شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۲
هفته بیست و پنجم لیگ برتر؛

نفت آبادان 1 - پرسپولیس 0

Share/Save/Bookmark
فیروز کریمی و برزیلی هایش توانستند با مهار قدرت تهاجمی پرسپولیس یک برد فوق العاده به خود اختصاص دهند و مدعیان رسیدن به صدر را خوشنود کنند.
کد مطلب: 38231
 
به گزارش اطلاعات روز#بعد از آخرین باخت در سال 95 برابر الریان قطر که اختتامیه آنها محسوب می شد، پرسپولیس سال جدید را نیز با شکست آغاز کرد تا شرایط چندان به سود آنها نباشد. پرسپولیس با این شکست همچنان با اختلاف امتیاز مناسب در صدر جدول قرار دارد و باید منتظر نتیجه دیگر مدعیان بماند تا مشخص شود قادر به حفظ اختلاف امتیازی خود خواهد بود یا خیر.
 
استادیوم: تختی آبادان               تماشاگر: 5430 نفر
 
داور: تورج حق وردی / کمک ها: سعید قاسمی – یعقوب سخندان – جواد رحیم زاده / ناظر: اسماعیل صفیری
 
 
 
اخطار:
 
حکیم نصاری(37) از صنعت نفت آبادان
 
 
 
 
نفت آبادان:
 ناصر سالاری، مجتبی ممشلی، حسین بغلانی، علی عبدالله زاده، رضا نورمحمدی، عزیز معبودی، حکیم نصاری(80 امیر زلیکانی)، زبیر نیک نفس، مسلم مجدمی، برونو ( 46، محمد پورمحمد)و محمد شادکام
سرمربی: فیروز کریمی
 
 
 
پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه(  64 علی علیپور)، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده(81 احسان علوان زاده )، مهدی طارمی و وحید امیری
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
 
 
 
شرح گل:
 
نفت آبادان 1 پرسپولیس 0: ( دقیقه 40، علی عبدالله زاده): تکل فوق العاده شادکام و توپ ربایی از پرسپولیسی ها با ارسال دیدنی او و ضربه سر عبدالله زاده گل برتری نفت آبادان را رقم زد.
 
 
 
 
 
شرح نیمه اول
 
بازیکنان دو تیم با ارائه دیداری تهاجمی بارها در تلاش برای رسیدن به دروازه یکدیگر حملات نصفه و نیمه خود را تدارک دیدند اما تا دقایق پایانی در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند. 

برانکو ایوانکوویچ که در این جدال حسین ماهینی را با بازگرداندن به سمت راست دفاعی و حضور محسن ربیع خواه تغییر تیمش را رقم زده بود، صادق محرمی را روی نیمکت تیمش قرار داد. فیروز کریمی هم در سمت مقابل با توجه به نیاز زردپوشان برای امتیازات این بازی و حفظ امیدهای بقا شاگردانش را با استراتژی مناسبی با حفظ توپ و شناخت فضای خالی حریف روبروی سرخپوشان قرار داد. 

نیمه اول در حالی با یک گل به سود نفت آبادان خاتمه یافت که هر دو تیم بارها در تلاش برای نمایش قدرت تکنیکی خود بودند. اما اشتباه بیرانوند که بار دیگر در نقش تماشاگر ضربه حریف قرار داشت باعث شد تا حریف در دقایق پایانی موفق به ثبت گل خود شود و نیمه اول را با برتری راهی رختکن شود.
 
 
 
 
دقایق حساس:
 
دقیقه 4: شادکام با عبور از محمد انصاری قصد ورود به محوطه جریمه را داشت که داور به نشانه خطا روی انصاری، مهاجم نفت را متوقف کرد.

دقیقه 7: حرکت انفرادی فوق العاده از زبیر و ارسال او پشت محوطه جریمه برای نیک نفس با دفع بیرانوند راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 14: حرکت طارمی درون شش قدم و برخورد او با دروازه بان نفت آبادان به زعم داور خطای مهاجم سرخپوش بود تا بازی متوقف و توپ در اختیار نفت قرار گیرد.

