پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
عشق قدرت احمدی نژاد به عشق لایتمداری چربید

رسوایی۳/احمدی نژاد مصمم به ماندن درقدرت با وجود نهی صریح رهبری

Share/Save/Bookmark
حضور احمدی نژاد عدم التزام عملی به ولایت فقیه را اثبات کرد و شورای محترم نگهبان باید در این موضوع با دقت بیشتری عمل کند و هرگونه جریان انحرافی را با صلابت تمام سرکوب کند.
کد مطلب: 38784
 
 به گزارش سردبیر اطلاعات روز# هنوز چند ماهی از نهی صریح رهبر انقلاب در خصوص ورود احمدی نژاد به میدان رقابت انتخابات ریاست جمهوری نگذشته بود که وی در اقدامی غیر منتظره و برای دومین بار با سرپیچی از دستور رهبرانقلاب برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

شایان ذکر است یک روز پس از مخالفت آشکار رهبری ، احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به رهبرانقلاب نوشت :«ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم.» اما "محمود احمدی نژاد" که از چند روز گذشته خبردادند با "اسفندیار رحیم مشایی"، "حمیدرضا بقایی" نماینده خود را برای ثبت نام در انتخابات همراهی خواهند کرد با ثبت نام و اعلام کاندیداتوری برای انتخابات همه را شوکه کرد.

احمدی نژاد پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: به من توصیه کردند که در انتخابات کاندیدا نشوم ولی به معنای عدم مشارکت نیست بعضی‌ها میگویند این توصیه نهی کامل است؛ آنچه رهبری گفتند یک توصیه است.

وی افزود: من و بقايي و مشايي جز محدود كساني هستيم که همه زندگي مان توسط همه نهاد ها بارها و بارها شخم زده شده است؛ حضورم و ثبت نامم برای حمایت از بقایی است و مطمئنا بنده با همه توانم در خدمت بقايي خواهم بود.

یاران احمدی نژاد را بیشتر بشناسیم

سکانس اول ( حمید رضا بقایی)

حمیدرضا بقایی معاون اجرای احمدی نژاد در دولت دهم، اردیبهشت ۹۰ با حکم دیوان عدالت اداری، به علت «برخی تخلفات» به مدت چهار سال از هرگونه خدمت دولتی انفصال یافت، همچنین وی به دلایل نامعلوم از خرداد ماه 94 به مدت 225روز در بازداشت موقت به سر بود و درنهایت با تبدیل قرار بازداشت به کفالت آزاد شد.

سکانس دوم ( اسفندیار رحیم مشایی)

اسفندیار رحیم مشایی که در زمان شهرداری محمود احمدی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بود. در تیرماه 88 معاون اول احمدی نژاد شد که با حکم حکومتی رهبر ایران، مبنی بر برکناری مشایی از این سمت، سریعا از پست خود استعفاء داد.

گفتنی است پس از انتخاب مشایی به سمت معاون اولی حتی بسیاری از حامیان احمدی نژاد مخالفتشان با مشایی را علنی کردند و آیت الله مکارم شیرازی به عنوان مرجع تقلید تصدی او را نامشروع اعلام کرد.

اما حواشی تمام نشدنی مشایی حتی منجر به برکناری وزیر اطلاعات و قهر احمدی نژاد و خانه نشینی وی در اردیبهشت سال 90شد.

به نوشته لس آنجلس تایمز، احمدی نژاد " مصلحی وزیر اطلاعات وقت را به دلیل جاسوسی و نصب دستگاه‌های شنود مکالمات مشایی برکنار کرد اما رهبرانقلاب در نامه‌ای؛ صریحا اعلام کردند که مصلحی باید به کار خود ادامه دهد و درست پس از انتشار نامهٔ رهبری، احمدی‌نژاد به نشانه قهر ۱۱ روز از حضور در محل کار خودداری کرد که این عمل منجر به  موضع گیری حامیان رهبرانقلاب شد.


احمدی نژاد که در طی دو دوره ریاست جمهوری همواره بر اصل ولایت مداری تاکید داشت و خود را یکی از فداییان رهبرانقلاب قلمداد کرد برای دومین بار با زیرپا گذاشتن امر رهبری اندک حامیانش را نیز از دست داد.

