالی و جیب های خود را پر می کنند در مقابل خون عزیزان این ملت چه پاسخی خواهند داد. 

آیا امثال افرادی که فیش های حقوق های نجومی شان در اختیار سایت اطلاعات روز قرار گرفته می توانند پاسخ مادران و همسران و فرزندان شهدای آتش نشان را بدهند. می توانند جواب کودکانی که سرطان ریه گرفته اند از هوای آلوده تهران... 


سایت اطلاعات روز# در این روز که صدای مظلومیت آتش نشانان به خاطر نبود امکانات و تجهیزات گوش دنیا را کر کرده تمام اسنادی که از مدیران بانک مرکزی افشا کر و آنها را در مقابل مردم به پاسخگویی فراخواهد خواند. 

در حالیکه طبق قانون بیشترین حقوق برای مدیران دولتی تا ۱۲ میلیون تومان است آقای «ب.م» چرا باید همچنان بسیار بیشتر از این رقم را به عنوان حقوق و مبالغی دیگر به عنوان پاداش و وام و مزایا دریافت کند. 

در حالیکه فیش حقوقی آتش نشانی که جان خود را فدا می کند و قید خانواده اش را برای جان مردم می زند چرا باید حقوق معاونی که پشت میز نشسته و کاری انجام نمی دهد دهها برابر این آتش نشانان فداکار باشد. 

افرادی امثال «ب.م» نه تنها حقوق و مزایای نجومی دریافت می کنند که تخلفی آشکار و نابخشودنی است بلکه بر خلاف قانون در دوره بازنشستگی همچنان بر مسند یک سمت دولتی نشسته و نمی خواهند رویه خطا و فاسد خود را پایان بخشند. 

اسناد تخلف(گزارش 9589581 مورخ 95/03/23) این معاون متخلف به زودی منتشر خواهد شد و در فضای بحرانی کنونی که مردم داغدار نبود اعتبارات کافی و از دست دادن آتش نشانان غیور هستند حساب این افراد را به مردم و مسوولان واگذار می کنیم.
کلمات کليدی: نفس/ /آوار/لاسکو/دولت/ حبس /سیف /هامش/اطلاعات روز
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.