دقیقه 15: در یک رفت و برگشت توپ در اختیار محسن مسلمان قرار گرفت و او با ضربه ای یک ضرب از پشت محوطه جریمه دروازه نفت را نشانه گرفت که توپ با دفع دروازه بان نفت راهی کرنر شد.

دقیقه 24: ضربه از پشت محوطه جریمه توسط فرشاد احمدزاده با برخورد به مدافعان نفت بار دیگر تبدیل به یک ضربه کرنر برای سرخپوشان شد.

دقیقه 31: شوت فوق العاده ی سروش رفیعی با پای راست و از فاصله 30 متری با برخورد به تیرک دروازه به زمین برگشت داده شد تا بهترین فرصت سرخپوشان برای رسیدن به گل از دست برود.

دقیقه 32: اینبار حکیم نصاری شانس خود برای ضربه از پشت محوطه جریمه امتحان کرد که توپش با اختلاف کم از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 37: تکل حکیم نصاری روی سروش رفیعی با اعلام خطا از سوی داور بازی همراه شد تا این بازیکن یک کارت زرد نیز دریافت کند.

دقیقه 50: ضربه مهدی طارمی درون شش یدم با دفع خوب دروازه بان نفت برگشت داده شد و در برگشت نیز ناصر سالاری مانع از ضربه زدن احمدزاده شد که برخورد او با شماره 10 پرسپولیس درگیری هایی بین بازیکنان دو تیم شکل داد.

دقیقه 64: خطا روی سروش رفیعی پشت محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی نصیب سرخپوشان کرد که این ضربه را فرشاد احمدزاده با اختلاف زیاد راهی اوت کرد.

دقیقه 69: ضربه سر علی علیپور با اختلاف زیاد از بالای دروازه نفت به بیرون رفت تا پرسپولیس همچنان در حسرت رسیدن به گل تساوی باقی بماند.

دقیقه 74: با حضور علی علیپور و مهدی طارمی در نوک خط حمله، پرسپولیسی ها در دقایق پایانی چشم به ارسال های بلند و سود بردن این دو مهاجم از ضربات سر دوخته اند. ضرباتی که البته تا این لحظه نتیجه ای برای این تیم در پی نداشته است.
دقیقه 77: ارسال فرشاد احمدزاده از سمت چپ با ضربه سر مهدی طارمی راهی به دروازه نیافت و در حالی که این بازیکن اعتقاد به کرنر داشت، داور ضربه از کنار دروازه برای نفت را اعلام کرد.

دقیقه 82: سیدجلال حسینی، مدافع پیش تاخته پرسپولیس ضربه اش را از پشت محوطه جریمه نفت نواخت که مهدی طارمی می توانست با تاثیر روی آن گل تساوی را به ثمر برساند که یک گام برای آن کم آورد.

دقیقه 85: حسین ماهینی قصد داشت با ورود به محوطه جریمه یک ضربه پنالتی از حریف بگیرد که تورج حق وردی توقف این بازیکن را تمارض تشخیص داد و دستور به ادامه بازی داد.
 
 
 
 
نکات:
 
* پرسپولیس در حالی برابر نفت قرار گرفته که شاگردان فیروز کریمی در 6 دیدار اخیر خود تنها یک گل به ثمر رسانده است.
* رامین رضاییان تنها غایب ترکیب پرسپولیس محسوب می شود که به دستور برانکو در حال حاضر جایی در لیست این تیم نداشته است.
* غیبت صادق محرمی در ترکیب و بازگشت محسن ربیع خواه عجیب ترین تصمیم برانکو در دیدار امروز است.
 
 
حاشیه:
 
* در فاصله چند ساعت مانده به این دیدار مسوولان نفت موفق شدند موافقت مسوولان کمیته استیناف را برای بخشیدن محرومیت آنها از حضور تماشاگران را دریافت کنند.
* پرسپولیس با توجه به ازدحام هواداران خود با مشکلات زیادی برای ترانزیت به سمت استادیوم پشت سر گذاشتند.
 
مرجع : ورزش سه
کلمات کليدی: پرسپولیس/نفت/اطلاعات روز#