۱
 
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳

جای خالی بزرگان اصولگرایی در لیست جبهه مردمی نیروهای انقلاب؛ زمانی برای پایان لجاجت های شکست آفرین

Share/Save/Bookmark
اجرای سناریوهای تکراری در جبهه اصولگرایی؛ اشتباهی تکراری است که سالهاست این طیف پر طرفدار مردمی را به خود درگیر کرده و از قدرت آن می کاهد. لذا در صورتی که اصولگرایان این بار نیز نتوانند از تکرار یک اشتباه همیشگی فاصله بگیرند باز هم آرای خاکستری و در نهایت نتیجه انتخابات را از دست داده و باید با دستان خود نتیجه را به حریف کم تعداد واگذار کنند.
کد مطلب: 38001
 
به گزارش اطلاعات روز#جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در روزهای اخیر اسامی غیر رسمی  14 کاندیدای برتر ریاست را که توسط اعضای مجمع عمومی انتخاب شدند، اعلام کرد. اما آنچه در این لیست بیش از هر چیزی خودنمایی می کرد؛ عدم تناسب کارنامه سیاسی و عملکردی افراد منتخب بود. 

نبود سابقه اجرایی از سوی برخی کاندیداها و قرار گرفتن نام آنها در کنار افرادی همچون محمد باقر قالیباف به عنوان یکی از جهادی ترین مدیران حال حاضر کشور نشاندهنده نبود شاخصه های معین و مشخص برای انتخاب افراد در این لیست است. به طوری که از ظواهر امر اینچنین بر می آید که اعضای مجمع عمومی بدون در نظر گرفتن شاخصه هایی برای انتخاب و تنها از سر راضی کردن گروه ها و جناح ها و شاخه های متفرق اصولگرایی از هر گروهی فردی را برگزیده و در لیست قرار داده اند. 

در حالیکه اصولگرایان در چند انتخابات اخیر موفقیت حزبی نداشته اند و با اشتباهاتی تکراری؛ نتیجه را علیرغم در اختیار داشتن قدرت و اقبال مردمی به حریف واگذار کرده اند؛ فرصت خطای دیگری را ندارند و این بار شاید فرصت آخری باشد که می توانند در سایه حمایت مردمی با آرامش و قدرت بیشتری معرکه انتخابات را در دست بگیرند. 

بنابراین قطعا برای مردم حامی اصولگرایی؛ انتخاب گزینه های غیر حرفه ای و از سر لابی و بده بستان داخل سازمان اصولگرایی قابل قبول نبوده و نمی تواند در انتخابات مورد حمایت آنها قرار بگیرد. چه بسا با وجود شعار این جبهه مبنی بر «اقتدار و معیشت» برخی کاندیداهای انتخاب شده به هیچ وجه توانایی تحقق این شعار را نداشته و درک این موضوع برای هر گروهی از مردم به راحتی ممکن است. لذا قطعا انتخاب این گزینه ها برای انتخابات ریاست جمهوری نه تنها از سوی بزرگان اصولگرایی بلکه از سوی مردم نیز قابل قبول نخواهد بود و عملکرد و درجه اعتبار جبهه مردمی نیروهای انقلاب را زیر سوال می برد. 

اجرای سناریوهای تکراری در جبهه اصولگرایی؛ اشتباهی تکراری است که سالهاست این طیف پر طرفدار مردمی را به خود درگیر کرده و از قدرت آن می کاهد. لذا در صورتی که اصولگرایان این بار نیز نتوانند از تکرار یک اشتباه همیشگی فاصله بگیرند باز هم آرای خاکستری و در نهایت نتیجه انتخابات را از دست داده و باید با دستان خود نتیجه را به حریف کم تعداد واگذار کنند. 

نکته مهمتر اینکه سردمداران طیف اصولگرایی افرادی شناخته شده از سوی مردم هستند که قطعا جای خالی آنها در لیست جبهه مردمی نیروهای انقلاب؛ نقطه منفی و ابهام برانگیز برای خود این جبهه محسوب می شود. چراکه کیست که نداند علی لاریجانی به عنوان شناخته شده ترین چهره اصولگرای معتدل در راس این لیست جا داشته است. و یا محمود احمدی نژاد به عنوان گزینه پر طرفدار اصولگرایی هر چند خود نیز تمایلی به گره خوردن با این طیف نداشته باشد؛ به عنوان گزینه ای معتبر از سوی اصولگرایان مطرح است. در کنار این نام ها؛ محمدباقر قالیباف با داشتن کارنامه ای پر و پیمان برای انتخابات ریاست جمهوری و فردی که بعد از روحانی بیشترین شانس را برای کسب کرسی ریاست جمهوری در اختیار داشته و دارد؛ نمی تواند تنها به عنوان یکی از ۱۴ کاندیدای این جبهه معرفی شود و قطعا جای مانور بیشتری در این لیست داشته و دارد. 

کلام آخر اینکه نیروهای حریف در سایه غفلت و خوش خیالی اصولگرایان؛ فعالیت های هوشمندانه ای را برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ انجام داده و می دهند و در این برهه اصرار برخی اصولگرایان بر ادامه لجاجت ها و عدم پرهیز از تکروی باز هم این طیف را به سوی شکست و یا برد مشروط و مشارکتی خواهد برد. لذا در فرصت کوتاه باقیمانده این جبهه می بایست با پیدا کردن نقاط مشترک با تمام چهره های شاخص اصولگرایی می بایست عملکرد قوی تری از خود نشان داده و فضا را برای جذب آرای خاکستری بیش از پیش باز کند.
محمد حسین پرکره-مدیرمسئول
کلمات کليدی: اصولگرایان/اشتباه تکراری/اطلاعات روز
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۹:۵۵:۴۳
عبدالله جان! میشه بگی چطوری اصولگرایان "پرطرفدار" به حریف "کم تعداد" میبازن؟!!!!!
چققددددددر رو داری!!
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.