۱۰
 
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
اطلاعات روز#

بانک پارسیان کشور را از دو بحران امنیتی نجات داد

Share/Save/Bookmark
بانک پارسیان با پرداخت دیون سپرده گذارن و جذب کارمندان بیکار شده ثامن الحجج با ایجاد شعب جدید خود؛ سایه شوم یک بحران بزرگ امنیتی را از کشور دفع کرد.
کد مطلب: 37226
 
به گزارش گروه اقتصاد اطلاعات روز# بانک پارسیان که همواره در راستای قوانین بانکداری اسلامی و برای تحقق اقتصاد اسلامی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری گام برمی داردبا روی کار آمدن کوروش پرویزیان دوره درخشانی در کارنامه خود به ثبت رساند. 

اقدامات بانک پارسيان حوزه اي گسترده از اقدامات و فعاليت ها را شامل شد و علاوه بر اقدامات مالي و بانكي و وظايفي كه به عنوان يك بانك انجام داده، در حوزه مسووليت اجتماعي نيز فعاليت هاي گسترده و راهگشايي داشته است. از جمله پرداخت سپرده هاي موسسه ثامن الحجج به عنوان بانك عامل، ساماندهي كسبه ساختمان پلاسكو و در اختيار گذاشتن مجتمع نور، پرداخت وام ازدواج به جوانان، پرداخت بخش عمده اي از تسهيلات به واحدهاي كوچك و متوسط، شركت در طرح هاي بزرگ آبرساني دولت، خريدتضميني گندم و... اقدامات مهم، گسترده و راهگشايي بوده كه در سال پركار بانك پارسيان شاهد آن بوده ايم و بخش عمده اي از نگراني ها و مشكلات هموطنان در بخش هاي مختلف جامعه را برطرف كرده است.  

این بانک در سال 95 به همت تلاش مدیران و کارکنان، اعتماد به نفس دوچندان یافته و امروز بانک پارسیان در شبکه بانکی کشور در بسیاری از زمینه‌ها سرآمد و نوآور است. 
 
بانک پارسیان و کمک به انجمن های حمایتی و نیازمندان  

بانک پارسیان علاوه بر اقدامات مالي، همیشه نگاهی جدا از یک بنگاه اقتصادی به جامعه و مردم عزیز کشور داشته است. پیشگامی در فعالیت های انسان دوستانه و نیکوکارانه و همچنین ایفای ثمربخش نقش خود در مسئولیت اجتماعی از جمله سیاست های راهبردی بانک پارسیان است.  

همراهی با موسسات خیریه از جمله سازمان بهزیستی کشور،کمیته امداد امام خمینی (ره)، انجمن بیماران کلیوی و ام اس ایران ، حمایت ازبیماران سرطانی، پرداخت تسهیلات ازدواج، خود اشتغالی و کارآفرینی و ... بخشی از جمله فعالیت های فرهنگی و عام المنفعه این بانک می باشد. 

صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان در آبان 92 به منظور حمایت از بیماران صعب‌العلاج و کمک به مناطق محروم برای نخستین بار در کشور افتتاح شد. 

این بانک در روزهایی که کشور دچار تحریم های ناعادلانه بود در جنین شرایطی سلامت مردم بیش از هر روز به دلیل کمبود دارو و عدم دسترسی به داروهای بیماران خاص تهدید شده بود با افتتاح صندوق قرض الحسنه این صندوق به منظور اعطای وام به یاری بیماران صعب العلاج و خانواده های آنان آمد و گفتنی است که اغلب بیماران با بهره برداری از وام های کم بهره این صندوق دوره های طاقت فرسای بیماری خود را با موفقیت پشت سرش گذاشتند. 
 
بانک پارسیان کشور را از دو بحران امنیتی نجات داد 

کمک بانک پارسیان به سپرده گذاران و کارمندان موسسه منحل شده ثامن الحجج 
 
 
بانک پارسیان در پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسه غیر مجاز ثامن‌الحجج (ع) نیز نقش مهمی در بازگشت اعتماد به نظام بانکی ایفا کرده است. بانک مرکزی باهدف این‌که بانک پارسیان کانال مطمئن برای پرداخت این وجوه و تعهدات ثامن‌الحجج است، این مسؤولیت را به بانک پارسیان واگذار کرد و با ورود بانک پارسیان دغدغه‌های سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج (ع) برای پرداخت مطالبات بسیار کم شد این بانک با قبول چنین کار بزرگی نشان دادکه مشتری‌مداری برای پارسیان بسیار مهم و با هدف صیانت از منافع س‍پرده‌گذاران انجام مي شود.  

