يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷

انتخاب رئیس بنیاد شهید از میان "ایثارگران"

Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خواستار انتصاب یک ایثارگر و مدیر قدرتمند در رأس تشکیلات بنیاد شهید وامور ایثارگران در دولت دوازدهم شد.
کد مطلب: 38601
 اطلاعات روز# عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خواستار انتصاب یک ایثارگر و مدیر قدرتمند در رأس تشکیلات بنیاد شهید وامور ایثارگران در دولت دوازدهم شد.

امیر خجسته نماینده ایثارگر مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ضعف مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:تا زمانی که در راس تشکیلات ابثارگران یک ایثارگر قدرتمند با مدیرت قوی قرار نگیرد مشکلات جامع هدف همچنان باقی خواهد ماند.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان گفت: وقتی کسی که حس نکرده باشد که در جبهه و در اسارتگاه های عراق بر ایثارگران چه گذشته است و شهادت یعنی چه و شرایط سخت چیست نمی تواند در راس نشکیلات بنیاد شهید قرار بگیرد.
 
نماینده جانباز و آزاده مجلس دهم تصریج گرد: کسی که الان نداند جانباز 70درصد قطع نخاعی روزی صد بار مرده و زنده می شود چگونه می خواهد برای جانبازان و ایثارگران برنامه ریزی کند و تا زمانی که کسی که در راس تشکیلات بنیاد این حس را نداشته باشد نمی تواند آن را بقهمد و درک کند تا به همراه آنان حرکت  و مشکلات شان را حل و برطرف کند.
 
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه الان این طور نیست و متوجه نیستند که جانبازان و ایثارگران چه را می کشند، آنها دنبال حل مشکلات جانبازان و ایثارگران نیستند و شما دارید می بینید این بحث حقوق و بهداشت و درمان شان  را ، همه این مشکلات بخاطر این است که ایثارگران را درک نمی کنند اگر درک می کردند در هیئت دولت داد و فریاد و غوغا می کردند که مشکلات ایثارگران را حل کنید.
 
نماینده آزاده ادوار مجلس در خصوص این سوال که از لحاظ بحث مالی  وضع درآمدهای دولت بهتر شده است پس چرا دولت مطالبات ایثارگران را پرداخت نمی کند اظهار داشت: متاسفانه دولت بدهی های خود را به همه دستگاه ها داده است الا به ایثارگران، متاسفانه کسی در هیئت دولت از حق و حقوق ایثارگران دفاع نکرده و در مورد پرداخت معوقات سووال نکرده است که چرا تاکنون پرداخت نشده است.
 
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که برای رفع این مشکل دردولت دوازدهم آیا راه حلی اندیشیده شده است پاسخ داد: قطعا فکری خواهد شد و یکی از این گزینه ها انتخاب وزیر ایثارگران است که نمایندگان ایثارگر مجلس دهم به عنوان طرح بر روی آن کار می کنند.
مرجع : شهدای ایران
کلمات کليدی: بنیاد شهید، امور ایثارگران، اطلاعات روز