يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۴

علی لاریجانی ایالات متحده را تهدید کرد

Share/Save/Bookmark
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای همه بدعهدی های آمریکایی ها فکر کرده ایم و در صورت ادامه این روند آنها را به زحمت می اندازیم.
کد مطلب: 38238
 
به گزارش اطلاعات روز#علی لاریجانی که ایام نوروز 96 را در شهرستان ساوجبلاغ گذرانده بود، عصر شنبه در آئین بدرقه وی که با حضور استاندار البرز و مسئولان ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: تحرکات موذیانه به ضرر آنهایی تمام خواهد شد که با ما بد عهدی کرده اند. 
 
لاریجانی در ادامه به موضع مجلس در قبال زیاده خواهی آمریکا اشاره کرد و گفت: در مورد مسائل هسته ای جمهوری اسلامی راه روشنی را دنبال کرده و از یک منطق گویایی برخوردار است. 
 
وی تصریح کرد: اگر آمریکایی ها رفتار ناهنجاری از خودشان نشان بدهند طبعاً برای آنها ایجاد زحمت خواهیم کرد. 
 
رئیس مجلس ادامه داد: اگر آمریکایی ها صلاح شان این است که مراعات شرایط آژانس را نکنند ما هم آماده ایم و می توانیم پاسخ خوبی به آنها بدهیم. 
 
لاریجانی افزود: ما تا آنجا که توانستیم به وعده خود عمل کردیم. با همین منطق هم عبور می کنیم و در مقابل دسیسه های آنها هم روش های مختلف را فکر کرده ایم و در زمان مناسبی اجرایی خواهیم کرد و هیچ دغدغه ای از تهدیدات آنها و دولت جدید آمریکا نخواهیم داشت.
 
لاریجانی افزود: شرایط فعلی و توافق فعلی را دنیا پذیرفته و این بدعهدی آمریکائی ها چیز جدیدی نیست. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی به مسائل پیش آمده اخیر در خصوص مسائل دفاعی کشور و سپاه پاسداران توسط سنای آمریکا اشاره کرد و گفت: از قبل هم در مجلس یک طرح مطرح بود که رفتارهای آمریکا در منطقه گستاخانه است و حمایت آنها از تروریست ها به طوری که رقیب رئیس جمهوری جدید آمریکا به حمایت و وجود آوردن داعش اذعان می کند. 
 
وی افزود: ارتش آمریکا، پنتاگون و سیا حامی تروریست ها در منطقه هستند و در سطح کلان مخل آرامش خاورمیانه و با تمام جریانات تروریستی ارتباط دارند. در این خصوص ما تصمیم گیری های مهم در مجلس خواهیم داشت و به طور جدی به بررسی آن خواهیم پرداخت. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی به مسائل پیش آمده اخیر در خصوص مسائل دفاعی کشور و سپاه پاسداران توسط سنای آمریکا اشاره کرد و گفت از قبل هم در مجلس یک طرح مطرح بود که رفتارهای آمریکا در منطقه گستاخانه است و حمایت آنها از تروریست ها به طوری که رقیب رئیس جمهور جدید آمریکا به حمایت و وجود آوردن داعش اذعان می کند . 
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اولویت های مجلس در سال 96 نیز گفت: یکی از دغدغه های مجلس مسئله رونق تولید ملی در کشور است و جهش صادراتی که رهبر معظم هم بر آن تاکید دارند. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در برنامه ششم مقداری از این موضوع باز شده و در حوزه کشاورزی صنعت و معدن اینکه بخش های مختلف چگونه باید فعال تر بشوند در اولین جلسه سال 96 در اولویت برنامه ما خواهد بود. 
 
وی افزود: این موضوع در کار کمیسیون پیگیری خواهد شد و مسئله تولید ملی و موانعی که وجود دارد از اولویت های کمیسیون خواهد بود. 
 
لاریجانی به طرح آمایش سرزمین در کشور اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم این مسئله مهم در سطح معقولی محقق و متناسب با استانها از یک جایگاه روشن تری برخوردار شود. 
مرجع : yjc.ir
کلمات کليدی: علی لاریجانی/امریکا/اطلاعات روز#