يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶
در مراسم چهلمین روز درگذشت پدرش در دانشگاه تهران:

محسن هاشمی:آیت‌الله هاشمی همواره سعی کرد کشور دچار افراط و تفریط نشود

Share/Save/Bookmark
محسن هاشمی گفت: آیت‌الله هاشمی در ۲۰ سال اخیر همواره سعی کرد کشور دچار افراط و تفریط نشود و تعادل در کشور وجود داشته باشد.
کد مطلب: 36573
محسن هاشمی:آیت‌الله هاشمی همواره سعی کرد کشور دچار افراط و تفریط نشود
 
به گزارش اطلاعات روز#مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی عصر امروز در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

محسن هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از حضور مردم در مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله هاشمی گفت: یکی از سخنرانی‌هایی که در رابطه با زندگی و فعالیت‌های آیت‌الله هاشمی گوش دادم، سخنرانی آقای مهاجرانی بود که توصیه می‌کنم این سخنرانی را گوش دهید. وی نکات قابل توجهی در خصوص آیت‌الله هاشمی مطرح کرده است.

هاشمی در ادامه با اشاره به دوران جوانی و نوجوانی آقای هاشمی تصریح کرد: نزدیکی آقای هاشمی به امام(ره) باعث شد امام(ره) مسئولیت‌هایی را در عنفوان جوانی به آیت‌الله هاشمی بدهد و اولین مأموریت امام(ره) به آیت‌الله هاشمی در رابطه با مسئله کاپیتولاسیون بود.

وی گفت: آیت‌الله هاشمی در دوران جنگ، آینده‌نگری‌هایی را از خود نشان داد، مثل بحث تأسیس دانشگاه آزاد و ایجاد متروی تهران و در دوران سازندگی هم تلاش کرد تا خرابی‌های دوران جنگ را بازسازی کند.

فرزند آیت‌الله هاشمی افزود: گاهی گفته می‌شود در دوران سازندگی به حوزه فرهنگی بها داده نشده است، در صورتی که وزرای فرهنگی‌ای که آیت‌الله هاشمی معرفی کرد، در سطح مناسبی از لحاظ فرهنگی و مدیریتی بودند.

هاشمی ادامه داد: در 20 سال اخیر آیت‌الله هاشمی همواره سعی کرد کشور به افراط و تفریط نیفتد و تعادل در کشور وجود داشته باشد. در این رابطه هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام سعی و تلاش کرد و در این مسیر همواره مورد حملات زیادی از سوی افراطیون دو طرف قرار گرفت.

هاشمی ادامه داد: آیت‌الله همیشه می‌گفت ما چند موضوع را نتوانستیم به نتیجه برسانیم یکی همدلی در کشور و همدلی در اسلام بود و یکی هم درباره فقرزدایی که ایشان می‌گفت تلاش زیادی کردیم ولی باوجود تلاش‌ها نتوانستیم فقر را از کشور بیرون کنیم.

فرزند آیت‌الله هاشمی در خاتمه از دانشجویان دعوت کرد تا مقاله‌ای را که میرزاده در رابطه با آیت‌الله هاشمی نوشته است را مطالعه کنند.
کلمات کليدی: محسن هاشمی/اطلاعات روز