دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

دستگیری فرد مدعی نفوذ در قوه قضاییه

Share/Save/Bookmark
معاون قضایی دادگستری کل استان هرمزگان از دستگیری شخص مدعی نفوذ در دستگاه قضایی خبرداد و گفت: این فرد با ادعای توانایی لغو حکم اعدام محکومان مواد مخدر مبلغ 4 میلیارد ریال از خانواده های محکومان کلاهبرداری کرده است.
کد مطلب: 37094
اطلاعات روز# جاوید امانی معاون قضایی دادگستری کل استان هرمزگان از دستگیری شخص مدعی نفوذ در دستگاه قضایی استان هرمزگان خبر داد و گفت: این فرد با ادعای توانایی لغو حکم اعدام محکومان مواد مخدر مبلغ 4 میلیارد ریال از خانواده های محکومان کلاهبرداری کرده است.
 
وی در تشریح جزئیات این خبر افزود: شخصی با طرح ادعای کذب خویشاوندی با برخی از مسئولین قضایی استان هرمزگان وا مکان اعمال نفوذ در  روند پرونده های قضایی، مبادرت به اخذ وجوهاتی با عناوین جعلی کرده است که پس از شکایت تعدادی از شهروندان، به دستور مقام قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس و به منظور تکمیل تحقیقات با صدور قرار بازداشت موقت ، بازداشت شده است.
 
امانی اضافه کرد: این فرد با توسل به ترفندهای مجرمانه و  بیان اظهارات کذب، ادعا می کرد که در قبال دریافت مبالغ  قابل توجهی ،توانایی لغو حکم اعدام سه نفر از محکومین جرایم حمل و نگهداری مواد مخدر را دارد که پس از اطلاع مقامات قضایی استان هرمزگان از موضوع ، نسبت به شناسایی و دستگیری وی اقدام شد.
 
وی همچنین خاطر نشان کرد: این متهم به کلاهبرداری با نام اختصاری (ج –ک) در راستای طرح ادعاهای کذب خود اقدام به دریافت مبلغ چهار میلیارد ریال از خانواده های این محکومین به اعدام کرده است که از این میزان، مبلغ دو میلیارد ریال از سوی خانواده یکی از محکومین به صورت مستقیم به حساب این شخص واریز شده و در خصوص دو میلیارد ریال دیگر،کارت های بانکی شاکیان در اختیار وی قرار گرفته است.
 
معاون قضایی دادگستری استان هرمزگان در خصوص محکومینی که این فرد مدعی اعمال نفوذ و رهایی آنها از مجازات اعدام بود نیز یادآور شد:حکم اعدام یکی از این محکومین به مرحله اجرا در آمده است و در خصوص دو محکوم دیگر پس از صدور حکم اعدام در دادگاه انقلاب استان هرمزگان و قطعیت آن، حکم مذکور در مرحله اجراست که این موضوع نشان دهنده بی تأثیر بودن ادعاهای کذب و اقدامات مجرمانه این فرد مدعی نفوذ، به منظور تخریب وجاهت دستگاه قضایی است.
 
معاون قضایی دادگستری کل استان هرمزگان ضمن  تأکید بر برخورد قاطع با عناصر سودجو و افرادی که با سوء استفاده از عناوین مختلف موجب بدنامی دستگاه قضایی می‌شوند، اظهار کرد: متاسفانه اشخاصی بدون اطلاع دست اندرکاران امر قضا، در ارتباط با برخی پرونده‌ها اقداماتی را انجام داده و ادعاهای کذبی را مطرح می‌کنند که به هیچ عنوان مرتبط با قوه قضائیه نمی باشد.
 
امانی خاطرنشان کرد: این پرونده با قاطعیت در حال رسیدگی مقدماتی  در دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس است و پس از صدور کیفرخواست جهت صدور حکم مقتضی به دادگاه ارسال می شود.
مرجع : میزان
کلمات کليدی: قوه قضائیه/نفوذ/اطلاعات روز