در اینکه شخصی با ارائه شناسنامه و کارت ملی به ستاد انتخابات رجوع و در فرایند انتخابات ثبت نام کند خالی از اشکال است و احمدی‌نژاد هم باتوجه به سابقه سیاسی می‌تواند از این حق برخوردار باشد اما مطلب حائز اهمیت آن است که احمدی‌نژاد چه در دوران ۸ ساله ریاست جمهوری اش و چه پس از آن بارها و بارها نشان داده که مطابق تشخیص خودش عمل می‌کند و آن‌را برتر بر صلاح دید دیگران می داند، احمدی‌نژاد امروز با ثبت نام در انتخابات با وجود منع رهبری، مهر تائیدی بر ادعاهای کذبش زد.

وی که به دلیل اقدامات نامطلوب مورد هجمه اصولگرایان قرار گرفت و حلقه حامیان خود را کوچک تر از هر زمان احساس کرد با اعلام کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری همان اندک اصولگرایان حامی خود را نیز از دست داد.

احمدی نژاد که به خیال خود با این حرکت استراتژیک حضورش را اهرمی برای جلوگیری از رد صلاحیت بقایی می داند با اظهارات اخیر آیت الله جنتی "ثبت نام عده ای موجب زحمت است" و با زیرپا گذاشتن دستور رهبرانقلاب، باید در انتظار عواقب سنگینی باشد.

ناگفته نماند که  محمود احمدی‌نژاد که خود را ناجی ملت می داند شش پرونده در دستگاه قضا دارد که به دلیل عدم حضور در دادگاه همچنان مفتوح است.

طبق نظر بسیاری از کارشناسان تایید صلاحیت احمدی نژاد و بقایی تنها مورد استقبال دو طیف قرار خواهد گرفت؛ بخشی از اقشار کم درآمد که از وضعیت معیشتی نامناسبی رنج می‌برند و دلخوش به شعارهای مردم فریبانه‌ای چون افزایش یارانه نقدی اند و دسته دیگر نیز کسانی که خواهان استمرار حیات سیاسی نظام نیستند و آمدن احمدی نژاد را به نوعی تقابل با نظام تلقی می‌کنند.

حضور احمدی نژاد عدم التزام عملی به ولایت فقیه را اثبات کرد و شورای محترم نگهبان باید در این موضوع با دقت بیشتری عمل کند و هرگونه جریان انحرافی را با صلابت تمام سرکوب کند.
کلمات کليدی: احمدی نژاد، نهی صریح رهبرانقلاب، انتخابات، ریاست جمهوری، بقایی، مشایی، اطلاعات روز
 


فیلم/ رشیدپور: تنها چیزی که از رئیس جمهور گرفتم یک چک پول ۵۰ هزار تومانی بود  

رضا رشیدپور به سوالاتی درباره شرکت در برنامه‌های انتخاباتی حسن روحانی در سال ۹۲ پاسخ داد.

احمد نجفی درِ شورای صنفی نمایش را گل گرفت! +تصاویر و فیلم  

نجفی این بار ساعتی پیش مقابل دفتر شورای صنفی نمایش حضور یافت و در این مجموعه را گل گرفت. او نسبت به آنچه امروز بخش ...

فیلم/ واکنش ناصر ملک‌مطیعی به عدم پخش مصاحبه‌اش  

بغض ناصرملک مطیعی، غم انگیزترین لحظه یک گفتگو شد: هیچ گلایه ای بخاطر پخش نکردن مصاحبه ام در تلویزیون ندارم.

 
تصاویر/ انفجار در مسیر حرکت خودروی نخست‌ وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین
دست‌کم ۷ نفر بر اثر انفجار زخمی بمب در مسیر حرکت خودروی نخست‌ وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین زخمی شدند.
تصاویر/ تریلی که ماشین عروس شد
یک زوج فرخشهری در اقدامی نادر با تریلر ماک به خانه بخت رفتند.
تصاویر/ زنان ایرانی به استادیوم سرپوشیده آزادی رفتند
تماشاگران زن ایرانی توانستند با حضور در استادیوم دوازده هزار نفری آزادی تهران حضور یابند و شاهد دیدار تیم‌های ...
تصاویر/ تشییع پیکر مادر زهرا رهنورد با حضور سیاسی‌ها
جمعی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب برای تشییع پیکر احترام‌السادات نواب صفوی در منزل مادر زهرا رهنورد حاضر شدند.
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.