پس از اینکه مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج با یک دهه فعالیت به دلیل عدم توان مؤسسه در بازپرداخت سپرده‌ها و ورشکستگی منحل شد؛ تجمعات گسترده ای از سوی کارمندان این موسسه و سپرده گذاران در سراسر کشور برگزار شد که با ایجاد نا امنی در فضای داخلی، زمینه را برای سوءاستفاه شبکه های معاند در کشور فراهم کرد اما با ورود به هنگام بانک پارسیان این بحران از کشور دور شد. 
 
این بانک با پرداخت دیون سپرده گذارن و جذب کارمندان بیکار شده ثامن الحجج با ایجاد شعب جدید خود؛ سایه شوم یک بحران بزرگ امنیتی را از کشور دفع کرد. 
 
 
همراهی و مشارکت با طرح های دولت / همراهی با دولت در طرح های آبرسانی به 14 استان کشور  

دولت امسال قادر به پرداخت بخشی از وجه خرید تضمینی گندم به کشاورزان نبود و در این راستا، بانک‌ها از منابع داخلی خود مبادرت به پرداخت وجه گندمکاران کرده و سپس وجه پرداختی را با دولت تسویه حساب کردند. در واقع خرید 7 میلیون و 850 هزار تن گندم با همکاری بانک‌های دولتی و خصوصی انجام گرفت و حدود 200 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران تأمین شد. بانک پارسیان در این زمینه نیز یکی از حامیان کشاورزان بوده است. 

در مرداد ماه سال95 از تفاهم نامه اجرای مجموعه بزرگی از طرح های آبرسانی به 14 استان کشور با مشارکت بانک پارسیان و با حضور دکتر پرویزیان مدیرعامل این بانک، و مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای چهارده استان کشور، رونمایی شد. 
به موجب این تفاهم نامه که در راستای اجرای سیاست ها و راهبردهای اقتصاد مقاومتی و به منظور رونق و تقویت تولید داخلی و اشتغال و همچنین تامین آب سالم و بهداشتی شهری و روستایی که با مشارکت بانک پارسیان انجام گرفته، مجموعه بزرگی از طرح های آبرسانی کشور برای حدود 45 شهر و بیش از1600روستا به اجرا در خواهد آمد. 

براساس این تفاهم نامه بانک پارسیان تامین منابع مالی جهت تولید لوله‌های فولادی برای آبرسانی به مسافت 984 کیلومتر دراستان‌های خوزستان، تهران، مازندران و آذربایجان غربی برای 45 شهر و 1،644 روستا با جمعیت تحت پوشش 18,521,039 نفر و اعتبار12،261،140میلیون ریال و ظرفیت 512 هزار تن بر عهده دارد. 

در برهه ای که کشور به دلیل وجود تحریم ها ظالمانه و عدم تخصیص بودجه در سیستم آب رسانی دچار معضل شده بود بانک پارسیان با ایجاد این تفاهمنامه گام ویژه و مثمر ثمری را برای حل این معضل برداشت. 
 
قطع به یقین اگر روزی همه بانک ها موجود در کشور مانند بانک پارسیان در راستای بهبود شرایط حاکم مانند همه کشورهای دیگر گام بردارند جمهوری اسلامی هرچه سریعتر پله های ترقی را طی می کند. 
با حمایت بانک پارسیان،کام تلخ کسبه پلاسکو در شب عید شیرین شد .

بعد ازحادثه پلاسکو با برگزاری جلسات اضطراری و فوری با حضور مقامات و مسئولین مختلف مقرر شد اقداماتی برای کمک به کسبه ساختمان پلاسکو انجام شود. براساس یکی از این توافقات، بانک پارسیان مسئولیت اسکان و جانمایی کسبه این ساختمان را با همکاری صنف و اتحادیه پوشاک برعهده گرفت. 
  
بانک پارسیان به نمایندگی از ۶ بانک بزرگ کشور مالک سرقفلی مجتمع تجاری نور تهران است. این بانک با این حال برای کمک به کسبه پلاسکو با اجاره ۲ ساله واحدهای مجتمع نور به آنها با پرداخت کرایه ای معادل نقاط کمتر مرغوب پایتخت موافقت کرد و توانست بار بزرگي را از روي دوش مسوولان كشور و كسبه پلاسكو بردارد.   
 
