جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷

مشکلات عجیب سیستم نرم افزاری بانک کارآفرین/ ابهام در اطلاعات سپرده مشتریان ارزی! +سند

Share/Save/Bookmark
بخش دیگری از این گزارش اعلام کرده است مبلغ 181 میلیارد تومان از املاک تملیکی بانک، دارای معارض بوده و توسط مشتریان تخلیه نشده است.
کد مطلب: 38079
 
به گزارش اطلاعات روز#فرارسیدن ایام پایانی سال از جمله مواعدی است که مجموعه های بزرگ اقتصادی مانند بانک ها و بیمه ها اقدام به انتشار گزارش های مالی خود می کنند که این گزارشات از جنبه های مختلف از جمله مشخص شدن سود و زیان فعالیت های آنها حائز اهمیت است.

یکی از آخرین گزارش های مالی منتشر شده در این ایام، مربوط به بانک کارآفرین است. بانک کارآفرین از جمله با سابقه ترین بانک های خصوصی ایران است که با مشارکت اعضاء جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن‌ های مدیران صنایع، مهندسان مشاور معمار و شهرساز، فعالیت خود را آغاز کرده و ولي الله سيف  رييس فعلي بانک مركزي نيز برای چندسال سكاندار این بانک بوده است.

بانک کارآفرین همچنین به‌ عنوان اولین بانک در فهرست تابلوی بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.
مشکلات عجیب سیستم نرم افزاری بانک کارآفرین/ ابهام در اطلاعات سپرده مشتریان ارزی! +سند

جدیدترین صورت های مالی این بانک که مربوط به 6 ماهه اول سال 95 است، نشان می دهد مانده مطالبات بانک از یک شرکت تابعه ثبت شده در خارج از کشور به مبلغ 30 میلیارد ریال (معادل 88 هزار درهم و 790 هزار یورو) در ارتباط با انجام عملیات ارزی در سنوات قبل است که شرکت مزبور، در حال انحلال است!

بخش دیگری از این گزارش همچنین اعلام کرده است که تعداد 123 فقره از املاک تملیکی بانک به مبلغ 162 میلیارد تومان، فاقد اسناد مالکیت به نام بانک بوده که مراحل دریافت اسناد در جریان است. همچنین مبلغ 181 میلیارد تومان از املاک تملیکی بانک، دارای معارض بوده و توسط مشتریان تخلیه نشده و اقدامات مدیریت بانک مبنی بر رفع تعارض و فروش املاک مزبور تا تاریخ این گزارش، منجر به نتیجه نشده است!

نکته مهم دیگری که در گزارش حسابرس قانونی بانک کارآفرین درج شده آن است که "در حال حاضر عملیات بانکداری توسط سیستم نرم افزاری آفرین در بانک، در حال انجام بوده که دارای برخی اشکالات سیستمی از قبیل محاسبات مربوط به درآمد تسهیلات اعطایی (سود تعهدی و وجه التزام) و محاسبات مربوط به ذخیره مطالبات مشکوک الوصول، عدم ارائه صورت ریز اقلام زیرخطی و اطلاعات مرتبط با سپرده مشتریان ارزی و اعتبارات و ضمانت نامه های ارزی صادره می باشد!
مرجع : صبحانه خبر
کلمات کليدی: مشکلات/سیستم نرم افزاری/ بانک کارآفرین//اطلاعات سپرده /مشتریان/ ارزی/اطلاعات روز