سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۶

کمبود ۷۵۰۰ نیرو در اورژانس کشور

Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت با اشاره به نیاز اورژانس کشور به نیروی انسانی، گفت: در حال حاضر به ۷۵۰۰ نیرو در اورژانس کشور نیاز داریم.
کد مطلب: 37945
 اطلاعات روز# وزیر بهداشت با اشاره به نیاز اورژانس کشور به نیروی انسانی، گفت: در حال حاضر به ۷۵۰۰ نیرو در اورژانس کشور نیاز داریم.
 
 دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم راه‎اندازی پایگاه اورژانس هوایی الیگودرز که همزمان با ۵ پایگاه دیگر در کشور  به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شدند، اظهار کرد: در ابتدای سال آینده اساسنامه سازمان اورژانس را برای تصویب تقدیم دولت خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد: اورژانس در قالب سازمان می‌تواند موفق‌تر از گذشته عمل کند و باید اورژانس کشور به عنوان سازمان شناخته شود.
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر به ۷۵۰۰ نیرو در اورژانس کشور نیازداریم، اضافه کرد: این نیروها نباید بصورت قراردادی و ساعتی استخدام شوند؛ چرا که این موضوع به صلاح سلامت مردم و جامعه نیست.
 
در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تبریک فرارسیدن ایام نوروز گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، تعداد آمبولانس‌های در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان به ۱۴۵ دستگاه رسیده است.
 
دکتر ساکی اضافه کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خوشبختانه رشد ۶۰ درصدی در افزایش آمبولانس‎های فوریت‎های پزشکی لرستان را شاهد بودیم.
 
وی یادآور شد: امسال با ۳۶۱ پرواز رتبه اول اورژانس هوایی کشور را به لحاظ تعداد پرواز کسب کردیم، بدین معنا که روزانه یک پرواز به ثبت رسیده است.

 
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: نیرو، اورژانس کشور، اطلاعات روز