سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶

قیمت طلا کاهش یافت

Share/Save/Bookmark
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۲۳۳ دلار و ۲۱ سنت رسید.
کد مطلب: 36798
اطلاعات روز# قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۲۳۳ دلار و ۲۱ سنت رسید.
 
به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار افزایش یافته و سرمایه گذاران در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو و سلسله سخنرانی های مقامات بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری هستند تا سرنخ هایی در خصوص زمان افزایش احتمالی نرخ بهره به دست آورند، قیمت طلا امروز کاهش داشت.
 
روسای 5 شعبه منطقه ای فدرال رزرو آمریکا قرار است این هفته سخنرانی داشته باشند. به علاوه، جرومی پاول، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو روز چهارشنبه سخنرانی خواهد کرد. همچنین قرار است فردا صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو منتشر شود.
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد کاهش به 1233 دلار و 21 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز 0.4 درصد کاهش داشت و به 1234 دلار و 60 سنت رسید.
 
هاریش وی، رئیس بخش تحقیقات موسسه جئوفین کامترید در این باره گفت: «مرم منتظرند تا پس از دیدن صورت مذاکرات نشست قبلی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو) مسیر حرکت بازار طلا را مشخص کنند. اگر این صورت مذاکرات هر گونه اشاره قابل توجهی به احتمال افزایش نرخ بهره در نشست بعدی داشته باشد، این تاثیری منفی بر قیمت طلا خواهد داشت...در غیر این صوت، قیمت ها ممکن است به دلیل عدم قطعیت جهانی، افزایش یابد.»
 
قیمت طلا به شدت نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا چنین افزایشی می تواند موجب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار شود که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.
 
شاخص دلار آمریکا امروز با 0.2 درصد افزایش به رقم 101.16 رسید.
 
موسسه هرائوس متال منجمنت در یادداشتی نوشت: «جانت یلن، رئیس فدرال رزرو اخیرا این سیگنال را ارسال کرده که اقتصاد آمریکا اماده افزایش قریب الوقوع نرخ بهره است. آمارهای اقتصادی نیز این برآورد را تایید می کند و این موجب تضعیف قیمت طلا در هفته ها و ماه های پیش رو خواهد شد.»
مرجع : تسنیم
کلمات کليدی: قیمت طلا/کاهش/اطلاعات روز