شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
واشنگتن پست؛

نبرد سنگین در ایران/ مقبولیت روحانی خدشه دار شد

Share/Save/Bookmark
فرصت مناسبی ایجاد شده که روحانی بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشود چراکه بسیاری از مردم اجباری برای رای دادن مجدد به وی نمی بینند
کد مطلب: 40435
 
به گزارش اطلاعات روز#روزنامه واشنگتن پست (WP) در گزارشی زیر عنوان "رئیس جمهور ایران برای انتخاب مجدد با نبرد سنگینی روبروست" به بررسی وضعیت انتخابات در ایران پرداخته است.
 
 
این روزنامه آمریکایی با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم تاکید کرده که پیروزی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در انتخابات تضمین شده نیست.
 
 
به نوشته واشنگتن پست، روحانی به دنبال حل انزوای ایران از طریق امضای توافق هسته ای بود و می خواست ایران را از تحریم های سنگین خارج کند اما رشد اقتصادی کند ایران و وضعیت کساد اقتصادی، شور و شوق اولیه دولت برای این  کار را به سردی گرایاند.
 
 
در بخش دیگری از این گزارش به نقل از "علیرضا نادر" تحلیلگر اندیشکده رند، آمده است: فرصت مناسبی ایجاد شده که روحانی بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشود چراکه بسیاری از مردم اجباری برای رای دادن مجدد به وی نمی بینند.
 
 
واشنگتن پست نوشت: برای افراد طبقه متوسط، توافق هسته ای یک ناامیدی بزرگ بوده است. درمورد منافع اقتصادی این توافق، مردم چیز زیادی ندیده اند. تولید نفت به وضعیت قبل از تحریم ها برگشته اما این موضوع نتوانسته در واقع ایجاد اشتغال کند.
 
 
واشنگتن پست، کاندیدای اصلی که روحانی را به چالش کشیده را "ابراهیم رئیسی" دانسته است که قصد دارد عظمت را برای ایران بازگرداند، به مردم قشر ضعیف کمک کند و برای مردم ایجاد اشتغال داشته باشد.
در همین حال، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران نیز وعده داده که درصورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور، 5 میلیون شغل ایجاد کند.
 
 
واشنگتن پست همچنین نوشته که وجهه و مقبولیت آقای روحانی در افکار عمومی دچار مشکل شده است؛ خرید هواپیماهای گران قیمت بوئینگ و ایرباس از یک سو و عدم توجه به میزان یارانه پرداختی به قشر ضعیف از سوی دیگز، از عوامل تحت فشار قرار گرفتن روحانی شمرده شده است.
 
 
 
 
مرجع : جام نیوز
کلمات کليدی: نبرد/ سنگین / ایران/ مقبولیت /روحانی/ خدشه/اطلاعات روز#