بانک پارسیان به کمک نمایندگان اتاق اصناف تلاش کرد تا کسبه پلاسکو در مجتمع نور تهران استقرار پیدا کنند و همچنین همزمان با استقرار کسبه حادثه دیده ساختمان پلاسکو در مجتمع نور، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان نصب کارتخوان برای فروشگاه‌های آنها را آغاز کرد و اقدامات مختلف براي راه اندازي كسب و كار كسبه در ماه هاي بهمن و اسفند توسط مديران بانك پارسيان صورت گرفت.  

اين  نقش حمایتی بانک در آستانه سال نو برای زیان‌دیدگان و خانواده‌های آنها و تاثیرش بر جامعه، نشان داد كه بانك پارسيان به عنوان يك بانك خصوصي اگرچه به منافع سهامداران و سپرده گذاران خود براي گسترش فعاليت بانكداري وكسب سود توجه دارد اما در حوادث و تحولات عمده اجتماعي نيز در كنار سپرده گذاران و مشتريان و ملت بزرگوار ايران است و با حداقل اجاره و درآمد، از دارايي هاي موجود خود براي ساماندهي كسبه پلاسكو  و كمك به حل اين  بحران اجتماعي، بهره گرفته است.
کلمات کليدی: بحران/بانک/پارسیان/اطلاعات روز
 
میثم
United States
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۱:۰۲:۳۴
این بانک با پرداخت دیون سپرده گذارن و جذب کارمندان بیکار شده ثامن الحجج با ایجاد شعب جدید خود؛ سایه شوم یک بحران بزرگ امنیتی را از کشور دفع کرد!!!!!!!!!!!!
واقعا از نشر این اکاذیب خجالت نمیکشید؟؟؟؟؟؟؟؟
کدام پرداخت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کدام بکار گیری و استخدام؟؟؟؟؟؟؟
لعنت بر شما جیره خواران و کذابان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۵۰:۰۵
خیلی از کارکنان ثامن ازمون دارن و‌دارن اموزش میبینن و‌درحال استخدام و جذب هستن
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۸:۲۶
خودتون را از ورشکستگی نجات دادید و مردم را بد بخت کردید.
ماشالله
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۲۷:۵۱
مشکلی نداشت پارسیان و ب خاطر نظم مالی خوبی ک‌داشت از طرف بانک‌مرکزی انتخاب شد .
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۳:۱۹
باگزارشهای کذب ودروغ پردازی هیچ مجموعه ای به سرمنزل نرسیده است اگربانک پارسیان بخواهددراین کشورفعالیت داشته باشدبایدمحبوبیت پیداکندوبادوغ گویی نمی توان محبوب شد
پول چه کسی راداده باسرمایه سرپرده گذاران ثامن الحجج بحرتن مالی خودراجبران نموده است مردم خوب این رامیدانند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۴۹:۰۳
ب جز زحمت و دردسر چی داش ای ثامن
 
بی نام
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۷:۲۳:۲۳
خوبی به این ملت نیومده ، هیچ بانکی اینکار رو قبول نمیکرد ولی پارسیان قبول کرد خیلی از سپرده گذارای ثامن هم پولشون رو گرفتن ولی دردسرش موند واسه پارسیان و کارمنداش...
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۴۷:۲۵
بانك پارسيا ن بنيازي به تعاوني ثامن نداشت . حالا فكر كنين پارسيان نه هر بانك ديگري متولي پرداختها بود آيا مشكل حل ميشد؟....
 
ana
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۴۴:۱۱
بانك پارسيان از سوي بانك مركزي متولي پرداخت هاي تعاوني ثامن هست واينكه براي اصل پول مردم چه اتفاقي افتاده مي بايست قوه قضاييه بررسي كنه
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۲:۵۶:۱۹
فیلم پخش شده مربوط به تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج میباشد و مربوط به دوسال پیش است .با این وجود بانک پارسیان هیچ مشکلی ندارد.
 


فیلم/ حضور داعش در پردیس سینمای کوروش!  

چندتن از عوامل فیلم سینمایی به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا روز گذشته با گریم اعضای گروه تروریستی داعش در ...

 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.